213871-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen von Krankenanstalten – Udbud af rusmiddelbehandling - Institution Enner Mark og Institution Vendsyssel
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af rusmiddelbehandling - Institution Enner Mark og Institution Vendsyssel
BeschreibungKriminalforsorgen søger en Leverandør til at forestå behandling af stof- og alkoholmisbrug hos frihedsberøvede i - Institution Enner Mark (Enner Mark Fængsel) og Institution Vendsyssel (Kragskovhede Fængsel). Behandlingen omfatter forbehandling og ambulant behandlingstilbud til hashmisbrugere, brugere af øvrige euforiserende stoffer og alkohol. Efterfølgende benævnt ”Ydelsen”. Formålet med behandlingen er at sikre, at alle indsatte, som udtrykker ønske om at gennemgå rusmiddelbehandling, og som i øvrigt vurderes egnede hertil, kan tilbydes behandling.
Interne Kennung25-421-0016
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensOffentligt udbud efter udbudslovens afsnit 3
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85144000 Dienstleistungen von Krankenanstalten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33693300 Suchtbehandlung
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenKontrakten kan forlænges med op til 2 x 1 år på uændrede betingelser.