See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af dynamisk indkøbssystem vedr. IT-konsulenter
Beschreibung: AAU har gennemført et miniudbud på sit dynamiske indkøbssystem for IT-konsulenter med henblik på at anskaffe bistand fra IT-udviklingskonsulenter til opgaver i forbindelse med AAU’s generelle udviklingsarbejde.
Interne Kennung: Miniudbud af periodekøbsaftale for IT-konsulenter til IT-udviklingsopgaver
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Miniudbud på AAUs dynamiske indkøbssystem vedr. IT-konsuelnter
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Programmering af applikationer og services, store opgaver
Beschreibung: AAU har gennemført et miniudbud på sit dynamiske indkøbssystem for IT-konsulenter med henblik på at anskaffe bistand fra IT-udviklingskonsulenter til opgaver i forbindelse med AAU’s generelle udviklingsarbejde. Miniudbuddet er gennemført på kategorien Programmering af applikationer og services, store opgaver.