See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud på levering af Tekniske Rådgivningsydelser - Høje Kejlstrupsvej forlængelse
Beschreibung: Kontrakten omfatter levering af tekniske rådgivningsydelser vedr. bygge- og anlægsvirksomhed: udvikling af Høje Kejlstrupsvej forlængelse • Undersøgelser og analyser • Projekt- og projekteringsledelse • Anlægsprogram • Myndighedsprojekt • Udbudsprojekt til entreprenørudbud • Gennemførelse af entreprenørudbud, herunder kontrahering • Ledningskoordinering • Projektgennemgangsmøde med entreprenør • Arbejdsmiljøkoordinering (P+B) • Byggeledelse og tilsyn i udførelsesfasen
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0000