210985-2026 - Abschlussbekanntmachung
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo w roku 2025.
Bekanntmachung über die Auftragsausführung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo w roku 2025.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki łowieckiej, łąkowo-rolnej, a także prac szkółkarskich, nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej i dróg oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw i przewożenia przyczepy (o masie do 3,5 t) ze zbiornikiem na paliwo pomiędzy siedzibami leśnictw, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach).
Vorherige Bekanntmachung45030-2025
Interne KennungZG.270.3.1.2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet I- leśnictwa Chorągiewka i Kąkol
BeschreibungWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo w roku 2025: leśnictwa Chorągiewka i Kąkol. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu,ochrony przyrody,ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki łowieckiej, łąkowo-rolnej, a także prac szkółkarskich, nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw,utrzymywania dróg leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo w roku 2025.
Interne KennungPakiet I- leśnictwa Chorągiewka i Kąkol
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu)
LosLOT-0002
TitelPakiet II- leśnictwa Nieszawka i Zielona
BeschreibungWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo w roku 2025: leśnictwa Nieszawka i Zielona Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu,ochrony przyrody,ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki łowieckiej, łąkowo-rolnej, a także prac szkółkarskich, nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw do wykonania na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo w roku 2025.
Interne KennungPakiet II- leśnictwa Nieszawka i Zielona
LosLOT-0003
TitelPakiet III- leśnictwa Niedźwiadki i Jarki
BeschreibungWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo w roku 2025: leśnictwa Niedźwiadki i Jarki Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu,ochrony przyrody,ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki łowieckiej, łąkowo-rolnej, a także prac szkółkarskich, nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw do wykonania na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo w roku 2025.
Interne KennungPakiet III- leśnictwa Niedźwiadki i Jarki
LosLOT-0004
TitelPakiet IV- leśnictwa Chojnaty i Grodzyna
BeschreibungWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo w roku 2025: leśnictwa Chojnaty i Grodzyna Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu,ochrony przyrody,ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki łowieckiej, łąkowo-rolnej, a także prac szkółkarskich, nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw do wykonania na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo w roku 2025.
Interne KennungPakiet IV- leśnictwa Chojnaty i Grodzyna
LosLOT-0005
TitelPakiet V- leśnictwo Osiek i szkółka leśna
BeschreibungWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo w roku 2025: leśnictwo Osiek i szkółka leśna Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu,ochrony przyrody,ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki łowieckiej, łąkowo-rolnej, a także prac szkółkarskich, nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw do wykonania na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo w roku 2025.
Interne KennungPakiet V- leśnictwo Osiek i szkółka leśna
LosLOT-0006
TitelPakiet VI- obsługa wieży obserwacyjnej przeciwpożarowej w Dybowie
BeschreibungWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo w roku 2025: obsługa wieży obserwacyjnej przeciwpożarowej w Dybowie. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu ochrony przeciwpożarowej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo w roku 2025.
Interne KennungPakiet VI- obsługa wieży obserwacyjnej przeciwpożarowej w Dybowie
LosLOT-0007
TitelPakiet VII- prace ciągnikowe na terenie całego Nadleśnictwa Cierpiszewo
BeschreibungWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo w roku 2025: prace ciągnikowe na terenie całego Nadleśnictwa Cierpiszewo. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu,ochrony przyrody,ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki łowieckiej, łąkowo-rolnej, a także prac szkółkarskich, nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw do wykonania na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo w roku 2025.
Interne KennungPakiet VII- prace ciągnikowe na terenie całego Nadleśnictwa Cierpiszewo
LosLOT-0009
TitelPakiet VIII- prace z zakresu pozyskania drewna na terenie całego Nadleśnictwa Cierpiszewo
BeschreibungWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo w roku 2025: prace z zakresu pozyskania drewna na terenie całego Nadleśnictwa Cierpiszewo Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo w roku 2025.
Interne KennungPakiet VIII- prace z zakresu pozyskania drewna na terenie całego Nadleśnictwa Cierpiszewo
Beschreibung der OptionenW stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w pkt 3.7. nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty