2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa, montaż i utrzymanie 80 fabrycznie nowych parkomatów do obsługi Strefy Płatnego Parkowania wraz z systemem zarządzającym oraz promocją projektu w ramach zadania pn.: „Rozbudowa Strefy Płatnego Parkowania wraz z zakupem parkomatów oraz samochodów do obsługi strefy w Kielcach”.
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa, montaż i utrzymanie 80 fabrycznie nowych parkomatów do obsługi Strefy Płatnego Parkowania wraz z systemem zarządzającym oraz promocją projektu w ramach zadania pn.: „Rozbudowa Strefy Płatnego Parkowania wraz z zakupem parkomatów oraz samochodów do obsługi strefy w Kielcach”. 2. Zamówienie realizowane będzie w dwóch etapach: 1) Etap I będzie obejmował m.in.: a) dostawę, montaż i uruchomienie 80 szt. nowych parkomatów na fundamentach w istniejących lokalizacjach, pod warunkiem ich dobrego stanu technicznego oraz w nowych lokalizacjach wskazanych przez Zamawiającego b) demontaż 67 szt. starych parkomatów i ich utylizację, c) zintegrowanie systemu ,,parkomat – terminal kontrolerski’’, tak aby kontroler po wpisaniu w urządzenie numeru rejestracyjnego pojazdu miał informację o ewentualnej zapłacie za parking w strefie płatnego parkowania w Kielcach, d) zintegrowanie systemu parkomatów z bazą informacji o biletach ,,0’’ zgodnie z załącznikiem nr 1, e) zapewnienie dostępu on-line do oprogramowania na serwerze zewnętrznym służącym do zarządzania parkomatami i monitorowania ich pracy, dostęp musi być możliwy zarówno z komputerów, jak i innych urządzeń mobilnych oraz mieć możliwość: - rejestrować każde zdarzenie dotyczące danego parkomatu w tym każdą zaistniałą awarię lub usterkę z podaniem daty i godziny jego zaistnienia, - pozwalać wybierać zdarzenia i wybierać parkomaty dla uzyskania podglądu statusu w czasie rzeczywistym, - przygotowywać profile konfiguracji parkomatów, - dodawać parkomaty, - przypisywać i transferować konfiguracje, - zarządzać ustawieniami osobistymi (użytkownik, hasło), - tworzyć statystyki wybranych zdarzeń (po numerze rejestracyjnym), - tworzyć stawki (taryfy) dla danych parkomatów we wskazanym okresie czasu, do analizy błędów lub celów statystycznych, - tworzyć statystyki uwzględniające: status, brakujące dni, opróżnienia kaset, pojedyncze płatności (pojedynczy bilet) w danym dniu, czasy awarii, raporty finansowe i czasy trwania biletów, - możliwiać eksport danych do arkusza Excel. f) promocję projektu tj. umieszczenie tablic informacyjnych w wyznaczonych przez Inwestora miejscach oraz naklejek na urządzeniach (parkomatach) zgodnych z „Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta Funduszy Europejskich na lata 2021-2027 w zakresie informacji i promocji”. Dokładna lokalizacja tablic zostanie uzgodniona z Wykonawcą na etapie realizacji Zamówienia. 2) Etap II będzie obejmował m.in.: a) utrzymanie urządzeń w sieci i zapewnienie ciągłej sprawności przez okres 24 miesięcy od zakończenia Etapu I, b) przygotowanie, udostępnienie, naprawę i utrzymanie w sprawności podzespołów elektrycznych i elektronicznych urządzeń, a w szczególności: paneli, wyświetlaczy, monetników, kas pośrednich, drukarek, czytników kart, wiązek elektronicznych, czujników, przycisków itp. c) utrzymanie napięcia zasilającego przez minimum 6 miesięcy bez wymiany akumulatora, utylizację uszkodzonych i przeterminowanych akumulatorów żelowych, naprawę lub wymianę paneli solarnych, wymianę baterii na płytach głównych itp. d) utrzymanie w sprawności oraz zapewnienie prawidłowej konfiguracji czasu, dni świątecznych w oprogramowaniu parkomatów, e) zapewnienie transmisji danych GSM pomiędzy parkomatami i serwerem zewnętrznym, na którym znajduje się oprogramowanie do zarządzania parkomatami, f) Wykonawca będzie ponosił koszty utrzymania czytników kart płatniczych zamontowanych w parkomatach, za wyjątkiem kosztów prowizji od wykonanych płatności kartami, które ponosi Zleceniodawca. g) Stan magazynu Wykonawcy powinien zapewnić możliwość wykonania bieżących napraw parkomatów najpóźniej w następnym dniu roboczym. h) W przypadku napraw o wysokim stopniu skomplikowania dopuszcza się wydłużenie terminu naprawy lub wymiany komponentu na sprawny. Realny termin będzie ustalany indywidualnie pomiędzy stronami. i) W ramach realizacji niniejszej umowy Wykonawca zobowiązany jest do podjęcia i wykonywania wszelkich czynności koniecznych w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania wszystkich parkomatów znajdujących się w Strefie Płatnego Parkowania, chyba że dana czynność jest wprost wyłączona niniejszą umową z obowiązków Wykonawcy. 3) Usługami wyłączonymi z przedmiotu umowy będą: a) czyszczenie zewnętrze parkomatów, b) wymiana rolek papieru termicznego, c) wymiana wyczerpanych akumulatorów, d) wymiana kaset z monetami w związku ich napełnieniem, e) wymiana w parkomatach uszkodzonych podzespołów i elektroniki dostarczanych przez Wykonawcę, f) naprawa parkomatów w wyniku wandalizmu, kolizji.
