2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej obejmująca usługę kompleksową polegającą na świadczeniu usługi przesyłania lub dystrybucji oraz sprzedaży energii elektrycznej do obiektów Gminy Radzanowo
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie dystrybucji energii do lokali i obiektów Zamawiającego. 2) Prognozowana ilość zużycia energii - 1.555.334 kWh, w tym energia rozliczana w taryfie: a) C12a - w ilości prognozowanej 1.534.910 kWh b) C12w - w ilości prognozowanej 16.620 kWh c) C12b - w ilości prognozowanej 972 kWh d) C11 - w ilości prognozowanej 2.832 kWh 3) Miejsce dostawy energii elektrycznej: 75 punktów odbioru energii elektrycznej, określone w załączniku nr 2 do SWZ. 4) Zamawiający informuje, że szacunkowe roczne zużycie energii ma zastosowanie jedynie kalkulacyjne i nie stanowi zobowiązania do jej zakupu. Rzeczywista ilość zakupionej energii w trakcie realizacji umowy wynikać będzie wyłącznie z bieżących potrzeb Zamawiającego. 5) Energia elektryczna winna spełniać standardy techniczne zgodnie z obowiązującą ustawą Prawo Energetyczne wraz z rozporządzeniami wykonawczymi, przepisy eksploatacji urządzeń elektrycznych przy zachowaniu przepisów budowy urządzeń elektrycznych, przepisy BHP i aktualne normy. 6) Sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji realizowana będzie na warunkach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo Energetyczne (Dz. U. z 2022r. poz. 1385), przepisach wykonawczych do tej ustawy, zasadami określonymi w koncesjach, Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej, ogólnie obowiązujących przepisów prawnych oraz jednostkowych cen energii czynnej po rozstrzygnięciu przedmiotowego postępowania. 7) Wykonawca będzie wykonywał przedmiot zamówienia zgodnie z obowiązującymi standardami jakościowymi obsługi odbiorców określonymi w aktach wykonawczych do ustawy Prawo Energetyczne. 8) Zamawiający informuje, iż wybrane punkty poboru energii (PPE) objęte niniejszym postępowaniem (zgodnie z załącznikiem do SWZ) mogą funkcjonować w strukturach Spółdzielni Energetycznej, o której mowa w ustawie z dnia 20 lutego 2015r. o odnawialnych źródłach energii (t.j. Dz.U. z 2023r. poz. 1436 z późn. zm.) W związku z powyższym, Wykonawca (Sprzedawca) przyjmuje do wiadomości i akceptuje, że: a) Mechanizm rozliczeń: Rozliczenie ilości energii elektrycznej w punktach poboru należących do Spółdzielni Energetycznej odbywać się będą zgodnie z art. 38c ustawy o OZE (mechanizm ilościowego bilansowania w stosunki 1:1), b) Rola Sprzedawcy: Wykonawca (Sprzedawca) zobowiązany jest do dokonywania rozliczeń z uwzględnieniem danych pomiarowych przekazywanych przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD), skorygowanych o ilość energii wytworzonej i zużytej w ramach Spółdzielni Energetycznej, c) Zakup energii uzupełniającej: Wykonawca będzie pełnił rolę sprzedawcy energii w zakresie zapotrzebowania, które nie zostanie pokryte przez generację własną źródeł OZE w ramach Spółdzielni Energetycznej (energia bilansująca/uzupełniająca).
Interne Kennung: RI.271.08.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001