215624-2025 - Wettbewerb
Polen – Busse für den öffentlichen Verkehr – Zakup 10 szt. autobusów wodorowych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup 10 szt. autobusów wodorowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup: a) CZĘŚĆ I - 8 (osiem) szt. fabrycznie nowych, miejskich, zeroemisyjnych autobusów z ogniwem wodorowym, jednoczłonowych, o długości 11,5 – 12,5 m, przeznaczonych do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej. Każdy z oferowanych autobusów będzie fabrycznie nowy, co oznacza, że zostanie wyprodukowany nie wcześniej niż 6 (sześć) miesięcy przed terminem ustalonym zgodnie z pkt 4 SWZ i z przebiegiem wg licznika nie większym niż 500 km. Oferowane autobusy muszą być jednej marki, identyczne pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych oraz kompletacji i wyposażenia. b) CZĘŚĆ II - 2 (dwie) szt. fabrycznie nowych, miejskich, zeroemisyjnych autobusów z ogniwem wodorowym, o długości 17,5 – 18,5 m, przeznaczonych do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej. Każdy z oferowanych autobusów będzie fabrycznie nowy, co oznacza, że zostanie wyprodukowany nie wcześniej niż 6 (sześć) miesięcy przed terminem ustalonym zgodnie z pkt 4 SWZ i z przebiegiem wg licznika nie większym niż 500 km. Oferowane autobusy muszą być jednej marki, identyczne pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych oraz kompletacji i wyposażenia. Zamawiający wymaga, aby oferowany typ autobusu zarówno w Części I jak i w II był wdrożony do produkcji seryjnej, tj. nie był prototypem lub produktem jednostkowym. Przedmiot zamówienia obejmuje udzielenie Zamawiającemu przez Wykonawcę częściowej autoryzacji (wewnętrznej) lub autoryzacji na całe pojazdy, na wykonywanie prac obsługowo-naprawczych oferowanego typu pojazdu wraz z przeszkoleniem pracowników Zamawiającego w zakresie bieżącej obsługi i napraw autobusu (elektrycznych, mechanicznych i blacharskich). Wyjątek stanowią przeglądy i serwisowanie instalacji wodorowej, do których wykonywania w okresie gwarancji całopojazdowej zobowiązany będzie Wykonawca. W przypadku gdy Zamawiający nie jest w stanie wykonać prac naprawczych we własnym zakresie, zwróci się do Wykonawcy lub do wskazanej przez Wykonawcę Autoryzowanej Stacji Obsługi o pomoc w dokonaniu naprawy, w okresie obowiązywania gwarancji i poza tym okresem. Sprzedający nieodpłatnie przeszkoli pracowników Kupującego w zakresie ekonomicznej jazdy, obsługi i naprawy autobusu w terminie i miejscu uzgodnionym z Kupującym, nie później niż w terminie 7 dni od daty wydania pierwszego autobusu: a) w przypadku złożenia oferty na Część I – 26 pracowników, w tym 16 kierowców, 8 pracowników warsztatu (w tym szkolenie w zakresie budowy i naprawy autobusów oraz uprawnień elektrycznych G1 i gazowych G3 Eksploatacja + Dozór), 2 pracowników personelu technicznego), b) w przypadku złożenia oferty na Część II –10 pracowników w tym 4 kierowców, 4 pracowników warsztatu i 2 pracowników personelu technicznego), c) w przypadku złożenia oferty na Część I i II – 36 pracowników w tym 20 kierowców, 12 pracowników warsztatu i 4 pracowników personelu technicznego). Oferowane autobusy muszą spełniać wszystkie wymagania określone przez przepisy prawa i normy, w szczególności: a) posiadać dokumenty dopuszczające jego rejestrację i eksploatację w Polsce, b) spełniać wymagania określone w przepisach zawartych w dziale III ustawy z dnia 20.06.1997r. – Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r., poz. 1251), c) spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r. poz. 502 ze zm.), d) muszą spełniać parametry techniczne oraz wymagania określone przez Zamawiającego w pkt 11.4 SWZ. Wykonawca przed odbiorem technicznym - końcowym pierwszego autobusu przedstawi Zamawiającemu Świadectwo Homologacji Typu Pojazdu, wydane przez ustawowo uprawniony organ w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów (Dz.U. poz. 1651). Brak dokumentu homologacji skutkować będzie odmową odbioru autobusu. Wykonawca zobowiązany jest: a) udzielić gwarancji na warunkach określonych przez Zamawiającego, b) udzielić Zamawiającemu nieograniczonej w czasie i nieodpłatnej licencji na wszelkie oprogramowanie urządzeń będących na wyposażeniu autobusu wraz z nieograniczoną w czasie funkcjonalnością oprogramowania, c) dostarczyć przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego na warunkach DDP wg Incoterms 2020. Warunki gwarancji i rękojmi (licząc od daty odbioru każdego z autobusów) - dotyczy Części I i Części II: a) gwarancja i rękojmia na całość autobusu minimum 36 miesięcy bez limitu kilometrów, b) gwarancja na magazyny energii elektrycznej minimum 60 miesięcy, przy czym minimalna ilość cykli ładowania nie mniej niż 3600 bez spadku pojemności magazynu energii większego niż 20%, c) gwarancja na silnik/silniki elektryczne napędowe – 60 miesięcy, d) gwarancja na ogniwo wodorowe - 25 tysięcy motogodzin, e) gwarancja trwałości zbiorników na wodór pod kątem ich użyteczności - min. 15 lat, f) gwarancja na perforację korozyjną poszyć zewnętrznych oraz szkieletu nadwozia i podwozia bez konieczności wykonywania dodatkowych konserwacji w trakcie eksploatacji minimum - 144 miesiące, g) gwarancja na powłoki lakiernicze - minimum 72 miesiące, h) gwarancja na trwałość konstrukcji i poszycia (pęknięcia konstrukcji szkieletu i trwałość połączeń elementów konstrukcji nadwozia i podwozia) - minimum 72 miesiące, i) gwarancja na możliwość zakupu wszystkich części zamiennych do autobusu, jego konstrukcji, zespołów, podzespołów, urządzeń etc. – 15 lat. