21426-2026 - Ergebnis
Polen – Medizinische Geräte – Dostawa i instalacja cyfrowego aparatu rentgenowskiego z zawieszeniem sufitowym oraz aparatu ultrasonograficznego
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa i instalacja cyfrowego aparatu rentgenowskiego z zawieszeniem sufitowym oraz aparatu ultrasonograficznego
Beschreibung1. Przedmiotowe zamówienie obejmuje dostawę urządzeń medycznych w z podziałem na 2 części. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki jego realizacji zostały określone w załącznikach od nr 7-1 do nr 7-2 i projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 6 do SWZ. 3. Zamówienie w zakresie obu części zostanie sfinansowane w formie leasingu finansowego, a leasingodawca zostanie wybrany w osobnym postępowaniu przetargowym przeprowadzonym przez Zamawiającego. Przedmiotem niniejszego postępowania nie jest leasing finansowy. W związku z powyższym oraz stosownie do treści art. 7091 k.c. wybrany przez Zamawiającego w późniejszym postępowaniu Leasingodawca zakupi przedmiot zamówienia od wybranego w ramach niniejszego postępowania Wykonawcy za cenę zgodną ze złożoną przez Wykonawcę ofertą i na warunkach określonych w SWZ, a Wykonawca sprzeda przedmiot zamówienia Leasingodawcy, przy zachowaniu wszystkich obowiązków Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w tym zasad i wymogów Zamawiającego określonych w SWZ wraz z załącznikami. 4. Wymagania odnośnie przedmiotu zamówienia: 1) oferowany sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany, nieregenerowany, nie może pochodzić z ekspozycji w punktach sprzedaży, musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych, 2) oferowane urządzenia muszą spełniać narzucone przepisami prawa wymagania w zakresie dopuszczenia do obrotu i stosowania, w szczególności posiadać oznakowanie CE wraz z deklaracją zgodności i certyfikatem zgodności na oferowany sprzęt jako wyrób medyczny - jeśli dotyczy; 3) oferowane rozwiązania informatyczne muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami, normami i standardami, których przedmiotem są zasady gromadzenia i przetwarzania danych osobowych oraz wymiany informacji w ochronie zdrowia dodatkowo dla części 1 – dostawa cyfrowego aparatu RTG: 1) dostawa, instalacja i uruchomienie nowego cyfrowego aparatu rentgenowskiego wraz z wyposażeniem dodatkowym i oprogramowaniem, obejmuje również prace polegające na: wykonaniu konstrukcji zawieszenia sufitowego na stropie w oparciu o wytyczne producenta aparatu, wykonanie kanałów podłogowych w technologii AROT do podłączenia elementów składowych aparatu, dostosowanie instalacji elektrycznej zgodnie z wymaganiami nowo montowanego aparatu RTG, zerwaniu wykładziny i położeniu nowej wykładziny elektrostatycznej, naprawa ubytków w miejscach tego wymagających po zainstalowaniu aparatu oraz pozostałe zgodnie z zapisami załącznika nr 7-1 do SWZ oraz wiedzą uzyskaną w trakcie odbycia obowiązkowej wizji lokalnej (rozdz. V SWZ) 2) opracowanie projektu osłon stałych przed promieniowaniem RTG i wykonanie uzupełnień ścian karton/gips wraz z blachą ołowianą odpowiednio do tego projektu, 3) wykonanie testów akceptacyjnych i specjalistycznych po instalacji, 4) specyfikację sprzętu oraz wymagania minimalne określa załącznik nr 7-1 - oraz projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 6 do SWZ; 5) realizacja przedmiotu zamówienia musi nastąpić zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymaganiami dla sprzętu radiologicznego, wyrobów medycznych oraz pomieszczeń jednostek ochrony zdrowia realizujących procedury medyczne z zakresu radiologii - diagnostyki obrazowej, 6) podstawowe parametry i cechy techniczno-funkcjonalne urządzeń muszą być zgodne z wymaganiami określonymi przepisami prawnymi, w szczególności z: a) Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 21 sierpnia 2006 r. w sprawie szczegółowych warunków bezpiecznej pracy z