2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rámcová dohoda – Likvidace kalů z ČOV provozovaných VaK Břeclav 2026-2030 – opakované řízení
Beschreibung: Předmětem zadávacího řízení je uzavření rámcové dohody bez obnovení soutěže mezi zadavatelem a jedním dodavatelem, na základě které budou vybranému dodavateli zadávány dílčí veřejné zakázky na služby spočívající v odběru a likvidaci kalů z čistíren odpadních vod zadavatele a dalších souvisejících služeb. Zadavatel uzavře rámcovou dohodu s jediným dodavatelem, který splní podmínky zadávací dokumentace (zejm. podmínky kvalifikace a jiné podmínky účasti) a jehož nabídka bude vyhodnocena jako nejvýhodnější z hlediska pořadí hodnocení nabídek. Dílčí veřejné zakázky na základě uzavřené rámcové dohody budou následně zadavatelem zadávány v souladu s ustanovením § 134 zákona postupem bez obnovení soutěže (s jediným účastníkem). Předmětem plnění veřejných zakázek zadávaných na základě rámcové dohody budou služby spočívající v odběru stabilizovaného, odvodněného kalu z čištění komunálních odpadních vod, včetně zajištění jeho odvozu z čistíren odpadních vod a jeho dalšího využití nebo jiné likvidace, a to podle dílčích prováděcích smluv zadavatele realizovaných dle aktuálních potřeb a poptávky zadavatele a příp. další související služby. Uzavřením rámcové dohody nevzniká vybranému dodavateli, s nímž byla uzavřena rámcová dohoda právo na zaplacení odměny, toto právo dodavateli vznikne až na základě realizace dílčí veřejné zakázky realizované na základě uzavřené prováděcí smlouvy na dílčí veřejnou zakázku. Předmět plnění veřejné zakázek zadávaných na základě rámcové dohody je blíže specifikován v návrhu rámcové dohody (Příloha č. 3 dokumentace zadávacího řízení) a ve specifikaci předmětu plnění (Příloha č. 4A dokumentace zadávacího řízení). Zadavatel dále jako součást specifikace uvádí kvalitu kalů ve formě chemických rozborů kalů na základě laboratorních výsledků za rok 2024 (Příloha č. 4B dokumentace zadávacího řízení).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Otevřené zadávací řízení podle § 56 a násl. zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513600 Schlammbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513900 Schlammentsorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si vyhrazuje změnu závazku ve smyslu § 100 odst. 1 zákona, a to následovně: Zadavatel si vyhrazuje změnu z Rámcové dohody týkající se ceny plnění v případě uplatnění inflační doložky podle čl. VII Rámcové dohody (Příloha č. 3 dokumentace zadávacího řízení)V případě, že průměrný roční index spotřebitelských cen dle údajů Českého statistického úřadu, publikovaných na jeho internetových stránkách, uvedený ke kalendářnímu měsíci odpovídajícímu měsíci, v němž byla Rámcová dohoda podepsána, vzroste o více než 2,0 %, zvýší se smluvní cena za poskytnuté Služby, resp. její jednotlivé složky, o výši tohoto indexu, a to v každém kalendářním roce trvání této Rámcové dohody, kromě prvního roku účinnosti a trvání Rámcové dohody. Ke zvýšení ceny plnění dochází prvním dnem druhého následujícího kalendářního měsíce (tj. od měsíce srpna dále příslušného kalendářního roku) od uplatnění inflační doložky podle tohoto odstavce Rámcové dohody. K úpravě ceny dle tohoto ustanovení Rámcové dohody bude vždy uzavřen dodatek k této Rámcové dohodě. Dodavatel musí výzvou uplatnit nárok na aktualizaci jednotkových cen v souladu s tímto odstavcem Rámcové dohody v rozmezí období od 01.01. do 30.04. příslušného kalendářního roku, v němž se má navýšení jednotkových cen na základě této inflační doložky uplatnit. Inflační doložka podle tohoto odstavce Rámcové dohody se neuplatní v průběhu prvního roku účinnosti a trvání této Rámcové dohody.