2. Verfahren
Verfahren
Titel: KPS wewnątrzwęzłowy dla RL Wschód/Białystok
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usług transportowych w ramach realizacji kursów wewnątrzwęzłowych (tzw. Usług G) w obszarze działania WER Białystok. Usługa G – polega na przewożeniu Przesyłek pocztowych, w ramach której Wykonawca zobowiązany jest do: - przyjęcia Przesyłek do przewozu w miejscach i terminach określonych w Harmonogramie realizacji Usługi G, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy, - załadowania Przesyłek na pojazd i ich rozmieszczenia w pojeździe, - wyładowania Przesyłek z pojazdu w miejscach i terminach określonych w Harmonogramie realizacji Usługi G, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy.
Interne Kennung: BZ.26.58.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie, o wartości przekraczającej równowartość kwoty określonej na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 2) w związku z art. 2 ust. 1 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) - zwanej dalej „PZP”, prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 PZP w związku z art. 376 ust. 1 pkt 1) PZP w oparciu o art. 5 ust. 4 pkt 6) PZP. 2. Postępowanie prowadzone jest w procedurze, o której mowa w art. 139 ust. 1 PZP. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usług transportowych w ramach realizacji kursów wewnątrzwęzłowych (tzw. Usług G) w obszarze działania WER Białystok. Usługa G – polega na przewożeniu Przesyłek pocztowych, w ramach której Wykonawca zobowiązany jest do: - przyjęcia Przesyłek do przewozu w miejscach i terminach określonych w Harmonogramie realizacji Usługi G, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy, - załadowania Przesyłek na pojazd i ich rozmieszczenia w pojeździe, - wyładowania Przesyłek z pojazdu w miejscach i terminach określonych w Harmonogramie realizacji Usługi G, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy. 2. Nr kursu: 20/641, relacja kursu: Białystok- Grajewo -Szczuczyn-Białystok, nr kursu: 20/642, relacja kursu: Białystok -Grajewo-Białystok, nr kursu: 20/643, relacja kursu: Białystok- Radziłów- Szczuczyn- Grajewo-Białystok. 3. Maksymalna liczba kilometrów przewidzianych do wykonania przez Wykonawcę: 141 052 km. 4. Liczba kilometrów objęta tzw. zamówieniem podstawowym: 119 992 km. 5. Minimalna liczba kilometrów przewidzianych do wykonania przez Wykonawcę: 98 932 km. 6. Liczba km objęta tzw. prawem opcji: 21 060 km. 7. W przypadku, gdy w okresie obowiązywania umowy wysokość wynagrodzenia Wykonawcy nie osiągnie wysokości wynagrodzenia maksymalnego, Strony mogą zgodnie dokonać przedłużenia okresu obowiązywania umowy maksymalnie o połowę okresu na jaki została zawarta umowa, lecz nie dłużej niż do chwili, gdy wysokość wynagrodzenia za usługi wykonane przez Wykonawcę osiągnie wysokość wynagrodzenia maksymalnego. 8. Szacunkowa liczba pojazdów niezbędnych do realizacji usługi - co najmniej 1 pojazd kategorii Ib. 9. Szacunkowa liczba osób niezbędnych do realizacji usługi - co najmniej 1 osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B. 10. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy usług, w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) ustawy Pzp, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, zgodnego z przedmiotem zamówienia, w szczególności w przypadku, gdy niezbędna będzie kontynuacja zamówienia pozwalająca na zabezpieczenie potrzeb Zamawiającego, w szczególności, gdy wyczerpaniu ulegnie kwota określona w umowie lub upłynie okres, na jaki umowa została zawarta. 1) Zamówienia zostaną udzielone na warunkach opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia ze zmianami wynikającymi z potrzeb Zamawiającego, jednakże nie wykraczającymi poza wymagania opisane w Opisie przedmiotu zamówienia oraz projekcie umowy. 2) Łączny okres wykonania zamówień udzielonych na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP nie przekroczy okresu 6 miesięcy. 3) Udzielenie zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP warunkowane będzie: - należytym wykonaniem przy Wykonawcę zamówienia podstawowego, - dysponowanie przez Zamawiającego środkami finansowymi na jego realizację. 4) Zamawiający zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP udzielał będzie na warunkach wynikających z projektu umowy załączonego do SWZ, natomiast przedmiotem negocjacji z Wykonawcą będzie, w szczególności cena za realizację przedmiotu zamówienia. 5) Zakres powyższych zamówień polegać będzie na powtórzeniu usług z zamówienia podstawowego i obejmować następującą ilość km: - Maksymalna liczba kilometrów przewidzianych do wykonania przez Wykonawcę: 70 526 km. - Liczba kilometrów objęta tzw. zamówieniem podstawowym: 59 996 km. - Minimalna liczba kilometrów przewidzianych do wykonania przez Wykonawcę: 49 466 km. - Liczba km objęta tzw. prawem opcji: 21 060 km.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zobowiązanie Zamawiającego do zlecenia wykonania Usługi G obejmuje tzw. zamówienie podstawowe. Zamawiający uprawniony jest do rozszerzenia zamówienia w zakresie objętym tzw. prawem opcji do maksymalnej liczby kilometrów lub zmniejszenia zamówienia podstawowego w zakresie objętym tzw. Prawem opcji do minimalnej liczby kilometrów. Zamawiający gwarantuje w ramach realizacji Usługi G minimalną łączą długość kursów. Możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na: jednostronnym zwiększeniu lub zmniejszeniu podstawowej łącznej długości Kursów, określonej w projekcie umowy. W tym celu Zamawiający, nie później niż na miesiąc przed przewidywanym dniem zrealizowania podstawowej łącznej długości Kursów, o której mowa projekcie umowy, powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji, przesyłając oświadczenie ze wskazaniem rodzaju i zakresu prawa opcji. Wykonawca związany jest zakresem wskazanym przez Zamawiającego w oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji; Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji, nie skorzystania z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.