2. Verfahren
Verfahren
Titel: Inzameling en verwerking diverse huishoudelijke afvalstromen gemeente Veldhoven
Beschreibung: De uit te voeren werkzaamheden liggen binnen de gemeentegrenzen van de gemeente Veldhoven en vallen alleen onder haar verantwoordelijkheid. De werkzaamheden betreffen het inzamelen en (laten) verwerken van huishoudelijk afval. De onderstaande afvalstromen worden huis-aan-huis ingezameld: - GFT+E - oud papier - PMD - restafval Daarnaast zijn er voor de onderstaande afvalstromen op diverse locaties binnen de gemeentegrenzen containers beschikbaar waar inwoners hun afval in kunnen deponeren: - huishoudelijk verpakkingsglas - luiers - KCA (2 keer 2 dagen per jaar met een daarvoor bestemd inzamelvoertuig) Voor restafval, GFT+E en PMD geldt dat de gemeente wat betreft de verwerking al contracten heeft met Attero (restafval en GFT+E) en Verpact (PMD). Deze afvalstromen moeten door de inzamelaar naar deze verwerkers worden getransporteerd. Ingezameld KCA moet worden afgevoerd naar het KCA-depot op de milieustraat. De verwerking van OPK en verpakkingsglas zijn wel onderdeel van het contract. Per afvalstroom zou er een separate overeenkomst gesloten kunnen worden. Dit zou tot gevolg kunnen hebben dat er met verschillende opdrachtnemers een overeenkomst wordt gesloten. Echter de gemeente wil één opdrachtnemer contracten zodat ze één aanspreekpunt krijgt voor de inzameling en verwerking van huishoudelijk afval, zoals ook nu het geval is. Het gemeentelijk afvalbeleid kan hierdoor effectief en eenvoudig worden gevoerd. Het samenvoegen van afvalstromen zorgt voor een centraal aanspreekpunt, een uniforme aanpak en efficiënte inzameling, wat het voor de gemeente en de inwoners gemakkelijker maakt om een consistente aanpak te volgen bij afvalbeheer. Daarmee is de opdracht samengevoegd. Indien de opdracht gesplitst wordt door bijvoorbeeld een perceelindeling, is er meer coördinatie noodzakelijk. Dit brengt extra activiteiten en dus meer (interne) kosten met zich mee. Indien de coördinatie niet optimaal verloopt, kan dit leiden tot vertraging en daarmee extra overlast voor belanghebbenden (bijvoorbeeld inwoners). Daarbij wordt de gemeente dan ook verantwoordelijk voor de planning en coördinatie van de uitvoering. Omdat dit alles niet in het belang van de gemeente is, worden de werkzaamheden door één opdrachtnemer uitgevoerd. De overeenkomst wordt aangegaan voor een periode van minimaal 5 jaar en maximaal 7 jaar. De ingangsdatum van de overeenkomst is 1 januari 2026.
Interne Kennung: BIZOB-2023-VEL-RPU-00500
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511400 Altpapiersammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90513300 Verbrennung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Herzieningsbepaling Gedurende de looptijd van het contract en de mogelijke verlengingen kunnen wijzigingen doorgevoerd worden. De aanbestedende dienst heeft het recht om de volgende wijzigingen door te voeren: - De aanbestedende dienst houdt rekening met een stijging van het aantal huishoudens c.q. aansluitingen en inzamellocaties tijdens de looptijd van deze overeenkomst, bijvoorbeeld door nieuw gebouwde woningen. Deze verandering zorgt voor wijzigingen wat betreft het in te zamelen en te verwerken huishoudelijk afval. De wijzigingen worden verrekend waardoor de waarde van de opdracht wijzigt. Om te voorkomen dat er een nieuwe aanbestedingsprocedure moet worden doorlopen behoudt aanbestedende dienst het recht voor om de opdracht uit te breiden met huishoudens c.q. aansluitingen en inzamellocaties binnen de gemeentegrenzen van de aanbestedende dienst. - De omvang van de doorgevoerde wijzigingen is cumulatief bepaald op 50% van de oorspronkelijke opdrachtwaarde.