2. Verfahren
Verfahren
Titel: Posouzení energetické hospodárnosti areálů nemocnic Královéhradeckého kraje a návrh úsporných řešení
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je zpracování projektových studií a energetických posouzení areálů nemocnic Královehradeckého kraje. Zadavatel soutěže je vlastníkem a spravovatelem několika areálů nemocnic v Královehradeckém kraji. Zpracování projektových studií a energetických posouzení se týká následujících areálů nemocnic: Areál ON Náchod (dolní areál) Areál Nemocnice Broumov Areál Nemocnice Nové Město nad Metují Areál ON Trutnov Areál ON Jičín Areál Nemocnice Nový Bydžov Areál MN Dvůr Králové n. L. Areál Nemocnice Rychnov nad Kněžnou Orientační schémata areálů v příloze č. 4 zadávací dokumentace. Zadavatel prostřednictvím vedení nemocnic a odpovědných referentů kraje v oblasti energetiky (seznam kontaktů přílohou č. 5 zadávací dokumentace) poskytne součinnost při získávání informací týkající se energetických dat jednotlivých nemocnic (spotřeby, PENB jednotlivých budov apod.) Zhotovitel studií a posouzení si na základě zjištění a informací přímo z nemocnic zmapuje spotřeby jednotlivých energií a komodit. Předmětem soutěženého díla je: 1) Vypracování projektových studií – stavebních a technologických řešení areálů jednotlivých nemocnic (po objektech) s následujícím obsahem: Identifikační údaje o areálu, objektech Seznam vstupních podkladů Popis stávajícího stavu s důrazem zvláště na zmapování spotřeb jednotlivých energií (médií), identifikace spotřebičů s největší spotřebou) Hodnocení stávajícího stavu Sumarizace stávajícího stavu a předpoklady pro navrhované řešení (včetně analýz stávajícího stavu vytápění, chlazení, VN zařízení, odběrů vody, NN apod.) Navrhovaná řešení (např. modernizace osvětlení, instalace energeticky úsporných zdrojů tepla, instalace řídích systémů – energetických managmentů, instalace FVE, tepelně technická opatření, instalace rekuperací, záměna náhradních zdrojů záměny spotřebičů s vysokou spotřebou apod.) Popis vlivů na ŽP a jeho ochrana SWOT analýzy pro instalace výroby elektrické energie na bázi obnovitelných zdrojů energie (OZE) a kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET) rekonstrukcí zdrojů tepla Možnosti využití podpor Závěry a doporučení 2) Vypracování Energetických posouzení jednotlivých areálů (objektů v areálech) za účelem snížení energetické náročnosti budov v areálech s využitím OZE, popř. jiných energetických opatření s následujícím obsahem: Účel zpracování energetického posouzení Identifikační údaje Popis stávajícího stavu předmětů energetických posouzení Vyhodnocení výchozího stavu Navrhovaná opatření Ekologické vyhodnocení Ekonomické vyhodnocení Posouzení vhodnosti aplikace EPC Popis okrajových podmínek reálnosti dosažení předpokládané úspory energie Závěrečné stanovisko energetického specialisty
Interne Kennung: 001
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation