2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie zimowe i letnie dróg i chodników na terenie gminy Szprotawa w latach 2025-2028
Beschreibung: 1.1.Utrzymanie zimowe dróg i chodników gminy Szprotawa według wykazu stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ W zakresie utrzymania zimowego do obowiązków Zleceniobiorcy należy: a) wykonanie prac przygotowawczych do sezonu zimowego; b) pełnienie pogotowia kadrowo technicznego w celu sprawnego prowadzenia akcji zimowej o każdej porze dnia i nocy oraz trwanie w gotowości do podjęcia działań związanych z odśnieżaniem lub likwidacją śliskości c) odśnieżanie jezdni i chodników ze śniegu i błota pośniegowego w dni powszednie oraz dni świąteczne -odśnieżanie, usuwanie oblodzeń, ściąganie błota pośniegowego – rozumie się przez to usuniecie śniegu z nawierzchni przeznaczonej do utrzymania. Śnieg z chodników należy usuwać w stronę zieleńca a w przypadku chodników biegnących wzdłuż jezdni śnieg należy pryzmować na chodniku wzdłuż krawężnika drogowego: - zabrania się pryzmowania śniegu wokół budynków; - odśnieżanie przejść dla pieszych polega na całkowitym usunięciu śniegu z nawierzchni zarówno chodnika jak również z jezdni na całej długości i szerokości przejścia. Śnieg z przejścia należy pryzmować 0,5 m od wyznaczonych przejść na chodniku wzdłuż krawężniaka drogowego; - odśnieżanie parkingów, zatok parkingowych oraz miejsc, w których parkowanie pojazdów na chodnikach jest dopuszczone polega na usunięciu masy śnieżnej (również po odśnieżeniu jezdni przez służby utrzymujące drogi) umożliwiając parkowanie pojazdów na chodnikach. Odśnieżanie zatok parkingowych i parkingów odbywa się na całej długości i szerokości nawierzchni-wywóz śniegu na błonia szprotawskie. - odsłanianie (odkuwanie) kratek ściekowych w ciągach ulicznych będących w bieżącym utrzymaniu wraz z umożliwieniem spływu wody z topniejącego śniegu; - w przypadku ciągłych opadów śniegu obowiązkiem Wykonawcy jest ciągłe i systematyczne odśnieżanie powierzonego terenu ze śniegu, usuwanie muld i zasp śniegowych,; d) posypywanie jezdni i chodników w przypadku śliskości pośniegowej i gołoledzi w dni powszednie oraz dni świąteczne, e) Wykonawca monitoruje sytuację na drogach i chodnikach przez cała dobę. Decyzję o rozpoczęciu akcji zimowej (odśnieżanie, usuwanie śliskości drogowej) podejmuje Wykonawca. Celem sprawnego i szybkiego reagowanie na warunki pogodowe wykonawca winien posiadać bazę sprzętową (nieruchomość) w odległości nie większej niż 20km od granic Szprotawy, w której będzie przechowywany sprzęt i środki niezbędne do prowadzenia akcji zimowej. f) przygotowanie, rozwiezienie i zasypanie piaskiem 30 skrzyń o poj. 240l które Wykonawca wypożyczy Zamawiającemu na okres realizacji umowy oraz przekazanych skrzyń przez Zamawiającego w miejsca wskazane przez tut. Urząd oraz ich uprzątnięcie po zakończeniu akcji zimowej. g) przygotowanie niezbędnej ilości materiału szorstkiego (solanka - piasek z solą) w odpowiedniej ilości wynikającej z zakresu zleconego zadania oraz sprzętu; h) niezbędne oznakowanie robót i) sprzątnięcie piasku z ulic i chodników oraz oczyszczenie studzienek kanalizacji deszczowej po zakończeniu akcji zimowej (do 30 dni od zakończenia akcji zimowej), j) akcja zimowa prowadzona będzie od 1 listopada do 15 marca roku następnego k) rozliczenie z Zamawiającym następować będzie w okresach miesięcznych. l) w okresie zimowym tj. od 01 listopada do 15 marca w okresach bezśnieżnych Wykonawca wykonuje oczyszczanie ręczne miasta (jak dla utrzymania letniego dróg) razy w tygodniu dla wykazu ulic i chodników stanowiącego załącznik 2 do SWZ ,załącznik nr 3 do SWZ oraz zał. nr 4 do SWZ. Przedmiot zamówienia dotyczący zimowego utrzymania dróg i chodników został opisany w Szczegółowej Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik 8 do SWZ. 1.2. Oczyszczanie miasta będzie prowadzone według zakresu określonego w wykazach stanowiących załączniki nr 2, 3, 4 do SWZ: a) zamiatanie ręczne i mechaniczne ulic, chodników, placów i parkingów gminnych według załącznika nr 2 oraz zał. nr 3 do SWZ będzie się odbywać raz w tygodniu tj. poniedziałek, b) Sprzątanie ręczne parków, skwerów, terenów zielonych, eleii gminnych według zakresu stanowiącego zał. nr 4 do SWZ odbywać się będzie cztery razy w miesiącu. c) opróżnianie koszy ulicznych i parkowych na terenie miasta o poj. ok. 45 l (554 sztuk) z częstotliwością: 2 razy w tygodniu -zał. nr 5 do SWZ; d) Wykaszanie obustronne poboczy ulic, alejek, ścieżek rowerowych trzy razy w roku zgodnie z zał nr 4 do SWZ. e) Wykaszanie terenów zielonych, skwerów, zieleńców, parków trzy raz w roku zgodnie z zał. nr 4 do SWZ f) pielęgnacja roślin w donicach i klombach rabatkach w szczególności podlewanie, opryski, plewienie chwastów, dosadzanie roślin - według potrzeb zgodnie z zał. nr 4 do SWZ g) wypompowywanie wody deszczowej z dróg na zgłoszenie, usuwanie niedrożności kanalizacji deszczowej h) oczyszczanie miasta będzie prowadzone od 16 marca do 31 października z zastrzeżeniem zapisów punktu 1.1 lit l) niniejszego Rozdziału. i) Zakres zadania obejmuje również: -zbieranie odpadów komunalnych w tym również gałęzie, liście, pozostałości po papierosach, rozbite butelki (zamiatanie) itp.; -oczyszczanie z traw, chwastów wyrastających pomiędzy płytkami, kostką brukową, przy obrzeżach i krawężnikach,; -wywóz nieczystości na wysypisko śmieci wraz z wszelkimi opłatami; -szerokość oczyszczania mechanicznego ulic min. 1 m z każdej strony ulicy - usuwanie elementów po kolizjach drogowych, które wystąpiły na drogach gminnych na terenie Gminy Szprotawa wraz z oczyszczeniem nawierzchni, unieszkodliwieniem i utylizacją środków niebezpiecznych dla środowiska (np. plamy oleju lub innych płynów niebezpiecznych na jezdniach po kolizjach drogowych); - usuwanie elementów zagrażających bezpieczeństwu ruchu, jak również rozsypane po jezdni lub chodnik
Interne Kennung: WI.271.8.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Utrzymanie zimowe i letnie dróg i chodników na terenie gminy Szprotawa w latach 2025-2028