See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bezgotówkowy zakup paliw płynnych do samochodów służbowych oraz sprzętu Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie sp. z o.o.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest bezgotówkowy zakup paliw płynnych do samochodów służbowych oraz sprzętu Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie sp. z o.o. („Zamawiający”) w podziale na następujące zadania: Zadanie 1: bezgotówkowy zakup oleju napędowego ON do samochodów służbowych oraz sprzętu Zamawiającego Zadanie 2: bezgotówkowy zakup benzyny bezołowiowej Pb95 do samochodów służbowych oraz sprzętu Zamawiającego zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 93067-2026
Interne Kennung: RZP.27.03.2026.JN
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zastosował art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), skracając termin składania ofert do 15 dni. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert do 15 dni wynika z konieczności zapewnienia dostępu do paliw płynnych (oleju napędowego oraz benzyny bezołowiowej) pojazdom służbowym oraz sprzętowi Spółki. Brak możliwości tankowania wpłynąłby na brak możliwości realizacji zawartych umów i prowadzenia podstawowej działalności. Ze względu na przedmiot działalności Zamawiającego (odbiór i zagospodarowanie odpadów z m.st. Warszawy) jakiekolwiek przerwy w jej wykonywaniu stanowiłyby zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Stąd konieczność maksymalnego skrócenia terminu składania ofert, gdyż wyznaczenie 35-dniowego terminu składania ofert uniemożliwiłoby w sposób obiektywny udzielenie zamówienia i rozpoczęcie jego realizacji w terminie zabezpieczającym ciągłość tankowań. Zaopatrzenie pojazdów w paliwo jest kwestią kluczową, Zamawiający nie może dopuścić do sytuacji, w której flota pojazdów, które mają być tankowane paliwem płynnym zakupionym w ramach przedmiotowego przetargu, pozostawałaby bez możliwości dostępu do paliwa chociażby przez jeden dzień. Pojazdy te są bowiem wykorzystywane do zbiórki odpadów. Powyższe wymaga nieprzerwalności realizacji, co nie jest możliwe bez codziennego tankowania pojazdów. Brak możliwości tankowania pozbawiłby Zamawiającego kluczowego instrumentu służącego bieżącej realizacji powierzonych zadań, czego skutki mogłyby mieć negatywny wpływ dla bezpieczeństwa społeczeństwa. Zalegające śmieci stwarzają bowiem poważne zagrożenie epidemiologiczne, możliwość szerzenia się chorób, a także zagrożenie w postaci niekontrolowanego rozmnażania się gryzoni, jak również ryzyko skażenia wody pitnej. Brak odbioru odpadów wiązałby się również z ryzykiem negatywnego wpływu na wizerunek Spółki, której podstawowym przedmiotem działalności jest odbiór i transport odpadów. Zamawiający nadmienia, że ze względu na charakter przedmiotu zamówienia (bezgotówkowy zakup paliw płynnych) i profesjonalny charakter potencjalnych wykonawców (uczestników rynku paliwowego) przygotowanie przez wykonawców oferty nie jest czasochłonne, wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie wpływa na konkurencyjność postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132100 Bleifreies Benzin
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie 1: Bezgotówkowy zakup oleju napędowego ON do samochodów służbowych oraz sprzętu Zamawiającego
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywne, bezgotówkowe tankowanie do zbiorników pojazdów służbowych, kanistrów lub innych przystosowanych do tego celu zbiorników oleju napędowego ON. 2. Prognozowane miesięczne średnie zużycie oleju napędowego (kod wg CPV 09134100-8) wynosi około 143.750 litrów (prognozowane zużycie w okresie 48 miesięcy: 6.900.000 litrów). Zamawiający będzie tankował przedmiot zamówienia według potrzeb. Podane powyżej ilości litrów w skali miesiąca są tylko prognozą i Zamawiający nie jest tymi ilościami związany. 3. Olej napędowy musi spełniać wymagania obowiązującej normy PN-EN 590 lub równoważnej oraz aktualnego rozporządzenia Ministra Gospodarki dotyczącego wymagań jakościowych dla paliw ciekłych, przy czym zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w przypadku rozbieżności, rozporządzenie ma wartość nadrzędną. Na chwilę uruchamiania przedmiotowego postępowania obowiązującym jest Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. 