2. Verfahren
Verfahren
Titel: Automatizace monitoringu dopravy v klidu – VZ1
Beschreibung: Účelem této nadlimitní veřejné zakázky je naplnění stanovených cílů a aktivit Projektu 5G formou dodávky vybraných prvků demonstrativní aplikace ekosystému sítí 5G v prostředí statutárního města Ústí nad Labem, a to v podobě uceleného technologického ekosystému zahrnující pořízení vozidla pro inteligentní monitorování dopravy v klidu a navazujícího vybavení včetně integračních služeb do dohledového centra parkovacího systému s využitím 5G konektivity dle specifikací 3GPP. Hlavní cíl předmětu plnění veřejné zakázky je v aplikaci vysokovýkonnostní konektivity 5G v souladu se specifikací 3GPP za účelem inteligentní kontroly parkování prostřednictvím vozidla s technologií LIDAR a kamerami. 5G síť v souladu se specifikací 3GPP poskytne městu vysokorychlostní, nízké zpoždění a stabilní síťové připojení pro přenos obrazových dat z monitorovacího vozidla v reálném čase. Vozidlo využívající technologie pro monitorování dopravy v klidu s podporou 5G bude nasazeno primárně pro tyto účely: • Detekce a rozpoznání registračních značek (dále také jen RZ) vozidel zaparkovaných v rámci zón placeného stání a jejich porovnání s databází RZ, s aktuálně platným parkovacím oprávněním za účelem identifikace, zda bylo zaplaceno parkovné. • Detekce a rozpoznání RZ vozidel v klidu za účelem realizace statistických analýz parkování vozidel. • Kontinuální monitoring a vyhodnocení míry obsazenosti parkovacích míst na území města Ústí nad Labem za účelem optimalizace a organizace dopravy. Plnění veřejné zakázky je spolufinancováno prostřednictvím 2. výzvy – Demonstrativní aplikace ekosystému sítí 5G pro chytrá města, obce a regiony vyhlášené v rámci komponenty Národního plánu obnovy (1.4 Digitální ekonomika a společnost, inovativní start-upy a nové technologie). Projekt: „Automatizace monitoringu dopravy v klidu – VZ1“ Registrační číslo projektu: CZ.31.6.0/0.0/0.0/23_087/0008701
Interne Kennung: MMUL/PO/VZ/63920/2025/AntK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35125100 Sensoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32500000 Fernmeldebedarf, 64210000 Fernsprech- und Datenübertragungsdienste, 72268000 Bereitstellung von Software, 72261000 Software-Unterstützung, 34100000 Kraftfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje možnost změny závazku, tj. předmětu dodávky, spočívající v náhradě nabízeného zboží (zejm. HW a SW) za novější za předpokladu splnění zadavatelem stanovené technické specifikace a beze změny nabídkové ceny. Zadavatel dále uvedl ve Smlouvě o dílo inflační doložku, na základě, které bude možné vyrovnat zvýšené finanční náklady na straně vybraného dodavatele spojené s vývojem cenové hladiny na trhu v čase.