2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie dokumentacji technicznej oraz wykonanie, zainstalowanie i uruchomienie wystawy stałej w „Katowickim Centrum Edukacji Muzycznej Dom Kilara” przy ul. Kościuszki 165 w Katowicach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej oraz wykonanie na rzecz Zamawiającego wystawy stałej w „Centrum Edukacji Muzycznej Dom Kilara” przy ul. Kościuszki 165 w Katowicach. 2. Szczegółowy zakres prac określają: - Projekt koncepcyjny wystawy (załączniki nr 6 do SWZ) - Projekt architektoniczno-budowlany rozbudowy siedziby KCEM Dom Kilara (załącznik nr 7 do SWZ) - Projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 8 do SWZ) 3. Zakres prac obejmuje przestrzeń ekspozycyjną: w nowym budynku: - pomieszczenia na parterze - łącznie 237,3m² : 1.1. foyer 1.2. sala wystawowa 1.3. sala wielofunkcyjna - pomieszczenia na piętrze - łącznie 191,6 m² : 2.1. komunikacja 2.2. sala multimedialna 2.3. antresola - pomieszczenie w piwnicy - 79,4m²: 0.1. komunikacja w oryginalnej willi: - pomieszczenia na parterze - łącznie 77,6m²: 1.4. komunikacja 1.6. salon - pomieszczenia na piętrze - łącznie 110,9m²: 2.4. mediateka 2.5. komunikacja 2.6. wystawa 2.7. gabinet 2.9. komunikacja Łączna powierzchnia objęta pracami wynosi: 696,8 m² 4. Zamówienie obejmuje kompleksowe wykonanie wystawy stałej składającej się z 95 stanowisk (73 stanowisk multimedialnych), w tym: 1.) Opracowanie projektu wykonawczego, obejmującego: ● rysunki wykonawcze w skali 1:20, zawierające minimum: rzut z góry, widok frontowy, widok frontowy podkonstrukcji, wybrany przekrój boczny ● rysunki detali w skali 1:10, tam gdzie są one wymagane ze względu na charakter elementów wystawy ● wizualizacje 3d wszystkich przestrzeni wystawy ● opisy określające wybraną technologię konstrukcji, użytych materiałów, wykończeń, kolorów, parametrów druku ● zestawienie wymaganego sprzętu AV wraz ze wskazaniem wybranych modeli ● scenariusze multimediów (wraz ze storyboardami, tam gdzie są one wymagane ze względu na fabułę)` ● treść stanowisk ● szablony graficzne plansz, multimediów ● schematy interakcji stanowisk interaktywnych ● projekt systemu multimedialnego ze schematami blokowymi ● projekty instalacji elektrycznej, teletechnicznej i oświetlenia scenograficznego na potrzeby wszystkich stanowisk 2.) Kompleksowe wykonanie wystawy, w tym wykonanie: ● wydzielonej, dedykowanej instalacji elektrycznej i teletechnicznej na potrzeby wszystkich stanowisk, dostosowanej do potrzeb projektowanych urządzeń i kompatybilnej z pozostałymi instalacjami wewnątrz budynku ● wydzielonej, dedykowanej instalacji oświetlenia scenograficznego, dostosowanej do potrzeb projektowanych opraw i kompatybilnej z pozostałymi instalacjami wewnątrz budynku ● instalacji multimedialnej z centralnym systemem zarządzania wystawą i możliwością modyfikacji treści ● dostawy i instalacji sprzętu multimedialnego, stanowisk interaktywnych, gablot, mebli, elementów scenograficznych, konstrukcyjnych, plansz , oświetlenia scenograficznego ● zawartości multimedialnej wraz z uruchomieniem - w tym animacji, filmów, prezentacji, słuchowisk, aplikacji interaktywnych itp. ● tłumaczeń ● odpowiednich czynności względem przekazanych przez Zamawiającego obiektów oryginalnych: ○ należy przeprowadzić inspekcję, a następnie dokonać niezbędnej renowacji i konserwacji - dobór odpowiednich technik w konsultacji z Zamawiającym, ○ meble należy skontrolować pod względem bezpieczeństwa użytkowania; konstrukcję zabezpieczyć przed rozchwianiem, wymienić zniszczone elementy i łączniki, ○ tkaniny wyprać, tapicerkę skórzaną zregenerować, w razie konieczności wymienić na zbliżoną lub odtworzyć istniejące wzory, ○ dywany i materiały wełniane poddać profesjonalnemu czyszczeniu i konserwacji. ○ tkaniny dekoracyjne (firany, zasłony, obrusy itp) wyprać lub wymienić na nowe, nieodbiegające kolorystycznie i stylistycznie od oryginałów, ○ wszystkie urządzenia elektryczne (np. stare lampy) należy sprawdzić pod kątem technicznym, elementy zużyte wymienić, wyposażyć w energooszczędne źródła światła, ○ obrazy należy zabezpieczyć przed możliwością łatwego zdejmowania wykorzystując dedykowany system zawieszeń. ○ drobne elementy dekoracyjne (pocztówki, fotografie, statuetki, etc) należy zabezpieczyć przed kradzieżą i wandalizmem w sposób ustalony z Zamawiającym. ○ w celu zapewnienia stabilnych warunków mikroklimatycznych właściwych dla eksponowanych zbiorów należy zainstalować urządzenia do ich kontroli i utrzymania, jak termometry, higrometry, nawilżacze i osuszacze powietrza. Warunki te powinny być spełnione w następujących pomieszczeniach: salon (1.6.), klatka schodowa (1.4. i 2.5.), gabinet (2.7.). Dobór konkretnych urządzeń (moc, wydajność i rozmieszczenie) należy przeprowadzić w ścisłej współpracy z Zamawiającym, biorąc pod uwagę powierzchnię pomieszczeń i charakter eksponowanych zabytków. ○ odtworzenie dekoracyjnych tapet zgodnie z ich pierwotnym umiejscowieniem na podstawie zachowanych próbek w dyspozycji Zamawiającego (wykonanie i naklejenie tapet o identycznych wzorach) - w pomieszczeniach 1.4., 1.6., 2.5., 2.7. ○ Wykonawca jest odpowiedzialny i ponosi koszt zabezpieczenia, transportu i ubezpieczenia majątku (eksponatów) przekazanych przez Zamawiającego ● dokumentacji powykonawczej ● instruktaż dla Zamawiającego ● czynności serwisowych na podstawie udzielonej gwarancji przez okres 36 miesięcy naprawienie ewentualnych szkód związanych z dostawą i montażem elementów wyposażenia przed zgłoszeniem zakończenia dostaw i odbioru 5. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość dostarczonego wyposażenia. Zaoferowany asortyment dostawy musi być wykonany z materiałów o najwyższej jakości, fabrycznie nowy wolny od wad. Wykonawca zobowiązuje się do jego dostarczenia z wszelkimi atestami, certyfikatami, zatwierdzeniami wymaganymi przez obowiązujące przepisy prawa, w szczególności: deklaracje zgodności producenta (WE), certyfikaty zgodności (certyfikat CE, aprobaty techniczne, atesty itp.) oraz z instrukcjami obsługi użytkowania w języku polskim i kartami gwarancyjnymi (jeśli są niezbędne do użytkowania).
Vorherige Bekanntmachung: 140466-2024
Interne Kennung: KISA/DZP/PN/1/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39154000 Messeeinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 32321200 Audiovisuelle Geräte, 32322000 Multimediaausrüstung, 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 32342410 Akustische Ausrüstung, 32353000 Tonaufzeichnungen, 72212190 Entwicklung von Unterrichtssoftware, 39150000 Diverse Möbel und Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001