211682-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Reparatur und Wartung von mechanischen Einrichtungen in Gebäuden – Genudbud - Ventilationsservice til Sydjysk Indkøbsfællesskab
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelGenudbud - Ventilationsservice til Sydjysk Indkøbsfællesskab
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb og levering af servicering og vedligeholdelse af ventilationsanlæg til ordregiver. For nærmere beskrivelse af de udbudte produkter og varegrupper, herunder de krav varerne skal opfylde, henvises til kravspecifikation (bilag 1), tilbudslisten (bilag 2), tilbudsgivers løsningssvar (bilag 3) samt eventuelle rettelser og besvarelse af spørgsmål. Nærværende udbud er ikke opdelt i delaftaler, eftersom at der ved en samlet aftale med èn leverandør vil kunne tilbyde større fleksibilitet af servicetekniker, medfør kravet omkring certificeret VENT-tekniker, der samtidig har gennemført kursus i lavspændingsarbejder under spænding.
Vorherige Bekanntmachung87671-2026
Interne Kennung687270
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50712000 Reparatur und Wartung von mechanischen Einrichtungen in Gebäuden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden, 50730000 Reparatur und Wartung von Kühlgruppen, 42520000 Lüftungsvorrichtungen
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenOrdregiver har mulighed for at forlænge aftalen med op til 2 x 12 måneder