210422-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wałcz
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wałcz
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu gminy Wałcz powstałych na nieruchomościach zamieszkałych oraz cmentarzach komunalnych i świetlicach wiejskich, a także wyposażenie w pojemniki i worki na odpady niesegregowane (zmieszane) i segregowane, w tym utrzymanie tych pojemników w odpowiednim stanie technicznym, jak również sanitarnym. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ. 1.5. Wykonawca zobowiązuje się do posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej z tytułu pro-wadzonej działalności gospodarczej na kwotę nie niższą 1 000 000,00 zł przez cały okres realizacji umowy. Wykonawca zobowiązuje się do: 1. wykonania przedmiotu zamówienia w sposób fachowy, niepowodujący niepotrzebnych przeszkód oraz ograniczający niedogodności dla mieszkańców Gminy Wałcz do niezbędnego minimum, 2. zapewnienia dla właściwej realizacji przedmiotu zamówienia, przez cały okres trwania umowy, dostatecznej ilości środków technicznych gwarantujących terminowe i jakościowe wykonanie przedmiotu zamówienia. 3. wykonawca zobowiązuje się Wyposażenia własnych pracowników zajmujących się odbiorem i trans-portem odpadów w odzież ochronną z widocznym logo Wykonawcy, 4. dokonywania odbioru i transportu odpadów również w przypadkach, kiedy dojazd do punktów zbiórki odpadów komunalnych będzie utrudniony z powodu prowadzonych remontów dróg, dojazdów, złych warunków atmosferycznych. W takich przypadkach wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu wzrostu kosztów realizacji przedmiotu zamówienia, 5. Ponoszenia pełnej odpowiedzialności za należyte wykonanie powierzonych czynności zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami, 6. Okazania na żądanie Zamawiającego dokumentów potwierdzających wykonywanie przedmiotu zamówienia zgodnie z określonymi przez Zamawiającego wymaganiami i przepisami prawa, 7. Ponoszenia pełnej odpowiedzialności wobec Zamawiającego i osób trzecich za szkody na mieniu i zdrowiu osób trzecich, powstałe podczas i w związku z realizacją przedmiotu zamówienia, 8. Umożliwienia wstępu na teren bazy transportowej przedstawicielom Zamawiającego lub pracowni-kom państwowych instytucji upoważnionych do kontroli realizacji ustawy o odpadach, ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, 9. Odbierania i transportowania odpadów pojazdami bezpylnymi i kontenerowymi zgodnie z przepisami art. 61 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. 2023.1047 t.j.). 10. realizowania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. W przypadku zmiany przepisów prawa Wykonawca będzie zobowiązany do przestrzegania w trakcie realizacji zamówienia aktualnie obowiązujących przepisów prawa.
Vorherige Bekanntmachung: 91631-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Rodzaje odpadów komunalnych zbieranych na terenie Gminy Wałcz - szacunkowa ilość: odpady komunalne niesegregowane zmieszane - 1 558 Mg, szkło - 283 Mg, papier (tektura, makulatura) - 34 Mg, tworzywa sztuczne - 562 Mg, bioodpady - 76 Mg
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień podobnych, na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy pzp, do wartości 100% zamówienia podstawowego, polegającego na świadczeniu usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Walcz oraz wyposażeniu pojemników na odpady zmieszane i segregowane, w tym na utrzymaniu tych pojemników w odpowiednim stanie technicznym, jak również sanitarnym. Zamówienia polegające na powtórzeniu podobnych usług zostaną udzielone w przypadku, gdy zaistnieje uzasadniona potrzeba udzielenia zamówienia podobnego i zostaną zapewnione środki finansowe na ten cel.