2024, poz. 1018 z późn. zm.). W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do: a) udostępnienia w ramach łącznego wynagrodzenia Wykonawcy, na okres trwania umowy, w lokalizacjach wskazanych w pkt. 15 ppkt. b) – g) W Części II SWZ - Opis przedmiotu zamówienia - zadanie 1, wymagań dotyczących przedmiotu zamówienia i realizacji zlecenia zbiorników spełniających warunki określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 18.09.2001 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego, jakim powinny odpowiadać zbiorniki bezciśnieniowe i niskociśnieniowe przeznaczone do magazynowania materiałów ciekłych zapalnych (Dz. U. z 2001 r., Nr 113, poz. 1211 z późn. zm.) z zalegalizowanym przez Główny Urząd Miar układem dystrybucyjnym do bezobsługowego poboru paliwa identyfikującego niezależnie pojazdy samochodowe, maszyny i urządzenia oraz kierowców, służące do wewnętrznego tankowania pojazdów Zamawiającego olejem napędowym. W ramach łącznego wynagrodzenia Wykonawcy Zamawiający zastrzega sobie prawo do okresowej (jednak nie częściej niż 2 razy / rok) weryfikacji poprawności funkcjonowania odmierzacza paliwa. b) zapewnienia wsparcia Zamawiającemu w zakresie zgodności zbiorników z obowiązującymi przepisami prawa, instytucjami dozorowymi oraz kontrolującymi o ile takowe są wymagane. Zbiorniki na olej napędowy muszą spełniać wymagania dla danego typu zbiorników potwierdzone świadectwem badania wystawionym przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT). Kserokopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem aktualnego świadectwa badań (dla każdego zbiornika odrębnie) Wykonawca ma obowiązek dostarczać Zamawiającemu wraz ze zbiornikiem. W trakcie trwania umowy Zamawiający będzie zgłaszał zbiornik na olej napędowy do przeprowadzenia kolejnego badania UDT. Wykonawca w ramach łącznego wynagrodzenia Wykonawcy jest zobowiązany do przygotowania zbiorników do badań dokonywanych przez UDT oraz pokryje koszt ich wykonania. Poprzez wsparcie Zamawiający rozumie m. in. przygotowanie zbiorników do badania, udostępnienie elementów podlegających badaniom niedostępnych Zamawiającemu, udostępnienie i obecność przy prowadzonych badaniach itp. c) zapewnienia monitoringu rejestrującego w sposób ciągły operacje tankowania oleju napędowego do pojazdów i sprzętu Zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera część II SWZ – Opis przedmiotu zamówienia – Zadanie 1
Interne Kennung: RZP.27.03.2026.JN - Zadanie 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Umowa będzie realizowana przez okres 48 miesięcy, licząc od dnia podpisania umowy, w oparciu o cenę hurtową netto sprzedaży Producenta (cena z oficjalnej strony internetowej Producenta) obowiązującą w dniu tankowania po uwzględnieniu oferowanej marży / oferowanego rabatu*, wyszczególnionej/wyszczególnionego* w Formularzu cenowym oraz po doliczeniu podatku VAT zgodnie z przepisami obowiązującymi w dniu jego naliczenia, z zastrzeżeniem, że całkowite wynagrodzenie Wykonawcy wynikające z realizacji umowy (zamówienie podstawowe i opcja) nie może przekroczyć wysokości środków przyznanych na ten cel (umowa zostanie podpisana na wartość wynikającą z tych właśnie środków, tj. maksymalną nominalną wartość zobowiązania). Informacja o wysokości tych środków zostanie podana bezpośrednio przez otwarciem ofert złożonych w prowadzonym postępowaniu. Wykonawca gwarantuje stałą marżę / stały rabat* do ceny jednostkowej netto (1 litr) przeliczonej z hurtowej ceny sprzedaży Producenta z dnia sprzedaży. Wysokość marży/rabatu* jest stała i obowiązuje przez cały okres trwania umowy. W przypadku, gdy kwota całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy określona w umowie zostanie w pełni wykorzystana przed wskazanym terminem zakończenia umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo skrócenia czasu trwania umowy. Natomiast w przypadku gdy kwota całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy nie zostanie w pełni wykorzystana do czasu zakończenia umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo przedłużenia czasu trwania umowy do chwili, gdy całkowite wynagrodzenie Wykonawcy zostanie wykorzystane, nie dłużej jednak niż o 9 miesięcy. Zmiana terminu określonego powyżej nie stanowi zmiany umowy i wymaga jedynie pisemnego powiadomienia Wykonawcy przez Zamawiającego. Zamawiający deklaruje realizację zamówienia podstawowego w minimalnym zakresie 30% całkowitego wynagrodzenia należnego Wykonawcy wynikającego z realizacji umowy i zastrzega sobie prawo do realizacji pozostałego zakresu 70% wartości całkowitego wynagrodzenia na zasadach prawa opcji, co stanowi jednocześnie maksymalną wartość opcji. Prawem opcji objęty będzie cały zakres przedmiotu zamówienia, a realizacja prawa opcji polegać będzie na realizacji umowy w oparciu o stałą marżę / stały rabat* do ceny jednostkowej netto (1 litr), przeliczonej z hurtowej ceny sprzedaży Producenta z dnia sprzedaży. Decyzja o realizacji zamówienia na zasadach prawa opcji uzależniona będzie od decyzji Zamawiającego, podczas gdy na Wykonawcę nałożony w ten sposób zostaje obowiązek realizacji zamówienia do ustalonej w ramach prawa opcji wartości maksymalnej, na warunkach zawartej umowy, bez konieczności negocjacji między Stronami. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wynagrodzenia za wykonanie zamówienia. Wartość oferty przedstawiona przez Wykonawcę w Formularzu cenowym, posłuży Zamawiającemu jedynie do porównania czy wartość oferty nie przekroczy kwoty, jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie 2: Bezgotówkowy zakup benzyny bezołowiowej Pb95 do samochodów służbowych oraz sprzętu Zamawiającego