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ. Postępowanie prowadzone jest zgodnie z zasadami przewidzianymi w procedurze odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Interne Kennung: MZK-OPZ-1/10/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse, 34144910 Elektrobusse
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup: a) CZĘŚĆ I - 8 (osiem) szt. fabrycznie nowych, miejskich, zeroemisyjnych autobusów z ogniwem wodorowym, jednoczłonowych, o długości 11,5 – 12,5 m, przeznaczonych do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej. Każdy z oferowanych autobusów będzie fabrycznie nowy, co oznacza, że zostanie wyprodukowany nie wcześniej niż 6 (sześć) miesięcy przed terminem ustalonym zgodnie z pkt 4 SWZ i z przebiegiem wg licznika nie większym niż 500 km. Oferowane autobusy muszą być jednej marki, identyczne pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych oraz kompletacji i wyposażenia. b) CZĘŚĆ II - 2 (dwie) szt. fabrycznie nowych, miejskich, zeroemisyjnych autobusów z ogniwem wodorowym, o długości 17,5 – 18,5 m, przeznaczonych do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej. Każdy z oferowanych autobusów będzie fabrycznie nowy, co oznacza, że zostanie wyprodukowany nie wcześniej niż 6 (sześć) miesięcy przed terminem ustalonym zgodnie z pkt 4 SWZ i z przebiegiem wg licznika nie większym niż 500 km. Oferowane autobusy muszą być jednej marki, identyczne pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych oraz kompletacji i wyposażenia. Zamawiający wymaga, aby wskaźnik gotowości technicznej oferowanych autobusów zarówno dla części I jak i części II przedmiotu zamówienia wynosił w okresie gwarancji całopojazdowej min. 90%. W przypadku zaoferowania wskaźnika poniżej 90% - oferta podlega odrzuceniu. Przez gotowość techniczną rozumie się 100% sprawność techniczną autobusu, pozwalającą na obsługę dowolnej linii komunikacyjnej przy jego wykorzystaniu. Poziom gotowości technicznej będzie oceniany przez Zamawiającego w każdym kolejnym, 6 miesięcznym okresie eksploatacji autobusu. Zamawiający wymaga, aby oferowany typ autobusu zarówno w Części I jak i w II był wdrożony do produkcji seryjnej, tj. nie był prototypem lub produktem jednostkowym. Przedmiot zamówienia obejmuje udzielenie Zamawiającemu przez Wykonawcę częściowej autoryzacji (wewnętrznej) lub autoryzacji na całe pojazdy, na wykonywanie prac obsługowo-naprawczych oferowanego typu pojazdu wraz z przeszkoleniem pracowników Zamawiającego w zakresie bieżącej obsługi i napraw autobusu (elektrycznych, mechanicznych i blacharskich). Wyjątek stanowią przeglądy i serwisowanie instalacji wodorowej, do których wykonywania w okresie gwarancji całopojazdowej zobowiązany będzie Wykonawca. W przypadku gdy Zamawiający nie jest w stanie wykonać prac naprawczych we własnym zakresie, zwróci się do Wykonawcy lub do wskazanej przez Wykonawcę Autoryzowanej Stacji Obsługi o pomoc w dokonaniu naprawy, w okresie obowiązywania gwarancji i poza tym okresem. Sprzedający nieodpłatnie przeszkoli pracowników Kupującego w zakresie ekonomicznej jazdy, obsługi i naprawy autobusu w terminie i miejscu uzgodnionym z Kupującym, nie później niż w terminie 7 dni od daty wydania pierwszego autobusu: a) w przypadku złożenia oferty na Część I – 26 pracowników, w tym 16 kierowców, 8 pracowników warsztatu (w tym szkolenie w zakresie budowy i naprawy autobusów oraz uprawnień elektrycznych G1 i gazowych G3 Eksploatacja + Dozór), 2 pracowników personelu technicznego), b) w przypadku złożenia oferty na Część II –10 pracowników w tym 4 kierowców, 4 pracowników warsztatu i 2 pracowników personelu technicznego), c) w przypadku złożenia oferty na Część I i II – 36 pracowników w tym 20 kierowców, 12 pracowników warsztatu i 4 pracowników personelu technicznego). Przedmiot zamówienia obejmuje udzielenie Zamawiającemu przez Wykonawcę gwarancji na dostawę części zamiennych do każdego z dostarczonych autobusów przez minimum 15 lat od daty dostawy każdego z nich. Zadanie realizowane jest w ramach Projektu nr FEWP.10.05-IZ.00-0001/24 pt. „Niskoemisyjny transport publiczny w subregionie konińskim” ze środków Programu Funduszy Europejskich dla Wielkopolski 2021-2027 – Funduszu Sprawiedliwej Transformacji dla Wielkopolski Wschodniej w ramach Działania 10.05 Sprawnie funkcjonujący i zdekarbonizowany transport publiczny.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje prawa opcji.