2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Dostawa kurtek służbowych w kolorze oliwkowym"
Beschreibung: 1. Zamówieniem objęto dostawę kurtek służbowych w kolorze oliwkowym. 2. Dostarczony w ramach realizacji zamówienia przedmiot umundurowania musi pochodzić z bieżącej produkcji i musi być nowy i zgodny z wymaganiami Zamawiającego. 3. Realizacja zamówienia jest objęta wymaganiami wynikającymi z Ustawy z dnia 17 listopada 2006r. o systemie oceny zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa (tekst jednolity Dz. U z 2022 r. poz. 747) oraz przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie. Organem sprawującym w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nadzór nad czynnościami związanymi z wyrobem wprowadzanym do użytku jest Dyrektor Instytutu Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” z siedzibą w Łodzi przy ul. M. Skłodowskiej Curie 3. 4. Wykonawca przed złożeniem oferty może obejrzeć w siedzibie Zamawiającego (00-463 Warszawa, ul. Podchorążych 38) wzór kurtki służbowej w kolorze oliwkowym aktualnie użytkowanej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu wizyty z osobą uprawnioną do porozumiewania się z Wykonawcami). 5. Wykonawca wyłoniony w trakcie procedury udzielenia zamówienia publicznego zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego. 6. Po podpisaniu umowy, a przed uruchomieniem produkcji, Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w terminie do 45 dni licząc od daty zawarcia umowy dwa egzemplarze wzoru przedmiotu umowy wraz z wymaganymi dokumentami – zgodnie z treścią §2 projektu umowy stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ. 7. Wykonawca zrealizuje zamówienie podstawowe w terminie do 140 dni licząc od dnia podpisania umowy, lecz nie później niż do dnia 16.12.2026 r., a w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji – Wykonawca zrealizuje opcję w terminie do 140 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, lecz nie później niż do dnia 16.12.2026 r. 8. Minimalny wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące od daty jego wydania z magazynu do użytkowania, natomiast okres jego przechowywania przez Zamawiającego w magazynie wynosi maksymalnie 5 lat. W przypadku wydania odzieży do użytkowania po upływie okresu jej przechowywania gwarancja, o której mowa wyżej przestaje obowiązywać. 9. Zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy Pzp w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywać się będzie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej tj. poprzez platformę zakupową pod adresem: https://kgsg.ezamawiajacy.pl
Interne Kennung: Sprawa nr 25/BF/BTiZ/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Główne aspekty procedury: 1. O zamówienie może się ubiegać Wykonawca, który: 1) nie podlega wykluczeniu: z art. 108 ust. 1 i art. 109 ust. 1 pkt 4, 5 i 7 ustawy Pzp, z art. 7 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514 z późn. zm.) i z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 229, str. 1 z późn. zm.), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2022 r. Nr 111, str. 1 z późn. zm.), przy czym podstawy wykluczenia określono szczegółowo w Sekcji 2.1.6 niniejszego ogłoszenia; 2) spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w Sekcji 5.1.9 niniejszego ogłoszenia. 2. W celu wstępnego potwierdzenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu i spełnia warunki udziału w postępowaniu, Wykonawca jest zobowiązany do złożenia wraz z ofertą: 1) oświadczenia na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, określonym w rozporządzeniu Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5.1.2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej „jednolitym dokumentem”, 2) oświadczenia /oświadczeń dotyczącego/ych przesłanek wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę, zawierających informacje wskazane w Zał. 4 /4a do SWZ. 3. Ponadto Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, musi złożyć wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów oraz oświadczenie/a tego podmiotu potwierdzające brak podstaw do jego wykluczenia oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby (art. 125 ust. 5 ustawy Pzp). 4. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia nw. dokumentów: a) informacji z KRK w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp – sporządzonej nie wcześniej niż 6 m-cy przed jej złożeniem; b) informacji z KRK w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego – sporządzonej nie wcześniej niż 6 m-cy przed jej złożeniem; c) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 5 i 7 ustawy Pzp; d) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jednolity Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; e) odpisu lub informacji z KRS lub z CEIDG, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 m-ce przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji (z zastrzeżeniem art. 127 ust.1 ustawy Pzp); f) wykazu dostaw i dowodów, o których mowa w Sekcji 5.1.9 niniejszego ogłoszenia. 5. Jeżeli Wykonawca, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polega na zasobach innych podmiotów, wówczas Wykonawca składa na wezwanie Zamawiającego w odniesieniu do tych podmiotów dokumenty, o których mowa pkt 4.a), 4.b), 4.c) i 4.e). 6. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP składa dokumenty zgodnie z §4 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy (Dz. U. z 2020 r. poz. 2415 z późn. zm.). Forma dokumentów - zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa RM w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 poz. 2452).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35113400 Schutz- und Sicherheitskleidung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Dostawa kurtek służbowych w kolorze oliwkowym”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 2 100 kpl. kurtek służbowych w kolorze oliwkowym, w tym: a) dostawa 1 100 kpl. ww. kurtek - w ramach zamówienia podstawowego; b) dostawa maksymalnie 1 000 kpl. ww. kurtek - w ramach zamówienia objętego prawem opcji. 2. Dostarczone w ramach realizacji zamówienia kurtki służbowe w kolorze oliwkowym muszą pochodzić z bieżącej produkcji, być nowe i zgodne z wymaganiami Zamawiającego. 3. Wykonawca przed złożeniem oferty może obejrzeć w siedzibie Zamawiającego (00-463 Warszawa, ul. Podchorążych 38) wzór kurtki służbowej w kolorze oliwkowym aktualnie użytkowanej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu wizyty z osobą uprawnioną do porozumiewania się z Wykonawcami). 4. Wykonawca wyłoniony w trakcie procedury udzielenia zamówienia publicznego zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego. 5. Po podpisaniu umowy, a przed uruchomieniem produkcji, Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w terminie do 45 dni licząc od daty zawarcia umowy dwa egzemplarze wzoru przedmiotu umowy wraz z wymaganymi dokumentami – zgodnie z treścią §2 projektu umowy stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ. 6. Wykonawca zrealizuje zamówienie podstawowe w terminie do 140 dni licząc od dnia podpisania umowy, lecz nie później niż do dnia 16.12.2026 r., a w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji – Wykonawca zrealizuje opcję w terminie do 140 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, lecz nie później niż do dnia 16.12.2026 r. Termin realizacji zamówienia stanowi jedno z kryteriów oceny ofert. 7. Minimalny wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące od daty jego wydania z magazynu do użytkowania, natomiast okres jego przechowywania przez Zamawiającego w magazynie wynosi maksymalnie 5 lat. W przypadku wydania odzieży do użytkowania po upływie okresu jej przechowywania gwarancja, o której mowa wyżej przestaje obowiązywać. Okres udzielonej gwarancji stanowi jedno z kryteriów oceny ofert.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Przedmiotem zamówienia objętego prawem opcji jest dostawa maksymalnie 1 000 kpl. kurtek służbowych w kolorze oliwkowym, o których mowa w Sekcji 5.1 pkt 1 lit. b. 2. Wykonawca zrealizuje opcję w terminie do 140 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, lecz nie później niż do dnia 16.12.2026 r. 3. W przypadku skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej nie później niż w ciągu 30 dni licząc od dnia podpisania umowy. W oświadczeniu Zamawiający poda ostateczną liczbę i rozmiary przedmiotu umowy zamawianego w ramach prawa opcji. 4. Przedmiot objęty zamówieniem opcjonalnym będzie tożsamy z przedmiotem objętym zamówieniem podstawowym.