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywne, bezgotówkowe tankowanie do zbiorników pojazdów służbowych, kanistrów lub innych przystosowanych do tego celu zbiorników benzyny bezołowiowej Pb95. 2. Prognozowane miesięczne średnie zużycie benzyny bezołowiowej Pb95 (kod wg CPV 09132100-4) wynosi około 2.500 litrów (prognozowane zużycie w okresie 48 miesięcy: 120.000 litrów). Zamawiający będzie tankował przedmiot zamówienia według potrzeb. Podane powyżej ilości litrów w skali miesiąca są tylko prognozą i Zamawiający nie jest tymi ilościami związany. 3. Benzyna bezołowiowa Pb95 musi spełniać wymagania obowiązującej normy PN-EN 228 lub równoważnej oraz aktualnego rozporządzenia Ministra Gospodarki dotyczącego wymagań jakościowych dla paliw ciekłych, przy czym zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w przypadku rozbieżności, rozporządzenie ma wartość nadrzędną. Na chwilę uruchamiania przedmiotowego postępowania obowiązującym jest Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. 2024, poz. 1018 z późn. zm.). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera część II SWZ – Opis przedmiotu zamówienia – Zadanie 2
Interne Kennung: RZP.27.03.2026.JN - Zadanie 2
Haupteinstufung (cpv): 09132100 Bleifreies Benzin
Beschreibung der Optionen: Umowa będzie realizowana przez okres 48 miesięcy, licząc od dnia podpisania umowy, w oparciu o cenę hurtową netto sprzedaży Producenta (cena z oficjalnej strony internetowej Producenta) obowiązującą w dniu tankowania po uwzględnieniu oferowanej marży / oferowanego rabatu*, wyszczególnionej/wyszczególnionego* w Formularzu cenowym oraz po doliczeniu podatku VAT zgodnie z przepisami obowiązującymi w dniu jego naliczenia, z zastrzeżeniem, że całkowite wynagrodzenie Wykonawcy wynikające z realizacji umowy (zamówienie podstawowe i opcja) nie może przekroczyć wysokości środków przyznanych na ten cel (umowa zostanie podpisana na wartość wynikającą z tych właśnie środków, tj. maksymalną nominalną wartość zobowiązania). Informacja o wysokości tych środków zostanie podana bezpośrednio przez otwarciem ofert złożonych w prowadzonym postępowaniu. Wykonawca gwarantuje stałą marżę / stały rabat* do ceny jednostkowej netto (1 litr) przeliczonej z hurtowej ceny sprzedaży Producenta z dnia sprzedaży. Wysokość marży/rabatu* jest stała i obowiązuje przez cały okres trwania umowy. W przypadku, gdy kwota całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy określona w umowie zostanie w pełni wykorzystana przed wskazanym terminem zakończenia umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo skrócenia czasu trwania umowy. Natomiast w przypadku gdy kwota całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy nie zostanie w pełni wykorzystana do czasu zakończenia umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo przedłużenia czasu trwania umowy do chwili, gdy całkowite wynagrodzenie Wykonawcy zostanie wykorzystane, nie dłużej jednak niż o 9 miesięcy. Zmiana terminu określonego powyżej nie stanowi zmiany umowy i wymaga jedynie pisemnego powiadomienia Wykonawcy przez Zamawiającego. Zamawiający deklaruje realizację zamówienia podstawowego w minimalnym zakresie 30% całkowitego wynagrodzenia należnego Wykonawcy wynikającego z realizacji umowy i zastrzega sobie prawo do realizacji pozostałego zakresu 70% wartości całkowitego wynagrodzenia na zasadach prawa opcji, co stanowi jednocześnie maksymalną wartość opcji. Prawem opcji objęty będzie cały zakres przedmiotu zamówienia, a realizacja prawa opcji polegać będzie na realizacji umowy w oparciu o stałą marżę / stały rabat* do ceny jednostkowej netto (1 litr), przeliczonej z hurtowej ceny sprzedaży Producenta z dnia sprzedaży. Decyzja o realizacji zamówienia na zasadach prawa opcji uzależniona będzie od decyzji Zamawiającego, podczas gdy na Wykonawcę nałożony w ten sposób zostaje obowiązek realizacji zamówienia do ustalonej w ramach prawa opcji wartości maksymalnej, na warunkach zawartej umowy, bez konieczności negocjacji między Stronami. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wynagrodzenia za wykonanie zamówienia. Wartość oferty przedstawiona przez Wykonawcę w Formularzu cenowym, posłuży Zamawiającemu jedynie do porównania, czy wartość oferty nie przekroczy kwoty, jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.