21356-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Rozbudowa, przebudowa i modernizacja budynku szpitalnego nr 5A na potrzeby Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRozbudowa, przebudowa i modernizacja budynku szpitalnego nr 5A na potrzeby Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży
BeschreibungPrzedmiotem postępowania jest udzielenie zamówienia w zakresie wykonania zadania inwestycyjnego pn.: „Rozbudowa, przebudowa i modernizacja budynku szpitalnego nr 5A na potrzeby Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży”, które zostanie zrealizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. 2. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca: 1) Opracuje kompletną pełnobranżową dokumentację projektową, przeniesie na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do dokumentacji projektowej oraz będzie pełnił nadzór autorski na zasadach opisanych we wzorze umowy – załączniku nr 4 do SWZ; 2) Uzyska w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszystkie niezbędne uzgodnienia, opinie, pozwolenia oraz decyzje prawem wymagane, w tym w szczególności decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę z klauzulą ostateczności i podlegania wykonaniu, celem rozpoczęcia i realizacji przez Wykonawcę robót budowlanych; 3) Opracuje kompletną dokumentację aranżacji wnętrz i wyposażenia budynku szpitalnego nr 5A, przeniesie na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do dokumentacji aranżacji wnętrz i wyposażenia oraz zapewni pełnienie nadzoru autorskiego; 4) Wykona roboty budowlane na podstawie dokumentacji projektowej oraz uzyska w imieniu i na rzecz Zamawiającego ostateczną i bezwarunkową decyzję o pozwoleniu na użytkowanie budynku szpitalnego nr 5A. 3. Wykonawca, przedmiot zamówienia, o którym mowa w ust. 2 powyżej, zrealizuje zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi szczegółowo we wzorze umowy – załączniku nr 4 do SWZ. 4. Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi niniejszą dokumentacją postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w tym zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym pn.: „Rozbudowa, przebudowa i modernizacja budynku szpitalnego nr 5a celem dostosowania obiektu do potrzeb stacjonarnego Oddziału leczenia zaburzeń nerwicowych dla dzieci i młodzieży”, autorstwa KKAD Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie; opinią Miejskiego Konserwatora Zabytków z dnia 05 czerwca 2018 r. – pismo nr KZ03.4120.6.174.2018.MT oraz decyzją nr AU2/6733/257/2018 z dnia 18 lipca 2018 r. o Ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. 5. Przedmiot zamówienia Wykonawca wykona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a także zgodnie z najlepszą wiedzą i doświadczeniem, z zachowaniem najwyższej staranności oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru końcowego przepisami oraz normami, co także oznacza, że jeśli w zakresie robót budowlanych brak jest dokładnych opisów technologii ich wykonania lub nie wskazano innych czynności niezbędnych do prawidłowego wykonania robót budowlanych, a dana technologia lub sztuka budowlana sugeruje ich wykonanie, Wykonawca winien takie prace wykonać.
Interne KennungZP-34/25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 71220000 Architekturentwurf, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
LosLOT-0001