2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie zieleni "niskiej" w gminnych pasach drogowych wraz z pielęgnacją zieleni i utrzymaniem czystości na terenie Dzielnicy Praga-Południe w Warszawie, w latach 2026-2029
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac związanych z utrzymaniem zieleni "niskiej" w gminnych pasach drogowych oraz utrzymanie czystości w latach 2026-2029, zgodnie z bieżącymi potrzebami. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 12 do SWZ. 2. Przewidywany zakres prac zadania podstawowego określa załącznik nr 2 (formularz cenowy) do SWZ stanowiący załącznik nr 1 do umowy. 3. Wykaz dróg zaliczanych do kategorii dróg gminnych określa załącznik nr 14 do SWZ stanowiący załącznik nr 2 do umowy. 4. Warunki techniczne wykonania umowy oraz ramowe warunki i zasady wykonywania niektórych prac określa załącznik nr 15 do SWZ, stanowiący załącznik nr 3 i 4 do umowy. 5. Warunki techniczne wykonania i odbioru wygrodzeń trawników określa załącznik nr 16 do SWZ, stanowiący załącznik nr 5 do umowy. 6. Standard ochrony zieleni w procesach inwestycyjnych na terenie m.st. Warszawy Załącznik do zarządzenia nr 1911/2022 Prezydenta m.st. Warszawy z 30.12.2022. określa załącznik nr 17 do SWZ, stanowiący załącznik nr 6 do umowy. 7. Przez cały okres realizacji zamówienia wymagany jest do całodobowy stały kontakt telefoniczny (dyżur), także w soboty, niedziele i święta. Czas reakcji na zlecenie telefoniczne – min. 30 min., max 90 min. Każdy oferent winien zadeklarować oferowany przez niego czas reakcji (będzie on jednym z kryteriów wyboru najkorzystniejszej oferty). Czas reakcji dłuższy niż zaoferowany przez oferenta uważa się za opóźnienie. Przez czas reakcji uważa się okres od powiadomienia telefonicznego do faktycznego rozpoczęcia wykonania przez Wykonawcę zleconych prac. 8. Wykonawca przez cały okres wykonywania przedmiotu umowy zobowiązany jest zatrudniać, stosownie do art. 95 ustawy – Prawo zamówień publicznych pracowników bezpośrednio realizujących pracę, zatrudnionych w stosunku pracy. Czynności wykonywane przez pracowników będą polegać na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. – Kodeks Pracy (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.), w szczególności czynności polegające na utrzymaniu czystości w pasach drogowych dróg gminnych oraz na sadzeniu i pielęgnacji drzew, krzewów, bylin, cebul i innych elementów zieleni, jeżeli wykonywanie tych czynności odpowiada cechom stosunku pracy. 9. Prawo opcji – dodatkowy zakres usług Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zleceniu dodatkowego zakresu usług objętych niniejszym zamówieniem, wymienionych w dodatkowym zakresie rzeczowym wynikającym z prawa Opcji - załącznik 13 do SWZ stanowiącym załącznik nr 1a do umowy. Wartość prac zleconych w ramach Opcji zostanie ustalona w oparciu o ceny jednostkowe określone w formularzu cenowym ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do umowy. Zamawiający złoży oświadczenie o skorzystaniu z prawa Opcji zgodnie z treścią załącznika nr 10 do umowy, w sytuacji, gdy zaistnieje taka potrzeba oraz gdy posiadać będzie środki na sfinansowanie zamówienia w zakresie objętym prawa Opcji i w okresie obowiązywania umowy. Prawo opcji obejmuje możliwość: a) zwiększenie ilości jednostek obmiarowych wszystkich lub wybranych czynności wymienionych w dodatkowym zakresie rzeczowym wynikającym z prawa Opcji (załącznik nr 1a do umowy), w przypadku większych potrzeb Zamawiającego niż zakładano, b) wydłużenia okresu realizacji zamówienia, nie dłużej jednak niż do dnia 31 lipca 2029 r., w celu wykonania dodatkowych prac ogrodniczych obejmujących wszystkie lub wybrane czynności wskazane w formularzu cenowym ofertowym, w przypadku wystąpienia warunków atmosferycznych umożliwiających realizację tych prac. