2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie usługi odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Malechowo, na których zamieszkują mieszkańcy oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
Beschreibung: 1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie usług: 1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne z nieruchomości zamieszkałych w sposób określony w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Malechowo; 2) odpady opakowaniowe ze szkła, zebrane w sposób selektywny określony w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Malechowo; 3) odpady papieru i tektury (w tym opakowania) – zebrane w sposób selektywny określony w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Malechowo; 4) odpady tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych – zebrane w sposób selektywny określony w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Malechowo; 5) odpady ulegające biodegradacji w tym zielone, stanowiące odpady komunalne – zebrane w sposób selektywny określony w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Malechowo; 6) odpady tekstyliów i odzieży – zebrane w sposób selektywny określony w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Malechowo; 7) odbiór i zagospodarowanie odpadów ze stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego w Malechowie 27E na działce gruntu nr 370/11: a) odpady mebli i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte opony, zebrane w sposób selektywny określony w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Malechowo; b) odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne – zebrane w sposób selektywny określony w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Malechowo; c) inne odpady wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych tj. odpady tekstyliów i odzieży, leki, rozpuszczalniki, kwasy, alkalia, środki ochrony roślin, opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych, farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze, żywice, detergenty – zebrane w sposób selektywny określony w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Malechowo. 2. Dodatkowo odpady które będą przyjmowane w mobilnym punkcie selektywnego zbioru odpadów komunalnych: 1) odpady wielkogabarytowe; 2) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. 3. Wykonawca odbierający odpady selektywnie zebrane od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy przekaże odpady bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. 2023 poz. 1587 ze zm.). 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) stanowi załącznik nr 9 do SWZ. 5. Zamawiający, działając na podstawie art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t. j. Dz. U. 2025 poz. 277 z późn. zm.). 6. Zamawiający określa rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia tj.: 1) przyjmowanie oraz rozpatrywanie reklamacji związanych z brakiem odbioru odpadów zgodnie z harmonogramem; 2) kierowanie pojazdami przeznaczonymi do odbioru i wywozu odpadów komunalnych; 3) ładowanie zebranych odpadów na przeznaczone do tego celu pojazdy oraz ich rozładowywanie (ładowacze). 7. Opis czynności kontrolnych dotyczących wymogu zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę zawarto we wzorze umowy.
Interne Kennung: RIGP.III.271.9.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001