2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ad Hoc Taxakørsel
Beschreibung: Ved nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på ad hoc taxakørsel og bevillingskørsel af kortvarende karakter, herunder forudbestilte ture, straks-ture mv. Rammeaftalen omfatter kørsel af kommunens medarbejdere, folkevalgte politiske medlemmer af Borgerrepræsentationen og kommunens borgere med en kortevarende bevilling af kørsel.Ordregivers krav til kontraktvilkår fremgår af kontraktudkastet (bilag A), mens kravene til ydelsen er detaljeret beskrevet i den tekniske specifikation (bilag 1).
Interne Kennung: 2024-0093787
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres i overensstemmelse med Udbudslovens afsnit II. Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud, hvilket indebærer, at enhver økonomisk aktør kan afgive tilbud. Ordregiver gør opmærksom på, at der under et offentligt udbud ikke gennemføres forhandlinger inden tildeling af en kontrakt, ligesom der heller ikke finder en kontraktforhandling sted efter tildeling af kontrakten.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60120000 Taxiverkehr
5. Los
Los: LOT-0000