215506-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Gartenbau – Wykonanie usług związanych z bieżącym utrzymaniem porządku i czystości na niezagospodarowanych terenach zielonych administrowanych przez Dzielnicę Targówek m.st. Warszawy
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie usług związanych z bieżącym utrzymaniem porządku i czystości na niezagospodarowanych terenach zielonych administrowanych przez Dzielnicę Targówek m.st. Warszawy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług związanych z urządzaniem, zakupem roślin i utrzymaniem zieleni niskiej i wysokiej oraz bieżącym utrzymaniem porządku w pasach drogowych dróg kategorii gminnej na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, które obejmują: 1) sprzątanie terenów zielonych z odpadów komunalnych, 2) usuwanie zanieczyszczeń gabarytowych (mebli, odpadów budowlanych) oraz odpadów zielonych (w tym gałęzi), 3) koszenie terenów, 4) koszenie chwastów i jednorocznych samosiewów, 5) wiosenne i jesienne grabienie terenów, 6) cięcia pielęgnacyjne drzew, 7) usuwanie drzew zagrażających i wiatrołomów, 8) ustawianie ogrodzenia z siatki metalowej wraz ze słupkami drewnianymi, 9) ustawianie i opróżnianie kontenerów na odpady komunalne, 10) zabezpieczanie otworów okiennych lub/i drzwiowych w opuszczonych obiektach. 2. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy (t. j. Dz.U. z 2025 r. poz. 277), o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy, przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób codziennie wykonujących czynności wskazane w załączniku nr 1 do umowy (nr 2 do SWZ), z wyłączeniem kadry kierowniczej i pracowników administracji. Wszelkie kwestie związane ze sposobem weryfikacji zatrudnienia, o którym mowa powyżej, a także uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę ww. wymogów oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określono w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie: przedmiotowe postępowanie stanowi część zamówienia na usługi w zakresie utrzymania zieleni - poszczególne części zamówienia stanowią przedmiot odrębnego postępowania i zostaną udzielone osobnymi postępowaniami. 4. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy usług, zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy, polegającego na powtórzeniu podobnych usług. Zamawiający przewiduje, że ceny jednostkowe poszczególnych usług wskazanych w kosztorysie ofertowym mogą być maksymalnie do 20% wyższe od cen jednostkowych zamówienia podstawowego. 6. Wartość zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług w stosunku do wartości zamówienia podstawowego określono do kwoty: 191 931,55 zł brutto, w przypadku posiadania środków finansowych – w ramach przedsięwzięcia opisanego w postanowieniach SWZ. Zamówienia będzie realizowane na zasadach i warunkach umowy podstawowej. 7. Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 8. Wykonawca staje się wytwórcą odpadów powstałych w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia. Sposób zagospodarowania odpadami musi być zgodny z przepisami obowiązującymi w dacie realizacji zamówienia, tj. ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. 2023 r. poz. 1587) oraz usta-wy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz.U. z 2024 r. poz. 399).
Interne Kennung: P-27/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77314100 Anlegen von Rasen, 77312000 Unkrautjäten, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511300 Müllsammlung, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 45342000 Errichtung von Zäunen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług związanych z urządzaniem, zakupem roślin i utrzymaniem zieleni niskiej i wysokiej oraz bieżącym utrzymaniem porządku w pasach drogowych dróg kategorii gminnej na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, które obejmują: 1) sprzątanie terenów zielonych z odpadów komunalnych, 2) usuwanie zanieczyszczeń gabarytowych (mebli, odpadów budowlanych) oraz odpadów zielonych (w tym gałęzi), 3) koszenie terenów, 4) koszenie chwastów i jednorocznych samosiewów, 5) wiosenne i jesienne grabienie terenów, 6) cięcia pielęgnacyjne drzew, 7) usuwanie drzew zagrażających i wiatrołomów, 8) ustawianie ogrodzenia z siatki metalowej wraz ze słupkami drewnianymi, 9) ustawianie i opróżnianie kontenerów na odpady komunalne, 10) zabezpieczanie otworów okiennych lub/i drzwiowych w opuszczonych obiektach. 2. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy (t. j. Dz.U. z 2025 r. poz. 277), o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy, przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób codziennie wykonujących czynności wskazane w załączniku nr 1 do umowy (nr 2 do SWZ), z wyłączeniem kadry kierowniczej i pracowników administracji. Wszelkie kwestie związane ze sposobem weryfikacji zatrudnienia, o którym mowa powyżej, a także uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę ww. wymogów oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określono w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie: przedmiotowe postępowanie stanowi część zamówienia na usługi w zakresie utrzymania zieleni - poszczególne części zamówienia stanowią przedmiot odrębnego postępowania i zostaną udzielone osobnymi postępowaniami. 4. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy usług, zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy, polegającego na powtórzeniu podobnych usług. Zamawiający przewiduje, że ceny jednostkowe poszczególnych usług wskazanych w kosztorysie ofertowym mogą być maksymalnie do 20% wyższe od cen jednostkowych zamówienia podstawowego. 6. Wartość zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług w stosunku do wartości zamówienia podstawowego określono do kwoty: 191 931,55 zł brutto, w przypadku posiadania środków finansowych – w ramach przedsięwzięcia opisanego w postanowieniach SWZ. Zamówienia będzie realizowane na zasadach i warunkach umowy podstawowej. 7. Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 8. Wykonawca staje się wytwórcą odpadów powstałych w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia. Sposób zagospodarowania odpadami musi być zgodny z przepisami obowiązującymi w dacie realizacji zamówienia, tj. ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. 2023 r. poz. 1587) oraz usta-wy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz.U. z 2024 r. poz. 399).