See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa do Szpitala Powiatowego w Zakopanem dwóch echokardiografów
Beschreibung: 1. Przedmiotem przetargu jest wybór Wykonawcy, który dostarczy Zamawiającemu do Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem fabrycznie nowe dwa echokardiografy, wg zestawienia minimalnych parametrów technicznych, jakościowych, eksploatacyjnych i funkcjonalnych określonych w punkcie 4.3 przedmiotowej SWZ, wraz z wykonaniem montażu i uruchomienia w siedzibie zamawiającego, ul. Kamieniec 10, 34-500 Zakopane. 2. Zamawiający zastrzega, że dostarczony przedmiot zamówienia musi posiadać wymagane aktualnymi przepisami prawa np. zezwolenia, świadectwa, certyfikaty, atesty oraz oznakowanie przewidziane zapisami ustawy o wyrobach medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych. 3. Zamawiający zastrzega, że przedmiot niniejszego zamówienia musi być dostarczony, zainstalowany i uruchomiony w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, ul. Kamieniec 10 przez wykonawcę. 4. Zamawiający nie dopuszcza zakupu sprzętu używanego. 5. Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 6. Wykonawca, który wygra niniejsze postępowanie i dostarczy urządzenia, o których mowa wyżej jest zobowiązany do przeprowadzenia szkolenia w języku polskim dla minimum 2 pracowników zamawiającego w zakresie prawidłowej obsługi i eksploatacji dostarczonego urządzenia w siedzibie zmawiającego z chwilą dokonania montażu i uruchomienia. Ponadto w przypadku dostawy sprzętu zasilanego energią elektryczną wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia szkolenia w zakresie optymalizacji efektywności energetycznej dla minimum 2 pracowników zamawiającego, które obejmuje elementy dotyczące regulacji i dostrajania parametrów sprzętu związanych z wykorzystaniem energii (np. tryb czuwania) w celu zoptymalizowania zużycia energii. 7. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie echokardiografów o określonych w SWZ parametrach technicznych, jakościowych, eksploatacyjnych i funkcjonalnych, a nie zakup aparatów konkretnego producenta. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla wykonawców). Z tych względów, oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z treścią SWZ i nie zostanie z tych powodów odrzucona. 8. Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi wydatek w ramach obszaru na realizację przedsięwzięć w projekcie pn.: „Zakup sprzętu medycznego i wyposażenia dla potrzeć oddziału kardiologii, pracowni hemodynamiki i elektrofizjologii Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem wraz z przebudową pomieszczeń”, realizowanego w ramach Programu Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych”. 9. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 7 do przedmiotowej SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 52457-2026
Interne Kennung: ZP/26/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112340 Echokardiografen
5. Los
Los: LOT-0001