2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zarządzanie migracją żubra we wschodniej Polsce”, nr projektu FEPW.02.03-IW.01- 0003/24 realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 – obsługa żubrów wolnościowych w Nadleśnictwie Lutowiska w 2026 roku.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi związane z obsługą populacji żubrów wolnościowych na terenie administrowanym przez Nadleśnictwo Lutowiska. 3.3. Zamówienie obejmuje: a) czynności związane z dokarmianiem żubrów, przygotowanie karmy, wykładanie soli w lizawkach, koszenie łąk śródleśnych -15 ha z rozdrobnieniem biomasy i pozostawieniem na gruncie, pielęgnacja starych sadów owocowych i dosadzanie drzew owocowych, b) miejsca przechowywania karmy: sianokiszonka – magazyn zlokalizowany w miejscowości Smolnik i Zatwarnica, buraki cukrowe – magazyn zlokalizowany w miejscowości Smolnik i Zatwarnica, kruchy solne paszowe - magazyn zlokalizowany w miejscowości Smolnik i Zatwarnica. c) potencjalna lokalizacja miejsc wykładania karmy dla żubrów: Leśnictwo Paniszczew: 118-d, 81A-b , Leśnictwo Polana: 75D –k, 77-s, 80B –c, Leśnictwo Rosochate: 102 –b, 103-c, 69B-n, 70-a, 71-m, 72 –o, 74-g, 75-r, Leśnictwo Dwerniczek: 126-d, 91-c, Leśnictwo Chmiel: 166-d, 167-b, Leśnictwo Sękowiec: 148-h, 155A-d, 159 –c, 159 –h, 161-m, Leśnictwo Tworylczyk: 108-l, 111-c, 115-b, 91-b, 96-o, Leśnictwo Jawornik: 50-f, 66-a, Leśnictwo Hulskie: 94-f d) przeciętne ilości wykładanej karmy w ciągu obowiązywania umowy: - sianokiszonka – ok. 160 szt., - buraki cukrowe – ok. 120 ton, - kruchy solne paszowe – ok. 5 ton. O ilości wydawanej karmy każdorazowo decyduje Zamawiający. Ilość ta zależy od potrzeb oraz od rodzaju i ilości zakupionej karmy przez Zamawiającego. e) Zamawiający zapewnia następujące materiały i środki: karmę dla żubrów, sól w kruchach paszowych. f) wszelkie niepożądane materiały i odpady, takie jak folie, sznurki, reszki niezjedzonej karmy itp., należy zebrać i złożyć w miejscu wskazanym przez Zamawiającego. g) załadunek karmy z miejsca przechowywania, dowóz i wyłożenie karmy do miejsc wykładania (po uprzednim usunięciu przez Wykonawcę pozostałości niezjedzonej karmy i innych zanieczyszczeń oraz usunięciu wszystkich niepożądanych materiałów takich jak folia, siatka, sznury). h) koszenie łąk śródleśnych – 15 ha z rozdrobnieniem biomasy i pozostawieniem na gruncie ciągnikiem dwunapędowym. Potencjalna lokalizacje miejsc koszenia: Leśnictwo Paniszczew: 121-g – 1,50 ha, Leśnictwo Polana: 75D-s – 0,40 ha, 75D-r – 0,30 ha, 75D-p – 1,00 ha, 75D-f – 1,18 ha, Leśnictwo Rosochate: 95-b – 0,40 ha, 102-b – 0,20 ha, Leśnictwo Chmiel: 138-b -1,00 ha, 142-b – 0,50 ha, Leśnictwo Sękowiec: 148A-g -2,00 ha, 148A-b – 1,00 ha, 148A-f – 1,00 ha, 152A-b – 1,00 ha Leśnictwo Tworylczyk: 114-m – 1,85 ha, 114-n – 0,77 ha, 115-a -0,40 ha, 115-r – 0,50 ha. i) pielęgnacja sadów i drzew owocowych – 100 szt. polegająca na: „odsłanianiu”- tzn. usuwaniu drzew i krzewów oraz wykoszeniu roślinności w obrębie korony drzewa owocowego, uniemożliwiających wzrost oraz efektywne owocowanie drzewa. Wycięte krzewy i drzewa należy wynieść poza obrys korony pielęgnowanych drzew owocowych i złożyć w stosy. „Prześwietlaniu”- tzn. redukcji korony poprzez wycięcie wierzchołka i gałęzi wypełniających środek korony w celu naświetlenia korony od góry, wycięciu suchych gałęzi, wycięciu gałęzi krzyżujących się ze sobą, wyrastających do środka lub pokładających się na sobie. Miejsca po obciętych gałęziach należy zabezpieczyć środkiem grzybobójczym. Usunięte gałęzie należy poskładać w stosy poza zasięgiem korony drzewa owocowego. Potencjalna lokalizacja: Leśnictwo Sękowiec: 153-d, 159-g, 159-k, Leśnictwo Tworylczyk: 107-b, 114-b, j) dosadzanie drzew owocowych – 130 szt. Prace polegają na zakupie drzew owocowych odmian lokalnych. Transport sadzonek, palików i siatki w miejsce sadzenia. Przygotowanie powierzchni pod sadzenie – przekop gleby na talerze ok. 60x60. Sadzenie drzew owocowych. Zabezpieczaniu drzewka czterema palikami i siatką. Potencjalna lokalizacja: Leśnictwo Sękowiec: 153-d, 159-g, 159-k, Leśnictwo Tworylczyk: 107-b, 114-b, Leśnictwo Polana: 75D-b, 75D-f, 75D-h, k) Określony w niniejszym dokumencie zakres prac ma charakter orientacyjny. Wielkość i zakres prac może się zmienić w stosunku do przedstawionego w niniejszym opisie. Za zmniejszony rozmiar prac Wykonawcy nie przysługuje wynagrodzenie. Przewiduje się możliwość zmiany lokalizacji wykonywanych prac. l) Zamawiający zastrzega, że ilość i zakres prac może ulec zmniejszeniu, stosownie do bieżących potrzeb Zamawiającego. Minimalny gwarantowany poziom realizacji umowy wynosi 70 % kwoty wynagrodzenia brutto, określonej zgodnie z postanowieniem § 3 ust. 1 umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: skrócony termin składania ofert na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy PZP
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77500000 Dienstleistungen von Tierzüchtern, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 90721700 Schutz gefährdeter Arten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie przepisów art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132-139 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm. - „PZP”) oraz aktów wykonawczych do PZP. 2Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamówienie zostanie sfinansowane ze środków zewnętrznych w ramach projektu „Zarządzanie migracją żubra we wschodniej Polsce”, współfinansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 w 85% oraz ze środków z Funduszu Leśnego w 15%.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77500000 Dienstleistungen von Tierzüchtern, 90721700 Schutz gefährdeter Arten
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający w ramach zamówienia nie przewiduje zastosowania Prawa Opcji na podstawie przepisu art. 441 ust. 1 PZP.