2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja infrastruktury oświetleniowej w Gminie Supraśl
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wymiana opraw oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Supraśl w ramach Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje dostawę i wymianę 526 sztuk opraw drogowych na oprawy drogowe typu LED wraz z systemem sterowania i zarządzania oświetleniem. Wymaga się aby oprawy drogowe wyposażone były w sterownik zdalnego sterowania oprawą. Oprawa musi posiadać aktualny certyfikat akredytowanego ośrodka badawczego potwierdzający wykonanie wyrobu zgodnie z Normami zharmonizowanymi z Dyrektywą LVD (PN-EN 60598-1/PN-EN 60598-2-3) oraz zachowanie reżimów produkcji i jej powtarzalności, zgodnie z Typem 5 wg ISO/IEC 17067 – certyfikat ENEC. Oprawa musi posiadać aktualny certyfikat akredytowanego ośrodka badawczego potwierdzający wiarygodność podawanych przez producenta parametrów funkcjonalnych deklarowanych w momencie wprowadzenia wyrobu do obrotu, takich jak: napięcie zasilania, klasa ochronności elektrycznej, pobierana moc, skuteczność świetlna, temperatura barwowa, strumień świetlny – certyfikat ENEC+. Sterowniki opraw, w które będą wyposażone nowe oprawy, będą podłączone do standardowego złącza ZHAGA book 18 (zgodnie z Zhaga-D4i), aby były fizycznie wymienne z modelami innych dostawców. Oprawy muszą być podłączone za pomocą kostki. Wszystkie montowane oprawy powinny być tego samego typu (ta sama rodzina lamp) i tego samego producenta oraz tej samej serii produkcyjnej. Oprawy podwieszane oraz nasadzane muszą charakteryzować się tym samym wizerunkiem i stylem. Oprawy powinny być wyprodukowane w kraju Unii Europejskiej lub dopuszczone do użycia na terenie Unii Europejskiej. W trakcie realizacji zamówienia zastosowanie zamienników może odbyć się wyłącznie po uzyskaniu pozytywnej opinii projektanta. Sterowanie powinno umożliwiać regulację strumienia świetlnego w grupach lamp wskazanych przez Zamawiającego, w poszczególnych lokalizacjach (miejscowościach). Wykonawca podczas montażu opraw ustawi wskazany przez Zamawiającego strumień świetlny lamp (procent strumienia znamionowego) w poszczególnych obszarach (grupach). W terminie do 2 miesięcy od odbioru instalacji Wykonawca jest zobowiązany do wykonania wskazanej przez Zamawiającego korekty mocy strumienia świetlnego i ustawienia nachylenia opraw. Dla poszczególnych grup zamontowanych opraw należy zapewnić możliwość ustawienia 3-4 poziomów natężenia światła. Wykonanie pomiarów mocy zainstalowanej oraz cos φ dla wszystkich zmodernizowanych obwodów oświetlenia, potwierdzających deklarowany współczynnik mocy opraw oświetleniowych oraz minimum 50 % redukcje mocy zainstalowanej. Wskazane jest zastosowanie systemu płynnego włączania oświetlenia. Zamówienie obejmuje również utylizację opraw i innych zdemontowanych materiałów, pokrycie kosztów związanych z realizacją inwestycji, w szczególności kosztów związanych z dodatkowymi uzgodnieniami, dokonanie wszelkich dodatkowych uzgodnień i zgód wymaganych na etapie wykonawstwa robót i poniesienie kosztów z tym związanych. Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z konfiguracją, wdrożeniem i eksploatacją systemu (w tym także kosztów związanych z użytkowaniem interfejsu, licencji, opłat serwerowych itp.) w okresie gwarancji lub min 10 lat. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 547381-2024
Interne Kennung: ZP.271.1.27.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001