212528-2026 - Ergebnis
Polen – Brennstoffe – Sukcesywna dostawa paliw płynnych (oleju napędowego, benzyny bezołowiowej 95, skroplonego gazu płynnego LPG) w systemie bezgotówkowym z możliwością składania ofert częściowych.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSukcesywna dostawa paliw płynnych (oleju napędowego, benzyny bezołowiowej 95, skroplonego gazu płynnego LPG) w systemie bezgotówkowym z możliwością składania ofert częściowych.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa paliw płynnych (oleju napędowego, benzyny bezołowiowej 95, skroplonego gazu płynnego LPG) w systemie bezgotówkowym dla potrzeb Zamawiającego. Zamówienie podzielone jest na 3 pakiety (części). Realizacja przedmiotu umowy odbywać się będzie w formie bezgotówkowego tankowania jednostek transportowo-sprzętowych oraz w celu napełnienia zbiorników urządzeń spalinowych – tankowania kanistrów, beczek, itp.), na wyznaczonych stacjach benzynowych Wykonawcy lub w miejscu wykonywania zadań budowlanych (odpowiednio do pakietu), w ilościach i terminach wynikających z bieżących potrzeb Zamawiającego. Umowy w zakresie poszczególnych pakietów zostaną zawarte po zakończeniu niniejszego postępowania na okres 12 miesięcy. Paliwa będące przedmiotem zamówienia muszą spełniać obowiązujące normy prawne bezpieczeństwa, przepisów polskich i Unii Europejskiej, w tym wszystkie wymogi aktualnie obowiązujących norm technicznych i jakościowych, tj. normy PN-EN 228 lub równoważnej, normy PN-EN 590 lub równoważnej, z uwzględnieniem wymagań dla w/w paliw dla sezonu „letniego”, „przejściowego” i „zimowego”, normy PN-EN 589 lub równoważnej oraz posiadających odpowiednią jakość, zgodną z przepisami prawa obowiązującymi w czasie realizacji umowy – w tym w szczególności ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (Dz. U. z 2024 r. poz. 1209 z późn. zm.) i aktów wykonawczych, w tym rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1018 z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 maja 2021 r. w sprawie wymagań jakościowych dla gazu skroplonego (LPG) (tj. Dz.U. 2024 poz. 744). Tankowania odbywać się mogą wyłącznie na stacjach paliw spełniających wymogi przewidziane przepisami dla stacji paliw, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 24 lipca 2023 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, bazy i stacje gazu płynnego, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie (Dz.U. 2023 poz. 1707 z późn. zm.).Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji dostaw określają: – Formularz cenowy – Załącznik nr 1.1 do SWZ dla poszczególnych pakietów (należy dołączyć do Formularza oferty - Załącznika nr 1) i Projektowane postanowienia umowy – Załączniki nr 2.1-2.3 do SWZ. Do oferty należy również dołączyć: 1. Oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) w formacie pdf sporządzone zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/17 z dnia 5 stycznia 2016 r. lub przy wykorzystaniu systemu dostępnego poprzez stronę internetową https://espd.uzp.gov.pl/ lub za pośrednictwem innych dostępnych narzędzi lub oprogramowania, które umożliwiają wypełnienie JEDZ i utworzenie dokumentu elektronicznego. Zamawiający udostępnia w Załączniku nr 3 do SWZ edytowalną wersję JEDZ do wykorzystania. 2. Oświadczenie dot. braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 5k Rozp. Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. W przypadku składania oferty przez Wykonawców występujących wspólnie - oświadczenia, o których mowa w pkt 1 i 2 musi złożyć osobno każdy z Wykonawców. – wzór Załącznika nr 4 do SWZ. W celu potwierdzenia umocowania osoby wykonujących czynności w imieniu Wykonawcy, wymaga się złożenia odpisu z KRS lub CEIDG, a jeżeli umocowanie nie wynika z dokumentów rejestrowych - także pełnomocnictwa. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia, podmiotowych środków dowodowych określonych w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung171281-2026