urządzeniami radiologicznymi, b) Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 11 stycznia 2023 r. w sprawie warunków bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego dla wszystkich rodzajów ekspozycji medycznej. dodatkowo dla części 2 – dostawa aparatu ultrasonograficznego: 1) dostawa, instalacja i uruchomienie aparatu ultrasonograficznego, 2) specyfikację sprzętu oraz wymagania minimalne określa załącznik nr 7-2 oraz projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 6 do SWZ; 5. Zamówienie powinno być realizowane z należytą starannością, zgodnie ze wszystkimi wymaganiami zawartymi w SWZ i ewentualnymi informacjami dla Wykonawców. 6. Wszelkie wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, mogące wystąpić w dokumentacji przetargowej, służą jedynie określeniu standardu i należy je traktować wyłącznie jako przykładowe. Wymienione materiały i produkty mogą być zastąpione innymi - równoważnymi. 7. Miejsce realizacji zamówienia: Centrum Diagnostyki Obrazowej (dalej CDO), ul. Legnicka 40, Wrocław
Vorherige Bekanntmachung689652-2025
Interne KennungDIG.290.6.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage, 33111000 Röntgengeräte, 33197000 Computerausrüstung für die Medizin, 30121300 Reproduktionsgeräte, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 50421200 Reparatur und Wartung von Röntgengeräten, 50312000 Wartung und Reparatur von Computeranlagen, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45442000 Auftrag von Schutzanstrichen, 45442100 Anstricharbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Titeldostawa i instalacja cyfrowego aparatu rentgenowskiego z zawieszeniem sufitowym
Beschreibung1. Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części (pakietów) wyodrębnionych przez Zamawiającego w Formularzu szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i oznaczonych odpowiednio numerami: pakiet nr 1– dostawa i instalacja aparatu rentgenowskiego z zawieszeniem sufitowym - zał. nr 7-1 pakiet nr 2 - dostawa aparatu ultrasonograficznego - zał. nr 7-2 2. Zamawiający nie określa maksymalnej liczby części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu Wykonawcy. 3. Każda z części podlega odrębnej ocenie przez Zamawiającego. 4. Na każdą część zamówienia Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. 5. Zamówienie w zakresie obu części zostanie sfinansowane w formie leasingu finansowego, a leasingodawca zostanie wybrany w osobnym postępowaniu przetargowym przeprowadzonym przez Zamawiającego. Przedmiotem niniejszego postępowania nie jest leasing finansowy. W związku z powyższym oraz stosownie do treści art. 7091 k.c. wybrany przez Zamawiającego w późniejszym postępowaniu Leasingodawca zakupi przedmiot zamówienia od wybranego w ramach niniejszego postępowania Wykonawcy za cenę zgodną ze złożoną przez Wykonawcę ofertą i na warunkach określonych w niniejszej SWZ, a Wykonawca sprzeda przedmiot zamówienia Leasingodawcy, przy zachowaniu wszystkich obowiązków Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w tym zasad i wymogów Zamawiającego określonych w SWZ wraz z załącznikami. 6. Wymagania odnośnie przedmiotu zamówienia: 1) oferowany sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany, nieregenerowany, nie może pochodzić z ekspozycji w punktach sprzedaży, musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych, 2) oferowane urządzenia muszą spełniać narzucone przepisami prawa wymagania w zakresie dopuszczenia do obrotu i stosowania, w szczególności posiadać oznakowanie CE wraz z deklaracją zgodności i certyfikatem zgodności na oferowany sprzęt jako wyrób medyczny - jeśli dotyczy; 3) oferowane rozwiązania informatyczne muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami, normami i standardami, których przedmiotem są zasady gromadzenia i przetwarzania danych osobowych oraz wymiany informacji w ochronie zdrowia dodatkowo dla części 1 – dostawa cyfrowego aparatu RTG: 1) dostawa, instalacja i uruchomienie nowego cyfrowego aparatu rentgenowskiego wraz z wyposażeniem dodatkowym i oprogramowaniem, obejmuje również prace polegające na: wykonaniu konstrukcji zawieszenia sufitowego na stropie w oparciu o wytyczne producenta aparatu, wykonanie kanałów podłogowych w technologii AROT do podłączenia elementów składowych aparatu, dostosowanie instalacji elektrycznej zgodnie z wymaganiami nowo montowanego aparatu RTG, zerwaniu wykładziny i położeniu nowej wykładziny elektrostatycznej, naprawa ubytków w miejscach tego wymagających po zainstalowaniu aparatu oraz pozostałe zgodnie z zapisami załącznika nr 7-1 do SWZ oraz wiedzą uzyskaną w trakcie odbycia obowiązkowej wizji lokalnej (rozdz. V SWZ) 2) opracowanie projektu osłon stałych przed promieniowaniem RTG i wykonanie uzupełnień ścian karton/gips wraz z blachą ołowianą odpowiednio do tego projektu, 3) wykonanie testów akceptacyjnych i specjalistycznych po instalacji, 4) specyfikację sprzętu oraz wymagania minimalne określa załącznik nr 7-1 - oraz projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 6 do SWZ; 5) realizacja przedmiotu zamówienia musi nastąpić zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymaganiami dla sprzętu radiologicznego, wyrobów medycznych oraz pomieszczeń jednostek ochrony zdrowia realizujących procedury medyczne z zakresu radiologii - diagnostyki obrazowej, 6) podstawowe parametry i cechy techniczno-funkcjonalne urządzeń muszą być zgodne z wymaganiami określonymi przepisami prawnymi, w szczególności z: a) Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 21 sierpnia 2006 r. w sprawie szczegółowych warunków bezpiecznej pracy z urządzeniami radiologicznymi, b) Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 11 stycznia 2023 r. w sprawie warunków bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego dla wszystkich rodzajów ekspozycji medycznej. WIZJA LOKALNA 1. Zamawiający informuje, że w przypadku części 1 tj. dostawy, instalacji i uruchomienia cyfrowego aparatu RTG wymaga obowiązkowego odbycia wizji lok. pomieszczeń pracowni w celu zapoznania się ze stanem istniejącym na potrzeby oprac. projektu ochrony radiologicznej oraz sposobu przetransportowania i montażu sprzętu w pomieszczeniach CDO przez Wykonawcę. Uwaga - Złożenie oferty przez Wykonawcę bez odbycia wizji lokalnej będzie skutkowało odrzuceniem złożonej oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp. 2. Zamawiający wyznacza termin wizji lokalnej na dzień: 15.09.2025 od godz. 10:00 do godz. 13:00, Przychodnia DCM Dolmed S.A., ul. Legnicka 40, 53-674 Wrocław, CDO, poziom -1. 3. W wyjątkowej sytuacji leżącej po stronie Wykonawcy, gdy odbycie wizji lokalnej nie będzie możliwe w terminie określonym w ust. 2, Zamawiający dopuszcza przeprowadzenie wizji lokalnej przez Wykonawcę w innym terminie. Kontakt z Przedstawicielem Zamawiającego: Krzysztof Biernacki, tel. 509 380 906 lub Joanna Grzegdala, tel. 530 910 491 w godz. 8.00 – 14.00 4. Potwierdzeniem dokonania wizji lokalnej będzie Protokół podpisany przez osoby reprezentujące Wykonawcę oraz Zamawiającego.Wykonawca ma obowiązek dołączenia protokołu do oferty. 5. Osoba reprezentująca Wykonawcę musi być upełnomocniona do tej czynności w oparciu o dokumenty rejestrowe lub pełnomocnictwo przedłożone w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem. 6. Podczas wizji lokalnej Zamawiający nie będzie udzielał żadnych wyjaśnień dotyczących zamówienia. Wszelkie pytania i wnioski pojawiające się w trakcie wizji lokalnej Wykonawcy powinni przesłać w formie elektronicznej do Zamawiającego za pośrednictwem Platformy Zakupowej zgodnie z rozdz. XIII.6 SWZ. 7. Informacje pozyskane w trakcie wizji lok., są jednym z elementów, jakie Wykonawca musi uwzględnić oceniając ryzyko związane z realizacją zamówienia. Koszty związane z udziałem w wizji lok. po str. Wykonawcy.