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji, a Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o zlecenie prac objętych opcją. Łączna wartość prac realizowanych w ramach prawa opcji nie przekroczy 50% łącznego wynagrodzenia brutto przewidzianego dla zamówienia podstawowego. Wartość prac objętych opcją zostanie ustalona na podstawie cen jednostkowych wskazanych w formularzu cenowym ofertowym. Zasady zlecania, odbioru, rozliczania oraz odpowiedzialności za niewykonanie lub nienależyte wykonanie prac realizowanych w ramach prawa opcji są tożsame z zasadami obowiązującymi dla zakresu podstawowego zamówienia. Szczegóły dotyczące zadania opcjonalnego znajdują się we wzorze umowy – załącznik 10 do SWZ. 10. Pozycja limitowa Zamawiający przewiduje w kosztorysie ofertowym pozycję limitową dotyczącą zakupu materiałów i środków niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia, a nie ujętych w kosztorysie. Rozliczenie w ramach pozycji limitowej następuje na podstawie faktycznie poniesionych i udokumentowanych kosztów zakupu, potwierdzonych fakturami VAT wystawionymi na Wykonawcę, po uprzedniej akceptacji Zamawiającego. Łączna wartość rozliczeń w ramach pozycji limitowej nie może przekroczyć kwoty 50 000,00 zł brutto w całym okresie obowiązywania umowy. Rozliczeniu podlega wyłącznie wartość faktycznie poniesionych kosztów, a niewykorzystana część limitu nie podlega zapłacie. Pozycja nie obejmuje marży Wykonawcy ani materiałów ujętych w innych pozycjach kosztorysu.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji – dodatkowy zakres usług Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zleceniu dodatkowego zakresu usług objętych niniejszym zamówieniem, wymienionych w dodatkowym zakresie rzeczowym wynikającym z prawa Opcji - załącznik 13 do SWZ stanowiącym załącznik nr 1a do umowy. Wartość prac zleconych w ramach Opcji zostanie ustalona w oparciu o ceny jednostkowe określone w formularzu cenowym ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do umowy. Zamawiający złoży oświadczenie o skorzystaniu z prawa Opcji zgodnie z treścią załącznika nr 10 do umowy, w sytuacji, gdy zaistnieje taka potrzeba oraz gdy posiadać będzie środki na sfinansowanie zamówienia w zakresie objętym prawa Opcji i w okresie obowiązywania umowy. Prawo opcji obejmuje możliwość: a) zwiększenie ilości jednostek obmiarowych wszystkich lub wybranych czynności wymienionych w dodatkowym zakresie rzeczowym wynikającym z prawa Opcji (załącznik nr 1a do umowy), w przypadku większych potrzeb Zamawiającego niż zakładano, b) wydłużenia okresu realizacji zamówienia, nie dłużej jednak niż do dnia 31 lipca 2029 r., w celu wykonania dodatkowych prac ogrodniczych obejmujących wszystkie lub wybrane czynności wskazane w formularzu cenowym ofertowym, w przypadku wystąpienia warunków atmosferycznych umożliwiających realizację tych prac. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji, a Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o zlecenie prac objętych opcją. Łączna wartość prac realizowanych w ramach prawa opcji nie przekroczy 50% łącznego wynagrodzenia brutto przewidzianego dla zamówienia podstawowego. Wartość prac objętych opcją zostanie ustalona na podstawie cen jednostkowych wskazanych w formularzu cenowym ofertowym. Zasady zlecania, odbioru, rozliczania oraz odpowiedzialności za niewykonanie lub nienależyte wykonanie prac realizowanych w ramach prawa opcji są tożsame z zasadami obowiązującymi dla zakresu podstawowego zamówienia. Szczegóły dotyczące zadania opcjonalnego znajdują się we wzorze umowy – załącznik 10 do SWZ.