2134-2026 - Ergebnis
Polen – Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen – Kompleksowa dostawa energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Ślesinie
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowa dostawa energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Ślesinie
Beschreibung1)Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie przedmiotu zamówienia na zasadach i warunkach z uwzględnieniem Projektowanych Postanowień Umowy zawartych w Zał. Nr 7 do SWZ. 2)Kompleksowa dostawa i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej odbywać się będzie zgodnie z obowiązującym prawem, w szczególności na warunkach określonych przez ustawę z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r., poz. 266 ze zm.), rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy, w szczególności Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2025 r. Nr 919 ze zm.) i Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. z 2024 r. poz. 904 ze zm.), Taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej (taryfie OSD) oraz Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego, tj. Energa Operator S.A.,ul. Marynarki Polskiej 130, 80-557 Gdańsk oraz przepisami: ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r.- Kodeks Cywilny (Dz. U. z 2024 r., poz. 1061 ze zm.), zwanej dalej „Kc”, ustawy z dnia 11 września 2019 r.- Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2024 r., poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej „Pzp”, ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2025 r., poz. 126 ze zm.) oraz z zasadami określonymi w koncesjach lub postanowieniach Umowy. 3)Zamawiający w Zał. nr 1 do SWZ wskazał również te punkty poboru energii elektrycznej, dla których posiada zamontowane mikroinstalacje fotowoltaiczne. Wskazana w Zał. nr 1 do SWZ ilość energii elektrycznej [kWh], to ilość, którą Zamawiający zamierza nabyć od Wykonawcy i nie obejmuje energii elektrycznej wyprodukowanej przy udziale mikroinstalacji fotowoltaicznych. 4) Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę energii elektrycznej czynnej i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej w planowanej ilości 1.402.562 kWh, w terminie od dnia 01.01.2026 r. do dnia 31.12.2026 r. (12 miesięcy) do punktów poboru energii elektrycznej zgodnie z Zał. nr 1 do SWZ. 5) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wykazem punktów poboru energii elektrycznej dla poszczególnych Części przedmiotu zamówienia zawarty jest odpowiednio w Zał. nr 1 do SWZ. Deklarowane w ww. załącznikach zużycie energii elektrycznej jest wielkością szacunkową i służy wyłącznie dla potrzeb obliczenia ceny Oferty. 6)Kompleksowa dostawa energii elektrycznej realizowana będzie na podstawie umowy sprzedaży energii elektrycznej, o której mowa w art. 5 ust. 2 pkt. 1 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne. 7)Zamówienie obejmuje również świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej. 8) Wykonawca odpowiedzialny jest za bilansowanie handlowe. 9) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. W toku realizacji umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia o 140.256 kWh łącznej ilości energii podanej w zakresie przedmiotu zamówienia. Uruchomienie opcji uzależnione jest od potrzeb Zamawiającego. Zaistnienie okoliczności, o której mowa w zdaniu poprzedzającym, spowoduje zakup odpowiedniego wolumenu energii elektrycznej i zwiększenie wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu umowy za przedmiot zamówienia. Dostawy realizowane w ramach prawa opcji odbywać się będą na warunkach zawartej Umowy, ponad ilość kWh określoną dla zamówienia podstawowego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej lub od zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do punktów poboru energii elektrycznej określonych odpowiednio w Zał. nr 1 do SWZ. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Zamówienie w ramach prawa opcji w przypadku zwiększenia zużycia energii elektrycznej uruchamia się automatycznie po wykorzystaniu zamówienia podstawowego i nie wymaga jakichkolwiek działań ze strony Zamawiającego. Natomiast w przypadku podłączenia lub włączenia przez Zamawiającego punktu poboru energii elektrycznej, który nie został ujęty odpowiednio w Zał. nr 1 do SWZ, warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia. 10) Wykonawca jest zobowiązany posiadać obowiązujące przez cały okres realizacji niniejszego zamówienia umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD), tj. Energa Operator S.A. działającym na terenie Zamawiającego, umożliwiające zawarcie skutecznych umów oraz kompleksową dostawę i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej OSD do punktów poboru energii elektrycznej, określonych w Zał. nr 1 do SWZ. Zamawiający zastrzega, iż wyżej wymienione umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego OSD Wykonawca winien posiadać na dzień składania ofert lub najpóźniej w dniu rozpoczęcia kompleksowej dostawy i świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej. 11) Dla wszystkich punktów poboru energii elektrycznej określonych w Zał. nr 1 do SWZ obowiązują kompleksowe umowy sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej zawarte na czas określony do dnia 31.12.2025 roku z firmą Energa Obrót S.A. 12) Wszystkie układy pomiarowo-rozliczeniowe dostosowane są do zasady TPA. 13) Dostawcą rezerwowym dla wszystkich punktów poboru energii elektrycznej objętych niniejszym postępowaniem jest Energa Obrót S.A. z siedzibą w Gdańsku.14) W związku z posiadaniem przez Zamawiającego statusu Prosumenta wykonawca będzie prowadził rozliczenia na zasadach określonych w obowiązujących przepisach prawa. Na dzień wszczęcia postępowania zasady te uregulowane są w art. 4 i 5 Ustawy o OZE. 15) Procedurę szczegółowo określa SWZ i załączniki do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung601321-2025
Interne KennungZP.1.PN.09.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität, 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste, 65310000 Stromversorgung
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający, w ramach przedmiotowego zamówienia, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. W toku realizacji umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia o 140.256 kWh łącznej ilości energii podanej w zakresie przedmiotu zamówienia. Uruchomienie opcji uzależnione jest od potrzeb Zamawiającego. Zaistnienie okoliczności, o której mowa w zdaniu poprzedzającym, spowoduje zakup odpowiedniego wolumenu energii elektrycznej i zwiększenie wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu umowy za przedmiot zamówienia. Dostawy realizowane w ramach prawa opcji odbywać się będą na warunkach zawartej Umowy, ponad ilość kWh określoną dla zamówienia podstawowego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej lub od zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do punktów poboru energii elektrycznej określonych odpowiednio w Załączniku nr 1 do SWZ. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Zamówienie w ramach prawa opcji w przypadku zwiększenia zużycia energii elektrycznej uruchamia się automatycznie po wykorzystaniu zamówienia podstawowego i nie wymaga jakichkolwiek działań ze strony Zamawiającego. Natomiast w przypadku podłączenia lub włączenia przez Zamawiającego punktu poboru energii elektrycznej, który nie został ujęty odpowiednio w Załączniku nr 1 do SWZ, warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia.