21061-2026 - Ergebnis
Polen – Krankenwagen – Dostawa ambulansu drogowego typu C (furgon)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa ambulansu drogowego typu C (furgon)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dla Stacji Pogotowia Ratunkowego w Słupsku ambulansu drogowego typu C (furgon), w rozumieniu polskiej normy PN-EN 1789+A2:2015 lub równoważnej, o parametrach technicznych zgodnych z treścią specyfikacji. 2. Przedmiot zamówienia – ambulans musi posiadać homologację pozwalającą na rejestrację jednoetapową na terenie Polski, według definicji ambulansu zawartej w Dyrektywie 2007/46/WE z późn. zm. 3. Zamawiający wymaga zaoferowania pojazdu fabrycznie nowego bez przebiegu eksploatacyjnego, z datą produkcji pojazdu bazowego minimum 2025 roku. 4. Oferowany ambulans powinien spełniać wymogi określone w normie PN-EN 1789+A2:2015 lub równoważnej oraz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakre-su ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2015 r. poz. 305 z późn. zm.). 5. Oferowany pojazd musi posiadać świadectwo homologacji pojazdu bazowego oraz pojazdu skompletowanego wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep oraz ich przedmiotów wyposażenia lub części (Dz. U. 2013 r. poz. 407 z późn. zm.) oraz powinien odpowiadać wymogom ustawy z dnia 20.06.1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1990 z późn. zm.) oraz przepisów wykonawczych do tej ustawy. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ. Przedstawione w załączniku parametry pojazdu są bezwzględnie wymagane pod rygorem odrzucenia oferty. 7. Wykonawca zapewnia na oferowany pojazd bazowy serwis gwarancyjny w Auto-ryzowanej Stacji Obsługi położonej nie dalej niż w odległości 30 km od siedzi-by Zamawiającego. 8. Zamawiający nie wymaga złożenia oferty w postaci katalogu elektronicznego. 9. Zamawiający nie zastrzega by o udzielenie zamówienia mogli ubiegać się wy-łącznie wykonawcy mający status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie so-cjalne oraz inni wykonawcy, których głównym celem lub głównym celem dzia-łalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginali-zowanych. 10. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 11. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających. 12. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 13. Zamawiający nie dzieli zamówienia części: Uzasadnienie: Przedmiot zamówienia ma charakter zintegrowany i technicznie powiązany. Jest nim dostawa pojazdu, w którym wykonano kompleksową adaptację oraz zabudowę medyczną. Realizacja przez kilku wykonawców mogłaby doprowa-dzić do braku kompatybilności i utrudnić eksploatację. Dzielenie tego zamó-wienia na części ze względów technicznych, jak i organizacyjnych spowodowa-łoby nadmierne trudności przy jego realizacji, a także mogłoby zagrozić termi-nowemu wykonaniu zamówienia. Zamówienie ma charakter jednorodny, a tym samym z przyczyn organizacyjnych i ekonomicznych powinno być realizowane przez jednego Wykonawcę. 14. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną na całość zamówienia. 15. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 16. Zamawiający nie zamierza ustanawiać dynamicznego systemu zakupów. 17. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 18. Przy wszelkich odwołaniach w nin. specyfikacji do polskiej normy PN-EN 1789+A2 i innych norm, należy czytać odpowiednio „lub normy równoważnej”. 19. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia polegającego na powtó-rzeniu podobnych dostaw, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 Ustawy PZP. 20. Zamawiający nie określa w opisie przedmiotu zamówienia żadnych wymagań dotyczących zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 1502, z późn. zm.). 21. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. 22. Zamawiający nie przewiduje sytuacji, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8. 23. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej. 24. Zamawiający nie przewiduje skorzystania z opcji, o której mowa w art. 441 Pzp. 25. Wspólny słownik zamówień (CPV): - 34114121-3 – karetki
