211484-2026 - Wettbewerb
Polen – Tablettcomputer – Dostawa komputera przenośnego typu tablet wraz z akcesoriami dla Międzynarodowego Centrum Teorii Technologii Kwantowych Uniwersytetu Gdańskiego z prawem opcji.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa komputera przenośnego typu tablet wraz z akcesoriami dla Międzynarodowego Centrum Teorii Technologii Kwantowych Uniwersytetu Gdańskiego z prawem opcji.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa komputera przenośnego typu tablet zwanego dalej „sprzętem”, wraz z akcesoriami, zwanymi dalej „akcesoriami”, dla Międzynarodowego Centrum Teorii Technologii Kwantowych Uniwersytetu Gdańskiego z prawem opcji. 2. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 30213200-7 komputer tablet, 30237000-9 części, akcesoria i wyroby do komputerów. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę sprzętu i akcesoriów realizowaną w ramach: 1) zamówienia podstawowego, 2) zamówienia objętego prawem opcji, – zgodnie z ilościami zawartymi w pkt 3 Formularza ofertowego - załącznika nr 1 do SWZ. 4. Realizacja zamówienia objętego prawem opcji: 1) Rodzaj i maksymalna liczba sprzętu i akcesoriów, przewidziana do zakupu w ramach prawa opcji: została określona w pkt 3 Formularza ofertowego - załącznika nr 1 do SWZ. 2) Zamówienia w ramach prawa opcji będą realizowane na takich samych warunkach jak zawarte w zamówieniu podstawowym, w cenach zamówienia podstawowego zaproponowanych przez Wykonawcę w pkt 3 Formularza ofertowego – załącznika nr 1 do SWZ. 3) Zamawiający zastrzega prawo do realizacji prawa opcji (w pełnym lub niepełnym zakresie ilościowym wskazanym w pkt 3 Formularza ofertowego – załącznika nr 1 do SWZ), gdy w terminie realizacji zamówienia podstawowego, złoży Wykonawcy drogą elektroniczną stosowne oświadczenie woli w zakresie skorzystania z prawa opcji. 4) Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku: a) niezłożenia przez Zamawiającego oświadczenia woli, dotyczącego prawa opcji (rezygnacja z tej części zamówienia); b) niepełnego wykorzystania zakresu ilościowego w ramach prawa opcji. 5) Przewidziane w ppkt 4 lit. a i b, rezygnacja oraz niepełne wykorzystanie zakresu ilościowego (opcja), spowodują odpowiednią zmianę ostatecznej wartości wynagrodzenia należnego Wykonawcy (zgodnie z wyceną Wykonawcy zawartą w Formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ). Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. 6) Termin wykonania zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż wskazany w rozdziale IV SWZ pkt 2. 7) Postanowienia projektu umowy (załącznika nr 5 do SWZ) dotyczące zamówienia podstawowego mają zastosowanie do zamówienia objętego prawem opcji, jeżeli nie zastrzeżono inaczej. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 6 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 6. Miejsce dostawy sprzętu i akcesoriów: Centrum Informatyczne Uniwersytetu Gdańskiego, ul. prof. Marii Janion 7, 80-309 Gdańsk, pokój 125. 7. Zamawiający wymaga gwarancji na okres: a) 24 miesiące na sprzęt wskazany w tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia – załącznika nr 6 do SWZ, b) 24 miesięcy gwarancji na akcesoria wskazane w pozycjach 1, 2, 3, 4, 5, 6 tabeli 2 opisu przedmiotu zamówienia – załącznika nr 6 do SWZ oraz rękojmi na akcesorium wskazane w pozycji 7 tabeli 2 opisu przedmiotu zamówienia – załącznika nr 6 do SWZ. Szczegóły dotyczące gwarancji i rękojmi zawarte są w § 7 projektu umowy – załączniku nr 5 do SWZ. 8. