2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i przetwarzanie odpadów o kodzie 19 12 12 powstałych ze zmieszanych odpadów komunalnych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i przetwarzanie odpadów o kodzie 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, powstałych ze zmieszanych odpadów komunalnych.
Interne Kennung: ZZOK.271.3.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury określonej w art. 139 ustawy PZP. 2. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę i podwykonawcę na podstawie umowy o pracę (w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy), osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy: prace fizyczne przy wykonywaniu czynności przetwarzania odpadów. UWAGA: Szczegółowe określenie sposobu dokumentowania zatrudnienia, uprawnień Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę tego wymagania, a także związanych z niespełnieniem tych wymagań sankcji i rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia, zawarte jest we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 3.1 i 3.2 do SWZ. 3. Zamawiający, zgodnie art. 67 oraz art. 134 ust 1 pkt 10 PZP, określa niezbędne wymagania sprzętowo- aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.: 1) Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; 2) Komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7 , Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje; 3) Zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa obsługująca TLS 1.2, najlepiej w najnowszej wersji w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0; 4) Włączona obsługa JavaScript; 5) Zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf; 6) Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB w formatach: pdf., excel., doc., zip. 4. Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych tj.: 1) plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu składania ofert; 2) oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu - zegarem Głównego Instytutu Miar. 5. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział VII SWZ. 6. Oferta oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. 7. Zamawiający nie przewiduje wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 8. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I zamówienia - Odbiór i przetwarzanie odpadów o kodzie 19 12 12 powstałych ze zmieszanych odpadów komunalnych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i przetwarzanie odpadów o kodzie 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, powstałych ze zmieszanych odpadów komunalnych: 1) odpady powstają w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach k. Radzynia Podlaskiego Sp. z o.o. – instalacja w miejscowości Biała 185b, 21-300 Radzyń Podlaski, w wyniku sortowania frakcji nadsitowej (powyżej 80 mm) wydzielonej ze zmieszanych odpadów komunalnych (odpadów o kodach 20 03 01 i 20 01 99) na linii sortowniczej po wysortowaniu frakcji materiałowych nadających się do recyklingu i ponownego użycia tj. metalu, szkła, papieru, tworzyw sztucznych i opakowań wielomateriałowych; 2) odpady są poddawane separacji magnetycznej, nie są poddawane separacji pneumatycznej; 3) przewidywany poziom wtrąceń w odpadach oznaczonych kodem 19 12 12 wynosi: - metal – max 1% (są to drobne elementy metali nieżelaznych), - szkło – max 1% (małe odłamki szkła, które z różnych względów nie zostają odsiane na sicie bębnowym); 4) odpady są zbelowane przez Zamawiającego na prasie belującej w postaci kostek wiązanych drutem stalowym; 5) odpady będą przekazywane Wykonawcy loco instalacja Zamawiającego i ładowane na środki transportu Wykonawcy na koszt Zamawiającego i ważone na wadze Zamawiającego; 6) średni czas załadunku jednego samochodu wynosi 30 min, natomiast średnia waga jednego ładunku odpadów wynosi ok 21-23 Mg; 7) odbiór odpadów przez Wykonawcę następował będzie w dni robocze w godz. 7.00-20.00 8) Wykonawca może dokonać oględzin odpadów na terenie Instalacji Zamawiającego w dni robocze w godzinach od 7.00 do 15.00. 2. W 12-miesięcznym okresie obowiązywania umowy, Zamawiający przewiduje odbiór odpadów w ilości 6 000 Mg. Uwaga: Zamawiający informuje, iż wskazane powyżej ilości odpadów przewidziane do odbioru w okresie obowiązywania umowy mają jedynie charakter szacunkowy. Faktyczna ilość odpadów w okresie realizacji zamówienia będzie uzależniona od potrzeb wynikających z prowadzonej przez Zamawiającego działalności. Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia wobec Zamawiającego, jeżeli faktyczne zapotrzebowanie na usługi objęte przedmiotem zamówienia w okresie jego realizacji będzie mniejsze od zakładanego, wskazanego powyżej, z tym, że minimalną masę odpadów zapewnioną do odbioru przez Wykonawcę określa się na poziomie 4 000 Mg.
Interne Kennung: Część I zamówienia
Los: LOT-0002
Titel: Część II zamówienia - Odbiór i przetwarzanie odpadów o kodzie 19 12 12 powstałych ze zmieszanych odpadów komunalnych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i przetwarzanie odpadów o kodzie 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, powstałych ze zmieszanych odpadów komunalnych: 1) odpady powstają w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach k. Radzynia Podlaskiego Sp. z o.o. – instalacja w miejscowości Biała 185b, 21-300 Radzyń Podlaski, w wyniku sortowania frakcji nadsitowej (powyżej 80 mm) wydzielonej ze zmieszanych odpadów komunalnych (odpadów o kodach 20 03 01 i 20 01 99) na linii sortowniczej po wysortowaniu frakcji materiałowych nadających się do recyklingu i ponownego użycia tj. metalu, szkła, papieru, tworzyw sztucznych i opakowań wielomateriałowych; 2) odpady są poddawane separacji magnetycznej, nie są poddawane separacji pneumatycznej; 3) przewidywany poziom wtrąceń w odpadach oznaczonych kodem 19 12 12 wynosi: - metal – max 1% (są to drobne elementy metali nieżelaznych), - szkło – max 1% (małe odłamki szkła, które z różnych względów nie zostają odsiane na sicie bębnowym); 4) odpady są zbelowane przez Zamawiającego na prasie belującej w postaci kostek wiązanych drutem stalowym; 5) odpady będą przekazywane Wykonawcy loco instalacja Zamawiającego i ładowane na środki transportu Wykonawcy na koszt Zamawiającego i ważone na wadze Zamawiającego; 6) średni czas załadunku jednego samochodu wynosi 30 min, natomiast średnia waga jednego ładunku odpadów wynosi ok 21-23 Mg; 7) odbiór odpadów przez Wykonawcę następował będzie w dni robocze w godz. 7.00-20.00 8) Wykonawca może dokonać oględzin odpadów na terenie Instalacji Zamawiającego w dni robocze w godzinach od 7.00 do 15.00. 2. W 12-miesięcznym okresie obowiązywania umowy, Zamawiający przewiduje odbiór odpadów w ilości 3 000 Mg. Uwaga: Zamawiający informuje, iż wskazane powyżej ilości odpadów przewidziane do odbioru w okresie obowiązywania umowy mają jedynie charakter szacunkowy. Faktyczna ilość odpadów w okresie realizacji zamówienia będzie uzależniona od potrzeb wynikających z prowadzonej przez Zamawiającego działalności. Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia wobec Zamawiającego, jeżeli faktyczne zapotrzebowanie na usługi objęte przedmiotem zamówienia w okresie jego realizacji będzie mniejsze od zakładanego, wskazanego powyżej, z tym, że minimalną masę odpadów zapewnioną do odbioru przez Wykonawcę określa się na poziomie 2 000 Mg.
Interne Kennung: Część II zamówienia