210747-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Postbeförderung auf der Straße – Udbud af kørsel af mad mellem plejehjem i Høje-Taastrup Kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af kørsel af mad mellem plejehjem i Høje-Taastrup Kommune
BeschreibungKommunen har hidtil haft en kontrakt om kørsel af mad mellem plejehjem med Postnord Logistics. Leverandøren har dog valgt at opsige kontrakten med 30 dages varsel. Kommunen har derfor set sig nødsaget til at indgå en midlertidig kontrakt jf. Udbudslovens § 80 stk. 5 indtil ydelsen kan udbydes på ny. Dette arbejde igangsættes hermed via denne bekendtgørelse.
Interne Kennung24/17217
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensFremgår af udbudsbetingelserne.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60160000 Postbeförderung auf der Straße
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenDer option på tilkøb af ekstra kørsel som beregnes på baggrund af den tilbudte timepris.