2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaciągnięcie kredytu długoterminowego w kwocie 3 000 000,00 złotych z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zaciągnięcie kredytu długoterminowego w kwocie 3 000 000,00 złotych z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu. 2. Okres kredytowania od dnia podpisania umowy w 2024 r. do 31.12.2032 r. 3. Karencja w spłacie rat kapitałowych kredytu do 29.01.2026 r. 4. Do wyliczenia kosztu obsługi kredytu przyjmuje się uruchomienie kredytu w dniu 16.12.2024 r. w kwocie 3 000 000,00 zł. 5. Do obliczenia ceny kredytu przyjmuje się WIBOR 1M notowany na dzień 30.09.2024 r. (5,82) oraz marżę banku. 6. Spłata kredytu od dnia 30.01.2026 r. do 31.12.2032 r. w 84 ratach miesięcznych, płatnych do ostatniego dnia roboczego każdego kolejnego miesiąca, w terminach i kwotach: 30 styczeń 2026 r. 23 200,00 27 luty 2026 r. 23 200,00 31 marzec 2026 r. 23 200,00 30 kwiecień 2026 r. 23 200,00 29 maj 2026 r. 23 200,00 30 czerwiec 2026 r. 23 200,00 31 lipiec 2026 r. 23 200,00 31 sierpień 2026 r. 23 200,00 30 wrzesień 2026 r. 23 200,00 30 październik 2026 r. 23 200,00 30 listopad 2026 r. 23 200,00 31 grudzień 2026 r. 23 200,00 29 styczeń 2027 r. 23 200,00 26 luty 2027 r. 23 200,00 31 marzec 2027 r. 23 200,00 30 kwiecień 2027 r. 23 200,00 31 maj 2027 r. 23 200,00 30 czerwiec 2027 r. 23 200,00 30 lipiec 2027 r. 23 200,00 31 sierpień 2027 r. 23 200,00 30 wrzesień 2027 r. 23 200,00 29 październik 2027 r. 23 200,00 30 listopad 2027 r. 23 200,00 31 grudzień 2027 r. 23 200,00 31 styczeń 2028 r. 23 200,00 29 luty 2028 r. 23 200,00 31 marzec 2028 r. 23 200,00 28 kwiecień 2028 r. 23 200,00 31 maj 2028 r. 23 200,00 30 czerwiec 2028 r. 23 200,00 31 lipiec 2028 r. 23 200,00 31 sierpień 2028 r. 23 200,00 29 wrzesień 2028 r. 23 200,00 31 październik 2028 r. 23 200,00 30 listopad 2028 r. 23 200,00 29 grudzień 2028 r. 23 200,00 31 styczeń 2029 r. 23 200,00 28 luty 2029 r. 23 200,00 30 marzec 2029 r. 23 200,00 30 kwiecień 2029 r. 23 200,00 30 maj 2029 r. 23 200,00 29 czerwiec 2029 r. 23 200,00 31 lipiec 2029 r. 23 200,00 31 sierpień 2029 r. 23 200,00 28 wrzesień 2029 r. 23 200,00 31 październik 2029 r. 23 200,00 30 listopad 2029 r. 23 200,00 31 grudzień 2029 r. 23 200,00 31 styczeń 2030 r. 23 200,00 28 luty 2030 r. 23 200,00 29 marzec 2030 r. 23 200,00 30 kwiecień 2030 r. 23 200,00 31 maj 2030 r. 23 200,00 28 czerwiec 2030 r. 23 200,00 31 lipiec 2030 r. 23 200,00 30 sierpień 2030 r. 23 200,00 30 wrzesień 2030 r. 23 200,00 31 październik 2030 r. 23 200,00 29 listopad 2030 r. 23 200,00 31 grudzień 2030 r. 23 200,00 31 styczeń 2031 r. 56 000,00 28 luty 2031 r. 56 000,00 31 marzec 2031 r. 56 000,00 30 kwiecień 2031 r. 56 000,00 30 maj 2031 r. 56 000,00 30 czerwiec 2031 r. 56 000,00 31 lipiec 2031 r. 56 000,00 29 sierpień 2031 r. 56 000,00 30 wrzesień 2031 r. 56 000,00 31 październik 2031 r. 56 000,00 28 listopad 2031 r. 56 000,00 31 grudzień 2031 r. 56 000,00 30 styczeń 2032 r. 78 000,00 27 luty 2032 r. 78 000,00 31 marzec 2032 r. 78 000,00 30 kwiecień 2032 r. 78 000,00 31 maj 2032 r. 78 000,00 30 czerwiec 2032 r. 78 000,00 30 lipiec 2032 r. 