Interne KennungPakiet 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte, 33197000 Computerausrüstung für die Medizin, 30121300 Reproduktionsgeräte, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 50421200 Reparatur und Wartung von Röntgengeräten, 50312000 Wartung und Reparatur von Computeranlagen, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45442000 Auftrag von Schutzanstrichen, 45442100 Anstricharbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten
LosLOT-0003
Titelaparat ultrasonograficzny
Beschreibung1. Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części (pakietów) wyodrębnionych przez Zamawiającego w Formularzu szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i oznaczonych odpowiednio numerami: pakiet nr 1– dostawa i instalacja aparatu rentgenowskiego z zawieszeniem sufitowym - zał. nr 7-1 pakiet nr 2 - dostawa aparatu ultrasonograficznego - zał. nr 7-2 2. Zamawiający nie określa maksymalnej liczby części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu Wykonawcy. 3. Każda z części podlega odrębnej ocenie przez Zamawiającego. 4. Na każdą część zamówienia Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. 5. Zamówienie w zakresie obu części zostanie sfinansowane w formie leasingu finansowego, a leasingodawca zostanie wybrany w osobnym postępowaniu przetargowym przeprowadzonym przez Zamawiającego. Przedmiotem niniejszego postępowania nie jest leasing finansowy. W związku z powyższym oraz stosownie do treści art. 7091 k.c. wybrany przez Zamawiającego w późniejszym postępowaniu Leasingodawca zakupi przedmiot zamówienia od wybranego w ramach niniejszego postępowania Wykonawcy za cenę zgodną ze złożoną przez Wykonawcę ofertą i na warunkach określonych w niniejszej SWZ, a Wykonawca sprzeda przedmiot zamówienia Leasingodawcy, przy zachowaniu wszystkich obowiązków Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w tym zasad i wymogów Zamawiającego określonych w SWZ wraz z załącznikami. 6. Wymagania odnośnie przedmiotu zamówienia: 1) oferowany sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany, nieregenerowany, nie może pochodzić z ekspozycji w punktach sprzedaży, musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych, 2) oferowane urządzenia muszą spełniać narzucone przepisami prawa wymagania w zakresie dopuszczenia do obrotu i stosowania, w szczególności posiadać oznakowanie CE wraz z deklaracją zgodności i certyfikatem zgodności na oferowany sprzęt jako wyrób medyczny - jeśli dotyczy; 3) oferowane rozwiązania informatyczne muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami, normami i standardami, których przedmiotem są zasady gromadzenia i przetwarzania danych osobowych oraz wymiany informacji w ochronie zdrowia dodatkowo dla części 2 – dostawa aparatu ultrasonograficznego: 1) dostawa, instalacja i uruchomienie aparatu ultrasonograficznego, 2) specyfikację sprzętu oraz wymagania minimalne określa załącznik nr 7-2 oraz projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 6 do SWZ; 7. Zamówienie powinno być realizowane z należytą starannością, zgodnie ze wszystkimi wymaganiami zawartymi w SWZ i ewentualnymi informacjami dla Wykonawców. 8. Wszelkie wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, mogące wystąpić w dokumentacji przetargowej, służą jedynie określeniu standardu i należy je traktować wyłącznie jako przykładowe. Wymienione materiały i produkty mogą być zastąpione innymi - równoważnymi. 9. Miejsce realizacji zamówienia: Centrum Diagnostyki Obrazowej (dalej CDO), ul. Legnicka 40, Wrocław
Interne KennungPakiet 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur