212954-2026 - Wettbewerb
Polen – Medizinsoftwarepaket – Dostawa systemów wykorzystujących algorytmy ML/LLM/AI, służące optymalizacji procesów szpitalnych oraz organizacji pracy personelu medycznego lub niemedycznego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa systemów wykorzystujących algorytmy ML/LLM/AI, służące optymalizacji procesów szpitalnych oraz organizacji pracy personelu medycznego lub niemedycznego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa Systemów wykorzystujących algorytmy ML/LLM/AI, służących optymalizacji procesów szpitalnych oraz organizacji pracy personelu medycznego i niemedycznego tj.: 1) Bazy Danych AI, 2) Modułu AI do centrali telefonicznej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w OPZ (załącznik nr 1 do SWZ) oraz we wzorze umowy (załącznik nr 2 do SWZ). UZASADNIENIE BRAKU PODZIAŁU NA CZĘŚCI Zamawiający odstąpił od podziału zamówienia na części, gdyż specyfika przedmiotu zamówienia wymaga zapewnienia pełnej kompatybilności oraz spójności technologicznej dostarczanych elementów infrastruktury i oprogramowania. Podział zamówienia na części mógłby skutkować nadmiernymi trudnościami technicznymi na etapie integracji dostarczonych urządzeń i oprogramowania oraz ryzykiem braku należytej koordynacji działań wielu wykonawców. W konsekwencji mogłoby to prowadzić do nienależytego wykonania zamówienia, opóźnień oraz dodatkowych kosztów po stronie Zamawiającego. Zamawiający przeanalizował możliwość podziału zamówienia na części, biorąc pod uwagę zarówno różnorodność sprzętu, oprogramowania jak i dostępność rynkową poszczególnych kategorii. Zamawiany sprzęt i oprogramowanie są ze sobą ściśle zależne biorąc pod uwagę realizację przedmiotu zamówienia. Rozdzielenie dostaw i wdrożeń pomiędzy kilku wykonawców wiązałoby się z koniecznością koordynowania wielu równoległych postępowań technicznych, odbiorów i problemów integracyjnych, co generowałoby zwiększone nakłady organizacyjne i przenoszenie ryzyka związanego z poprawnym działałem systemów na Zamawiającego. Szczególne znaczenie ma przy tym ograniczony czas realizacji zamówienia – wszystkie systemy muszą zostać wdrożone najpóźniej do 31.05.2026. Tak krótki, sztywny termin powoduje, że ryzyko jakichkolwiek opóźnień po stronie wykonawców lub na etapie procedury odwoławczej bezpośrednio zagraża terminowej realizacji celu zamówienia. W przypadku podziału zamówienia na części każda z nich stanowiłaby odrębny przedmiot udzielenia zamówienia, potencjalnie z odrębnym wykonawcą i odrębnym przebiegiem procedury. Należy podkreślić, że przy udzielaniu zamówienia w częściach istnieje realne ryzyko złożenia odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej w odniesieniu do poszczególnych części, w różnym czasie i z różnym skutkiem. Zawieszenie postępowania w zakresie choćby jednej z kluczowych części mogłoby istotnie opóźnić zawarcie umowy dla tej części i tym samym uniemożliwić skompletowanie całego środowiska w wymaganym terminie. W rezultacie Zamawiający mógłby znaleźć się w sytuacji, w której część sprzętu lub oprogramowania zostanie dostarczona terminowo, ale nie będzie możliwe jego uruchomienie i wykorzystanie zgodnie z przeznaczeniem z uwagi na brak pozostałych elementów systemów. Dodatkowo, nawet przy braku odwołań do KIO, prowadzenie kilku odrębnych postępowań (w zakresie poszczególnych części) wiąże się z ryzykiem niespójnych harmonogramów zawierania umów i realizacji dostaw przez różnych wykonawców. W przypadku tak krótkiego terminu realizacji, nawet niewielkie przesunięcia po stronie jednego z wykonawców mogą skutkować niemożnością zakończenia całości prac w terminie. Dotyczy to w szczególności elementów infrastruktury kluczowych, których późniejsze dostarczenie uniemożliwi terminowe zrealizowanie celów całej inwestycji, mimo terminowej dostawy pozostałych elementów. Zamawiający wskazuje, że udzielenie całego zamówienia jednemu wykonawcy przyniesie istotne korzyści organizacyjne oraz pozwoli na zachowanie jednolitego nadzoru nad realizacją zamówienia. Realizacja całości dostaw i wdrożeń przez jeden podmiot umożliwi prowadzenie spójnego procesu planowania, koordynacji i odbiorów, a także ograniczy ryzyko opóźnień wynikających z niespójnych harmonogramów realizacji różnych części zamówienia. Ułatwi to planowanie zasobów po stronie Zamawiającego i znacznie zmniejszy obciążenie administracyjne związane z obsługą postępowania. Korzyści organizacyjne utrzymują się również po zakończeniu realizacji zamówienia – na etapie eksploatacji i wsparcia technicznego. Zapewnienie obsługi serwisowej przez jednego wykonawcę pozwoli na prowadzenie jednolitego systemu zgłoszeń i skróci czas reakcji w przypadku konieczności usunięcia awarii lub nieprawidłowości. Wyeliminuje to ryzyko rozproszenia odpowiedzialności pomiędzy różnych wykonawców oraz przyczyni się do sprawniejszego utrzymania całości systemów. Mając na uwadze powyższe względy techniczne, organizacyjne, terminowe oraz ekonomiczne, Zamawiający uznał, że brak podziału zamówienia na części jest rozwiązaniem celowym, uzasadnionym i zgodnym z zasadą efektywnego, celowego i oszczędnego wydatkowania środków publicznych, a także niezbędnym dla zapewnienia realizacji zamówienia w wymaganym terminie.