Interne KennungZP/5/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPełen opis procedury postępowania zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia ( SWZ ), zamieszczona na stronie prowadzonego postępowania pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1254959 Zamówienie może zostać udzielone wykonawcy, który: - spełnia warunki udziału w postępowaniu opisane w rozdziale II podrozdziale 5 SWZ, - nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, art. 7 ust 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego ustawy w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r. oraz art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2025.2033) - złożył ofertę niepodlegającą odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 ustawy Pzp. Klauzula równoważności: 1) W przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne” (zgodnie z wytycznymi, o których jest mowa w normach, na które powołuje się Zamawiający). 2) Zwrot „równoważny" oznacza produkt o tym samym zastosowaniu oraz składzie chemicznym, jak opisany w Załączniku nr 1.1 („Formularz cenowy”), chyba że zaznaczono inaczej. W przypadku zaproponowania przez Wykonawcę w ofercie produktów równoważnych jakościowo do produktów wskazanych przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że oferowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych stosownie wraz z jego opisem lub normami.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134100 Dieselöl, 09132100 Bleifreies Benzin, 09122000 Propan und Butan, 30163100 Tankstellenkreditkarten
5. Los
LosLOT-0001
Titel1. Dostawa oleju napędowego (ON) wraz z usługą dowozu do miejsc realizowanych robót budowlanych, tankowania bezpośrednio do jednostek sprzętowych użytkowanych przez Zamawiającego oraz plombowania.
BeschreibungZaoferowany przedmiot zamówienia musi spełniać poniższe wymagania: Realizacja przedmiotu zamówienia w zakresie Pakietu nr 1 dostawa (tankowanie) odbywać się będzie we wskazanych lokalizacjach w miejscach realizowanych przez Zamawiającego zadań budowlanych na terenie Polski, z czego szacuje się ok. 90% na terenie woj. śląskiego. Szacunkowa ilość paliwa w ramach Pakietu nr 1 wynosi 60 000 litrów oleju napędowego. Zamawiający zastrzega sobie prawo ograniczenia przedmiotu umowy w zakresie ilościowym (jednak nie więcej niż o 20%). W przypadku spadków temperatury Wykonawca zapewni Zamawiającemu odpowiedni gatunek oleju napędowego w zależności od aktualnej temperatury otoczenia, zapewniając spełnienie odpowiednich własności niskotemperaturowych, a w szczególności odpowiedniej temperatury zablokowania zimnego filtra (CFPP). Na potwierdzenie powyższego, Zamawiający na każdym etapie realizacji zamówienia może zażądać od Wykonawcy przedstawienia aktualnego świadectwa lub certyfikatu jakości sprzedawanych paliw. Szczegółowe warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących Załącznik nr 2.1 do SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami zawartymi w Załącznikach nr 2.1-2.3 do SWZ. Zmiana umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 oraz ust. 2 ustawy Pzp.
Interne KennungCzęść (Pakiet) 1
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
LosLOT-0002
Titel2. Dostawa oleju napędowego (ON) poprzez tankowanie bezpośrednio do jednostek transportowo-sprzętowych użytkowanych przez Zamawiającego wraz z usługą plombowania.