78 000,00 31 sierpień 2032 r. 78 000,00 30 wrzesień 2032 r. 78 000,00 29 październik 2032 r. 78 000,00 30 listopad 2032 r. 78 000,00 31 grudzień 2032 r. 78 000,00 7. Odsetki od kredytu naliczane są na bieżąco i podlegają spłacie w terminach miesięcznych do ostatniego dnia roboczego każdego kolejnego miesiąca, począwszy od miesiąca, w którym zostanie uruchomiony kredyt. Odsetki będą naliczane od kwoty rzeczywistego zadłużenia, według rzeczywistej liczby dni występujących w danym roku (365/366 dni). 8. O wysokości odsetek Zamawiający będzie informowany elektronicznie na adres: gmina@lipnicamurowana.pl najpóźniej na trzy dni przed terminem płatności. 9. Zabezpieczenie kredytu stanowi weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową. Na wekslu i deklaracji wekslowej zostanie złożona kontrasygnata Skarbnika Gminy. 10.Termin przekazania kredytu zostanie uzgodniony z Wykonawcą i przedłożony w postaci wniosku przed jego uruchomieniem. Kredyt zostanie przelany na rachunek bankowy nr 04 85890006 0230 0000 0837 0006 prowadzony w BSR w Krakowie Oddział w Nowym Wiśniczu. 11.Ostateczny termin wykorzystania kredytu ustala się na dzień 30.12.2024 r. 12.Kredyt udzielony w oparciu o zmienną stopę procentową na podstawie stawki referencyjnej WIBOR 1M, powiększonej o oferowaną marżę banku. Przez okres spłaty kredytu oferowana marża nie może zostać podwyższona. Zmiana oprocentowania kredytu dokonywana będzie miesięcznie w pierwszym dniu roboczym każdego miesiąca w oparciu o stawkę WIBOR 1M obowiązującą w ostatnim dniu roboczym poprzedniego miesiąca. W przypadku gdy stawka bazowa (WIBOR) osiągnie poziom poniżej 0 (zera), do czasu osiągnięcia przez stawkę bazową wartości dodatniej, do wyliczenia stopy procentowej przyjęta zostanie stawka bazowa równa 0 (zero).Jeśli wskaźnik referencyjny WIBOR 1M nie będzie notowany i nie zostanie zastąpiony innym wskaźnikiem, wówczas strony umowy kredytu wspólnie uzgodnią wskaźnik najbardziej zbliżony, a do czasu dokonania uzgodnień, strony będzie obowiązywała ostatnia notowana stawka WIBOR 1M. 13.Nie przewiduje się dodatkowych prowizji, opłat i innych świadczeń za administrowanie kredytem. 14.Zamawiający zastrzega sobie prawo wcześniejszej spłaty części lub całości kredytu oraz możliwość przesunięcia spłaty rat kredytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów. 15.Na rachunkach bankowych Gminy nie ciążą zajęcia egzekucyjne. Gmina nie posiada zaległych zobowiązań w bankach, ZUS i Urzędzie Skarbowym. 16.Nie przewiduje się dokumentowania wykorzystania kredytu. 17.Inne dokumenty nie załączone do specyfikacji warunków zamówienia a wymagane przez bank, który wygra przetarg, zostaną doręczone przed podpisaniem umowy kredytowej. 18.Podpisanie umowy kredytowej odbędzie się w siedzibie Zamawiającego. 19.W trakcie niniejszego postępowania przetargowego zamawiający nie będzie wytwarzał dla Wykonawców żadnych dokumentów do oceny zdolności kredytowej, oprócz stanowiących załączniki do niniejszej SWZ, gdyż wszelkie informacje, w tym o wielkości budżetu ...
Interne Kennung: IWEiGP-ZP. 271.14.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001