Interne Kennung: WZP.26.1.03.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38730000 Parkuhren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30144400 Automatische Zugangskontrolle, 51214000 Installation von Parkuhren, 63712400 Betrieb von Parkplätzen und Parkhäusern, 63712400 Betrieb von Parkplätzen und Parkhäusern, 34926000 Ausrüstung für Parkplätze
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa, montaż i utrzymanie 80 fabrycznie nowych parkomatów do obsługi Strefy Płatnego Parkowania wraz z systemem zarządzającym oraz promocją projektu w ramach zadania pn.: „Rozbudowa Strefy Płatnego Parkowania wraz z zakupem parkomatów oraz samochodów do obsługi strefy w Kielcach”
Beschreibung: Zamówienie realizowane będzie w dwóch etapach: 1) Etap I będzie obejmował m.in.: a) dostawę, montaż i uruchomienie 80 szt. nowych parkomatów na fundamentach w istniejących lokalizacjach, pod warunkiem ich dobrego stanu technicznego oraz w nowych lokalizacjach wskazanych przez Zamawiającego b) demontaż 67 szt. starych parkomatów i ich utylizację, c) zintegrowanie systemu ,,parkomat – terminal kontrolerski’’, tak aby kontroler po wpisaniu w urządzenie numeru rejestracyjnego pojazdu miał informację o ewentualnej zapłacie za parking w strefie płatnego parkowania w Kielcach, d) zintegrowanie systemu parkomatów z bazą informacji o biletach ,,0’’ zgodnie z załącznikiem nr 1, e) zapewnienie dostępu on-line do oprogramowania na serwerze zewnętrznym służącym do zarządzania parkomatami i monitorowania ich pracy, dostęp musi być możliwy zarówno z komputerów, jak i innych urządzeń mobilnych oraz mieć możliwość: - rejestrować każde zdarzenie dotyczące danego parkomatu w tym każdą zaistniałą awarię lub usterkę z podaniem daty i godziny jego zaistnienia, - pozwalać wybierać zdarzenia i wybierać parkomaty dla uzyskania podglądu statusu w czasie rzeczywistym, - przygotowywać profile konfiguracji parkomatów, - dodawać parkomaty, - przypisywać i transferować konfiguracje, - zarządzać ustawieniami osobistymi (użytkownik, hasło), - tworzyć statystyki wybranych zdarzeń (po numerze rejestracyjnym), - tworzyć stawki (taryfy) dla danych parkomatów we wskazanym okresie czasu, do analizy błędów lub celów statystycznych, - tworzyć statystyki uwzględniające: status, brakujące dni, opróżnienia kaset, pojedyncze płatności (pojedynczy bilet) w danym dniu, czasy awarii, raporty finansowe i czasy trwania biletów, - umożliwiać eksport danych do arkusza Excel. f) promocję projektu tj. umieszczenie tablic informacyjnych w wyznaczonych przez Inwestora miejscach oraz naklejek na urządzeniach (parkomatach) zgodnych z „Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta Funduszy Europejskich na lata 2021-2027 w zakresie informacji i promocji”. Dokładna lokalizacja tablic zostanie uzgodniona z Wykonawcą na etapie realizacji Zamówienia. 2) Etap II będzie obejmował m.in.: a) utrzymanie urządzeń w sieci i zapewnienie ciągłej sprawności przez okres 24 miesięcy od zakończenia Etapu I, b) przygotowanie, udostępnienie, naprawę i utrzymanie w sprawności podzespołów elektrycznych i elektronicznych urządzeń, a w szczególności: paneli, wyświetlaczy, monetników, kas pośrednich, drukarek, czytników kart, wiązek elektronicznych, czujników, przycisków itp. c) utrzymanie napięcia zasilającego przez minimum 6 miesięcy bez wymiany akumulatora, utylizację uszkodzonych i przeterminowanych akumulatorów żelowych, naprawę lub wymianę paneli solarnych, wymianę baterii na płytach głównych itp. d) utrzymanie w sprawności oraz zapewnienie prawidłowej konfiguracji czasu, dni świątecznych w oprogramowaniu parkomatów, e) zapewnienie transmisji danych GSM pomiędzy parkomatami i serwerem zewnętrznym, na którym znajduje się oprogramowanie do zarządzania parkomatami, f) Wykonawca będzie ponosił koszty utrzymania czytników kart płatniczych zamontowanych w parkomatach, za wyjątkiem kosztów prowizji od wykonanych płatności kartami, które ponosi Zleceniodawca. g) Stan magazynu Wykonawcy powinien zapewnić możliwość wykonania bieżących napraw parkomatów najpóźniej w następnym dniu roboczym. h) W przypadku napraw o wysokim stopniu skomplikowania dopuszcza się wydłużenie terminu naprawy lub wymiany komponentu na sprawny. Realny termin będzie ustalany indywidualnie pomiędzy stronami. i) W ramach realizacji niniejszej umowy Wykonawca zobowiązany jest do podjęcia i wykonywania wszelkich czynności koniecznych w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania wszystkich parkomatów znajdujących się w Strefie Płatnego Parkowania, chyba że dana czynność jest wprost wyłączona niniejszą umową z obowiązków Wykonawcy. 3) Usługami wyłączonymi z przedmiotu umowy będą: a) czyszczenie zewnętrze parkomatów, b) wymiana rolek papieru termicznego, c) wymiana wyczerpanych akumulatorów, d) wymiana kaset z monetami w związku ich napełnieniem, e) wymiana w parkomatach uszkodzonych podzespołów i elektroniki dostarczanych przez Wykonawcę, f) naprawa parkomatów w wyniku wandalizmu, kolizji.
Interne Kennung: WZP.26.1.03.2026.1