BeschreibungZaoferowany przedmiot zamówienia musi spełniać poniższe wymagania: Realizacja przedmiotu zamówienia odbywać się będzie w formie bezgotówkowego tankowania jednostek transportowo-sprzętowych na wyznaczonych stacjach benzynowych Wykonawcy, w ilościach i terminach wynikających z bieżących potrzeb Zamawiającego. W zakresie Pakietu nr 2 minimum 1 stacja paliw powinna być zlokalizowana w obrębie do 10 km od siedziby Zamawiającego tj.: 44-100 Gliwice ul. Nad Bytomką 1 (odległość mierzona trasą – samochodem wg najkrótszej możliwej drogi dojazdu (po drogach publicznych), wg „Google maps” na stronie internetowej: https://www.google.pl/maps). Wykonawca zagwarantuje możliwość tankowania paliwa z dystrybutora w dni robocze w godzinach min. 6.00 – 18.00 na minimum jednej stacji znajdującej się w odległości nie większej niż 10 km od siedziby Zamawiającego. Szacunkowa ilość paliwa w ramach Pakietu nr 2 wynosi 115 000 litrów oleju napędowego. Zamawiający zastrzega sobie prawo ograniczenia przedmiotu umowy w zakresie ilościowym (jednak nie więcej niż o 20%). W przypadku spadków temperatury Wykonawca zapewni Zamawiającemu odpowiedni gatunek oleju napędowego w zależności od aktualnej temperatury otoczenia, zapewniając spełnienie odpowiednich własności niskotemperaturowych, a w szczególności odpowiedniej temperatury zablokowania zimnego filtra (CFPP). Na potwierdzenie powyższego, Zamawiający na każdym etapie realizacji zamówienia może zażądać od Wykonawcy przedstawienia aktualnego świadectwa lub certyfikatu jakości sprzedawanych paliw. Szczegółowe warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących Załącznik nr 2.2 do SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami zawartymi w Załącznikach nr 2.1-2.3 do SWZ. Zmiana umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 oraz ust. 2 ustawy Pzp.
Interne KennungCzęść (Pakiet) 2
LosLOT-0003
Titel3. Dostawa paliw tj.: oleju napędowego [ON], benzyny bezołowiowej [PB], gazu propan-butan [LPG] na stacjach umiejscowionych na terenie Polski poprzez tankowanie bezpośrednio do jednostek transportowo-sprzętowych użytkowanych przez Zamawiającego.
BeschreibungZaoferowany przedmiot zamówienia musi spełniać poniższe wymagania: Realizacja przedmiotu zamówienia odbywać się będzie w formie bezgotówkowego tankowania jednostek transportowo-sprzętowych na wyznaczonych stacjach benzynowych Wykonawcy, w ilościach i terminach wynikających z bieżących potrzeb Zamawiającego. W zakresie Pakietu nr 3 stacje paliw powinny zlokalizowane na terenie Polski w tym co najmniej jedna stacja zlokalizowana w obrębie do 10 km od siedziby Zamawiającego tj.: 44-100 Gliwice ul. Nad Bytomką 1 (odległość mierzona trasą – samochodem wg najkrótszej możliwej drogi dojazdu (po drogach publicznych), wg „Google maps” na stronie internetowej: https://www.google.pl/maps). Wykonawca zagwarantuje możliwość tankowania paliwa z dystrybutora przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu na każdej stacji. Szacunkowa ilość paliwa w ramach Pakietu nr 3 wynosi: 20 000 litrów oleju napędowego, 28 000 litrów benzyny bezołowiowej 95, 6 000 litrów gazu płynnego (propan – butan) LPG. Zamawiający zastrzega sobie prawo ograniczenia przedmiotu umowy w zakresie ilościowym, jak i asortymentowym (jednak nie więcej niż o 20%). Zamawiający wymaga realizacji tankowania pojazdów w zakresie Pakietu nr 3 przy użyciu kart paliwowych; wydanie takich kart przez Wykonawcę nie będzie powodowało po stronie Zamawiającego jakichkolwiek dodatkowych kosztów w całym okresie obowiązywania umowy. Wykonawca wyda Zamawiającemu 2 rodzaje kart paliwowych: wystawianą na nr rej. pojazdu lub nr ewidencyjny jednostki sprzętowej (obowiązkowe podanie stanu licznika) oraz wystawianą imiennie na użytkownika (obowiązek podania nr ewidencyjnego jednostki sprzętowej oraz stanu licznika). Szczegółowe warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących Załącznik nr 2.3 do SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami zawartymi w Załącznikach nr 2.1-2.3 do SWZ. Zmiana umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 oraz ust. 2 ustawy Pzp.
Interne KennungCzęść (Pakiet) 3