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZ uwagi na późne otrzymanie umowy o dofinansowanie, a tym samym ograniczony czas na przeprowadzenie postępowania, zawarcie umowy i rozliczenie dofinansowania, skrócenie terminu składania ofert jest obiektywnie uzasadnione i nie wynika z zaniedbań po stronie Zamawiającego. W ocenie Zamawiającego przedstawiona sytuacja spełnia przesłankę „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia”, o której mowa w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, a podjęcie tej decyzji zapewni gospodarne i efektywne wykorzystanie środków publicznych.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114121 Krankenwagen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dla Stacji Pogotowia Ratunkowego w Słupsku ambulansu drogowego typu C (furgon), w rozumieniu polskiej normy PN-EN 1789+A2:2015 lub równoważnej, o parametrach technicznych zgodnych z treścią specyfikacji. 2. Przedmiot zamówienia – ambulans musi posiadać homologację pozwalającą na rejestrację jednoetapową na terenie Polski, według definicji ambulansu zawartej w Dyrektywie 2007/46/WE z późn. zm. 3. Zamawiający wymaga zaoferowania pojazdu fabrycznie nowego bez przebiegu eksploatacyjnego, z datą produkcji pojazdu bazowego minimum 2025 roku. 4. Oferowany ambulans powinien spełniać wymogi określone w normie PN-EN 1789+A2:2015 lub równoważnej oraz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2015 r. poz. 305 z późn. zm.). 5. Oferowany pojazd musi posiadać świadectwo homologacji pojazdu bazowego oraz pojazdu skompletowanego wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep oraz ich przedmiotów wyposażenia lub części (Dz. U. 2013 r. poz. 407 z późn. zm.) oraz powinien odpowiadać wymogom ustawy z dnia 20.06.1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1990 z późn. zm.) oraz przepisów wykonawczych do tej ustawy. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ. Przedstawione w załączniku parametry pojazdu są bezwzględnie wymagane pod rygorem odrzucenia oferty. 7. Wykonawca zapewnia na oferowany pojazd bazowy serwis gwarancyjny w Autoryzowanej Stacji Obsługi położonej nie dalej niż w odległości 30 km od siedziby Zamawiającego. 8. Zamawiający nie wymaga złożenia oferty w postaci katalogu elektronicznego. 9. Zamawiający nie zastrzega by o udzielenie zamówienia mogli ubiegać się wyłącznie wykonawcy mający status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz inni wykonawcy, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 10. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 11. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających. 12. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 13. Zamawiający nie dzieli zamówienia części: Uzasadnienie: Przedmiot zamówienia ma charakter zintegrowany i technicznie powiązany. Jest nim dostawa pojazdu, w którym wykonano kompleksową adaptację oraz zabudowę medyczną. Realizacja przez kilku wykonawców mogłaby doprowadzić do braku kompatybilności i utrudnić eksploatację. Dzielenie tego zamówienia na części ze względów technicznych, jak i organizacyjnych spowodowałoby nadmierne trudności przy jego realizacji, a także mogłoby zagrozić terminowemu wykonaniu zamówienia. Zamówienie ma charakter jednorodny, a tym samym z przyczyn organizacyjnych i ekonomicznych powinno być realizowane przez jednego Wykonawcę. 14. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną na całość zamówienia. 15. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 16. Zamawiający nie zamierza ustanawiać dynamicznego systemu zakupów. 17. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 18. Przy wszelkich odwołaniach w nin. specyfikacji do polskiej normy PN-EN 1789+A2 i innych norm, należy czytać odpowiednio „lub normy równoważnej”. 19. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych dostaw, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 Ustawy PZP. 20. Zamawiający nie określa w opisie przedmiotu zamówienia żadnych wymagań dotyczących zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 1502, z późn. zm.). 21. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. 22. Zamawiający nie przewiduje sytuacji, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8. 23. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej. 24. Zamawiający nie przewiduje skorzystania z opcji, o której mowa w art. 441 Pzp. 25. Wspólny słownik zamówień (CPV): - 34114121-3 – karetki
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje skorzystania z opcji.