2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego konsolidacyjnego dla Gminy Rudka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na udzieleniu i obsłudze kredytu konsolidacyjnego długoterminowego w kwocie 5 812 791,00,00 zł (pięć milionów osiemset dwanaście tysięcy siedemset dziewięćdziesiąt jeden złotych) z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań z tytułu kredytów zaciągniętych w latach ubiegłych w Banku Spółdzielczym w Brańsku, zgodnie z Uchwałą Nr VIII/56/2025 Rady Gminy Rudka z dnia 24 marca 2025 roku w sprawie zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. 1. Okres kredytowania. Spłata kredytu nastąpi w okresie 01.06.2025 r. – 31.12.2051 r., to jest 26 lat 7 miesięcy (319 rat), zgodnie z następującym harmonogramem: - od 01.06.2025 r. do 31.12.2025 r. – 103334,00 zł, 7 rat po 14762,00 zł, - od 01.01.2026 r. do 31.12.2050 r. – po 220008,00 zł rocznie, 300 rat po 18 334,00 zł, łącznie 5500200,00 zł, - od 01.01.2051 r. do 31.12.2051 r. – 209 257,00 zł, 11 rat po 18334,00 zł, 1 rata 7583,00 zł. 2. Kredyt nie wpłynie na konto Gminy, a bank udzielający dokona bezpośrednich spłat zadłużenia wobec Banku Spółdzielczego w Brańsku. 3. Zabezpieczenie spłaty kredytu stanowić będzie weksel in blanco wystawiony przez Gminę Rudka wraz z deklaracją wekslową z kontrasygnatą Skarbnika.
Interne Kennung: KO.271.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Procedura jest prowadzona w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. roku Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320). Zamawiający informuje, że na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, dokona w pierwszej kolejności badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Warunki udziału w postępowaniu: 1) Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. 8. PODSTAWY WYKLUCZENIA WYKONAWCY Z POSTĘPOWANIA 8.1. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę, wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w: 8.1.1. art. 108 ust. 1 ustawy Pzp. 8.1.2. art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp. 8.1.3. art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U.2024.507 t.j.). 8.1.4. art. 5k rozporządzenia 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, zmienionego art. 1 pkt 15 rozporządzenia Rady (UE) 2022/1269 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuacji na Ukrainie (Dz. Urz. UE. L. 193. z 21.07.2022 r., str. 1) 9.1. Dokumenty składane przez Wykonawcę wraz z ofertą: a) Jednolity europejski dokument zamówienia Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie Wykonawcy (w formie Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia) stanowiące wstępne potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia - Wzór oświadczenia Załącznik nr 2 (instrukcja wypełniania JEDZ w rozdziale 17 SWZ), b) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie: art. 5k rozporządzenia 833/2014, w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Wzór oświadczenia Załącznik nr 3. 9.2. Dokumenty składane na wezwanie Zamawiającego przez wykonawcę, którego oferta zostanie oceniona najwyżej. W trakcie procedury badania i oceny ofert na podstawie art. 126 ust. 1 ustawy Pzp Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zostanie wezwany przez Zamawiającego w wyznaczonym terminie nie krótszym niż 10 dni do przedłożenie niżej wymienionych oświadczeń i dokumentów: 1) W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu: a) Zezwolenie, licencja, koncesja lub wpis do rejestru - Zezwolenie na prowadzenie działalności bankowej na terenie Polski zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.08.1997 r. Prawo bankowe (Dz.U.2023.2488 t.j.), a w przypadku określonym w art. 178 ust. 1 ustawy Prawo bankowe inny dokument potwierdzający rozpoczęcie działalności przed dniem wejścia w życie ustawy o której mowa w art. 193 ustawy Prawo Bankowe. W przypadku Banku Państwowego wystarczy podanie rocznika, numeru i pozycji właściwego dziennika ustaw zawierającego rozporządzenie o utworzeniu banku. 2) W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu: a) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego - Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. b) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust.1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; c) Oświadczenie wykonawcy w sprawie grupy kapitałowej - Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U.2024.594 t.j), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Wzór oświadczenia - załącznik nr 4 d) Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o niepodleganiu wykluczeniu. Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego. Wzór oświadczenia - załącznik nr 5
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na udzieleniu i obsłudze kredytu konsolidacyjnego długoterminowego w kwocie 5 812 791,00,00 zł (pięć milionów osiemset dwanaście tysięcy siedemset dziewięćdziesiąt jeden złotych) z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań z tytułu kredytów zaciągniętych w latach ubiegłych w Banku Spółdzielczym w Brańsku, zgodnie z Uchwałą Nr VIII/56/2025 Rady Gminy Rudka z dnia 24 marca 2025 roku w sprawie zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. 1. Okres kredytowania. Spłata kredytu nastąpi w okresie 01.06.2025 r. – 31.12.2051 r., to jest 26 lat 7 miesięcy (319 rat), zgodnie z następującym harmonogramem: - od 01.06.2025 r. do 31.12.2025 r. – 103334,00 zł, 7 rat po 14762,00 zł, - od 01.01.2026 r. do 31.12.2050 r. – po 220008,00 zł rocznie, 300 rat po 18 334,00 zł, łącznie 5500200,00 zł, - od 01.01.2051 r. do 31.12.2051 r. – 209 257,00 zł, 11 rat po 18334,00 zł, 1 rata 7583,00 zł. 2. Kredyt nie wpłynie na konto Gminy, a bank udzielający dokona bezpośrednich spłat zadłużenia wobec Banku Spółdzielczego w Brańsku. 3. Zabezpieczenie spłaty kredytu stanowić będzie weksel in blanco wystawiony przez Gminę Rudka wraz z deklaracją wekslową z kontrasygnatą Skarbnika. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia w częściach.
Interne Kennung: KO.271.1.2025