2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, załadunek, transport i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych oraz opon pochodzących z terenu Miasta Zielonka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze, załadunku, transporcie i zagospodarowaniu odpadów wielkogabarytowych oraz opon pochodzących z terenu Miasta Zielonka, wskazanych poniżej: kod odpadu 20 03 07 - odpady wielkogabarytowe, 16 01 03 - zużyte opony. Szacowana ilość odpadów komunalnych stanowiących przedmiot zamówienia do odbioru, transportu i zagospodarowania z terenu Miasta Zielonka, w całym okresie obowiązywania umowy: 1) Odpady wielkogabarytowe - 300 Mg; Zużyte opony - 18 Mg; Szacowana suma odpadów - 318 Mg. UWAGA: Zamawiający zastrzega, że ww. ilości odpadów, określone w opisie przedmiotu zamówienia są wielkościami szacowanymi i mogą ulec zmianie. Zasady realizacji zamówienia: Zamówienie polegać będzie na objeździe Miasta Zielonka przez Wykonawcę raz na kwartał w wyznaczone dni - z podziałem na rejony, i zbieraniu wystawionych przed nieruchomości zamieszkałe odpadów. Zamawiający przedstawi wykonawcy listę nieruchomości sprzed których należy dokonać odbioru odpadów. Wykonawca jest zobowiązany odebrać odpady jedynie z adresów wskazanych przez Zamawiającego. W celu sprawnego odbioru odpadów wielkogabarytowych oraz opon, miasto podzielono na 8 rejonów. Wykonawca podczas jednego dnia odbioru odpadów zapewni przejazd nie więcej niż po 2 rejonach. Dokładny harmonogram przejazdu zostanie uzgodniony między stronami nie później niż 14 dni po zawarciu umowy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawiera załącznik nr 11 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 11566-2025
Interne Kennung: WIZ.271.1.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający, na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Zastosowanie prawa opcji oznacza, że prognozowana w pkt. 3.3 OPZ suma mas odpadów może ulec zwiększeniu, przy czym wartość opcji nie przekroczy 20% wysokości wynagrodzenia brutto Wykonawcy, określonego §4 ust. 1 umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunki skorzystania z prawa opcji: 1) skorzystanie z zamówienia opcjonalnego (prawa opcji) uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego, 2) termin, w ciągu którego Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji – w terminie trwania umowy, 3) o zamiarze skorzystania z prawa opcji, jego zakresie i terminach realizacji usług opcjonalnych Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie, w formie oświadczenia woli. Brak stosownego zamówienia świadczy o rezygnacji z zamówienia opcjonalnego w całości lub w części (jeżeli Zamawiający skorzystał częściowo z zamówień opcjonalnych), 4) Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego wskazanego w pkt 3.3 OPZ i/lub wyczerpaniu kwoty wynagrodzenia określonej w §4 ust. 1 umowy – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji, określonego w §6 ust. 2 umowy, 5) jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Wykonawcy zobowiązani są do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i umowie, 6) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji rozliczenie usługi nastąpi przy zastosowaniu stawek określonych w ofercie Wykonawcy i wykazanych w §4 ust. 2 umowy, 7) skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania przedmiotowej umowy lub jej zmiany.