Interne KennungSZP/ZPZ/53/2026/KP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE 1. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1689 z późn. zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ); 3) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (JEDZ), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy; 4) dokumentów dotyczących podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy, w celu wykazania braku istnienia wobec niego podstaw wykluczenia (pkt 1 – 3) oraz spełnienia, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby, warunków udziału w postępowaniu (pkt 5-7) – jeżeli wykonawca polega na zasobach podmiotu trzeciego; 5) wykazu dostaw (w zakresie wskazanym w rozdz. VI ust. 1 pkt 1.2. ppkt 1.2.1. SWZ) wykonanych w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, wartości, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy (wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do SWZ); 6) wykazu osób (w zakresie wskazanym w rozdz. VI ust. 1 pkt 1.2. ppkt 1.2.2 SWZ), skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 7 do SWZ). 2. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w ust. 1 pkt 1 – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w ust. 1 pkt 1. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. 3. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 2, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. 4. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia, składa każdy z wykonawców występujących wspólnie. 5. W przypadku podmiotu, na którego zdolnościach lub sytuacji wykonawca polega na zasadach art. 118 Pzp, wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia w odniesieniu do każdego z tych podmiotów.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server, 48610000 Datenbanksysteme, 64214200 Telefonzentraldienste, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72263000 Software-Implementierung, 72300000 Datendienste
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa Systemów wykorzystujących algorytmy ML/LLM/AI, służących optymalizacji procesów szpitalnych oraz organizacji pracy personelu medycznego i niemedycznego tj.: 1) Bazy Danych AI, 2) Modułu AI do centrali telefonicznej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w OPZ (załącznik nr 1 do SWZ) oraz we wzorze umowy (załącznik nr 2 do SWZ). Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. WYKAZ PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH 1. Wykonawcy muszą złożyć wraz z ofertą następujące oświadczenia i dokumenty: 1) Oświadczenia Wykonawcy o spełnieniu zasady „Nie czyń poważnych szkód” (DNSH) – Załącznik nr 9 do SWZ, 2) Oświadczenie producenta potwierdzające spełnienie wymogów (dot. Infrastruktura serwerowa AI - Serwery, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1 Opisu Przedmiotu Zamówienia), wg Załącznika nr 12 do SWZ, 3) Oświadczenie producenta potwierdzające spełnienie wymogów (dot. Serwer deweloperski, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 2 Opisu Przedmiotu Zamówienia), wg Załącznika nr 13 do SWZ, 4) Oświadczenie producenta potwierdzające spełnienie wymogów (dot. Zasilacz UPS, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 3 Opisu Przedmiotu Zamówienia), wg Załącznika nr 14 do SWZ, 5) Oświadczenie producenta potwierdzające spełnienie wymogów (dot. Centrala telefoniczna z wbudowanym Modułem AI, o której mowa w rozdziale VI ust. 1 Opisu Przedmiotu Zamówienia), wg Załącznika nr 15 do SWZ, 6) Certyfikat ISO 9001 lub równoważny dla firmy serwisującej (dot. Infrastruktura serwerowa AI - Serwery, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1 Opisu Przedmiotu Zamówienia), 7) Certyfikat ISO 9001 lub równoważny dla firmy serwisującej (dot. Serwer deweloperski, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 2 Opisu Przedmiotu Zamówienia), 8) Certyfikat ISO 27001 lub równoważny dla firmy serwisującej (dot. Infrastruktura serwerowa AI - Serwery, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1 Opisu Przedmiotu Zamówienia), 9) Certyfikat ISO 27001 lub równoważny dla firmy serwisującej (dot. Serwer deweloperski, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 2 Opisu Przedmiotu Zamówienia), 10) Certyfikat ISO 14001 lub równoważny dla producenta (dot. Infrastruktura serwerowa AI - Serwery, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1 Opisu Przedmiotu Zamówienia), 11) Certyfikat ISO 14001 lub równoważny dla producenta (Serwer deweloperski, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 2 Opisu Przedmiotu Zamówienia), 12) Deklaracja zgodności CE (dot. Infrastruktura serwerowa AI - Serwery, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1 Opisu Przedmiotu Zamówienia), 13) Deklaracja zgodności CE (dot. Serwer deweloperski, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 2 Opisu Przedmiotu Zamówienia). 2. Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w ust. 1 lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w terminie wyznaczonym w wezwaniu, chyba że pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta będzie podlegała odrzuceniu albo będą zachodziły przesłanki unieważnienia postępowania.