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty równoważnej: 1) dotyczy pozycji nr 5, pkt 1 tabeli nr 1 załącznika nr 6 do SWZ: za usługę równoważną Zamawiający uzna usługę lub dedykowane oprogramowanie pozwalające na zdalne przechowywanie osobistych treści Użytkownika takich jak: dokumenty, notatki, kalendarze, przypomnienia. Usługa równoważna musi umożliwiać wymianę ww. opisanych dokumentów dla użytkowników korzystających z adresu https://www.icloud.com. Powyższa usługa musi być świadczona bezpłatnie, w trybie on-line, z dostępem do min. 5 GB przestrzeni na przechowywanie ww. materiałów. 2) dotyczy pozycji nr 5, pkt 2 tabeli nr 1 załącznika nr 6 do SWZ: za usługę równoważną Zamawiający uzna usługę informatyczną lub dedykowane oprogramowanie pozwalające na nawiązanie połączenia video i audio dla osób korzystających z przenośnych urządzeń iPhone i iPad z systemem iOS X. 3) Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w SWZ, leży po stronie Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w Formularzu ofertowym (załączniku nr 1 do SWZ) proponowane normy równoważne. 4) Zamawiający nie odrzuci oferty Wykonawcy, pod warunkiem że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia (art. 101 ust. 5 Pzp). 9. Zamawiający informuje, że zamówienie będzie finansowane ze środków Narodowego Centrum Nauki z projektu Opus, tytuł projektu: „Kwantowe układy otwarte i termodynamiczna teoria zasobów”, nr umowy: UMO-2021/41/B/ST2/03207, nr zadania: 557-0A00-0020-22-2A.
Interne Kennung5B10.291.1.2.2026.BR
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213200 Tablettcomputer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30237000 Teile und Zubehör für Computer
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen3. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę sprzętu i akcesoriów realizowaną w ramach: 1) zamówienia podstawowego, 2) zamówienia objętego prawem opcji, – zgodnie z ilościami zawartymi w pkt 3 Formularza ofertowego - załącznika nr 1 do SWZ. 4. Realizacja zamówienia objętego prawem opcji: 1) Rodzaj i maksymalna liczba sprzętu i akcesoriów, przewidziana do zakupu w ramach prawa opcji: została określona w pkt 3 Formularza ofertowego - załącznika nr 1 do SWZ. 2) Zamówienia w ramach prawa opcji będą realizowane na takich samych warunkach jak zawarte w zamówieniu podstawowym, w cenach zamówienia podstawowego zaproponowanych przez Wykonawcę w pkt 3 Formularza ofertowego – załącznika nr 1 do SWZ. 3) Zamawiający zastrzega prawo do realizacji prawa opcji (w pełnym lub niepełnym zakresie ilościowym wskazanym w pkt 3 Formularza ofertowego – załącznika nr 1 do SWZ), gdy w terminie realizacji zamówienia podstawowego, złoży Wykonawcy drogą elektroniczną stosowne oświadczenie woli w zakresie skorzystania z prawa opcji. 4) Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku: a) niezłożenia przez Zamawiającego oświadczenia woli, dotyczącego prawa opcji (rezygnacja z tej części zamówienia); b) niepełnego wykorzystania zakresu ilościowego w ramach prawa opcji. 5) Przewidziane w ppkt 4 lit. a i b, rezygnacja oraz niepełne wykorzystanie zakresu ilościowego (opcja), spowodują odpowiednią zmianę ostatecznej wartości wynagrodzenia należnego Wykonawcy (zgodnie z wyceną Wykonawcy zawartą w Formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ). Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. 6) Termin wykonania zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż wskazany w rozdziale IV SWZ pkt 2. 7) Postanowienia projektu umowy (załącznika nr 5 do SWZ) dotyczące zamówienia podstawowego mają zastosowanie do zamówienia objętego prawem opcji, jeżeli nie zastrzeżono inaczej.