2. Verfahren
Verfahren
Titel: Toelatingsprocedure - Huishoudelijke ondersteuning
Beschreibung: De opdracht betreft het leveren van Huishoudelijke ondersteuning aan inwoners van de gemeente Barneveld. De gemeente Barneveld wil dat inwoners optimale kansen krijgen op het ontwikkelen en bevorderen van zelfstandigheid en daarmee op deelname aan de samenleving. De gemeente Barneveld hanteert een toelatingsprocedure voor aanbieders van Huishoudelijke Ondersteuning. Individuele aanbieders die deze procedure succesvol doorlopen, komen in aanmerking voor het afsluiten van een raamovereenkomst met de gemeente Barneveld. Voor Huishoudelijke Ondersteuning heeft Bureau HHM namens de gemeente Barneveld eind 2024 een uitvraag gedaan naar een reëel tarief van Huishoudelijke Ondersteuning. Dit gebeurde op basis van de landelijke rekentool-kostprijs-wmo-hbh-2025. Uiteindelijk hebben 5 aanbieders de rekentool ingevuld retour gestuurd. De ingestuurde formats dekken ongeveer 97% van de omzet van Huishoudelijke ondersteuning in de Gemeente. De ingestuurde formats zijn gevalideerd en geanalyseerd. Daarbij zijn enkele kostprijselementen voor het tarief voor Huishoudelijke ondersteuning gebaseerd op het gewogen gemiddelde (op basis van de omzet in de Gemeente in 2024 per deelnemende Aanbieder) van de aangeleverde waarden per Aanbieder. Een nadere toelichting op de opbouw van tarieven is opgenomen in de Bijlage 11.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Dit betreft een Openhouse Toelatingsprocedure. In deze toelatingsprocedure is het mogelijk om eenmaal per jaar toe te treden tot de raamovereenkomst. Opdrachtnemer gaat door inschrijving op onderhavige opdracht, expliciet akkoord met de tussentijdse toetredingsmogelijkheden van (toekomstige) Inschrijvers. Gedurende de looptijd van de Raamovereenkomst is het éénmaal per jaar mogelijk voor nieuwe (potentiële) aanbieders om toe te treden tot de Raamovereenkomst mits wordt voldaan aan alle gestelde eisen die op de overeenkomst van toepassing zijn. Een aanbieder kan uitsluitend per 1 januari toetreden. De potentiële aanbieder dient dit kenbaar te maken bij de Gemeente vóór 1 november van het jaar voorafgaand aan de toetredingsdatum, door het indienen van de hiervoor benodigde stukken zoals omschreven in dit inkoopdocument en bijbehorende Bijlage. Wanneer een potentiële aanbieder bijvoorbeeld wenst toe te treden per 1 januari 2027, dienen de benodigde stukken ingeleverd te zijn vóór 1 november 2026. Toelatingsprocedure
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79622000 Überlassung von Haushaltshilfen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Huishoudelijke Ondersteuning
Beschreibung: De opdracht betreft het leveren van Huishoudelijke ondersteuning aan inwoners van de gemeente Barneveld. Sinds 2015 heeft de gemeente Barneveld de huishoudelijke ondersteuning voor mensen die zelf de regie kunnen voeren over hun huishouden ingericht als algemene voorziening. Deze vorm van huishoudelijke ondersteuning wordt per 1 januari 2026 verstrekt in de vorm van een Vangnetvoorziening, niet omdat de huidige werkwijze niet werkt, maar omdat de wettelijke uitgangspunten in de tussentijd zijn aangepast. Een vangnetvoorziening komt overeen met een maatwerkvoorziening. Een inwoner komt in aanmerking voor Huishoudelijke ondersteuning wanneer voldaan wordt aan een lichte toegangstoets. De lichte toegangstoets wordt door alle Opdrachtnemers op dezelfde wijze toegepast. De Opdrachtnemer heeft acceptatieplicht en dient de opdracht te accepteren of met goede onderbouwing een advies voor een andere inzet of een andere Opdrachtnemer te geven. Voor Huishoudelijke Ondersteuning heeft Bureau HHM namens de gemeente Barneveld eind 2024 een uitvraag gedaan naar een reëel tarief van Huishoudelijke Ondersteuning. Dit gebeurde op basis van de landelijke rekentool-kostprijs-wmo-hbh-2025. Uiteindelijk hebben 5 aanbieders de rekentool ingevuld retour gestuurd. De ingestuurde formats dekken ongeveer 97% van de omzet van Huishoudelijke ondersteuning in de Gemeente. De ingestuurde formats zijn gevalideerd en geanalyseerd. Daarbij zijn enkele kostprijselementen voor het tarief voor Huishoudelijke ondersteuning gebaseerd op het gewogen gemiddelde (op basis van de omzet in de Gemeente in 2024 per deelnemende Aanbieder) van de aangeleverde waarden per Aanbieder. Een nadere toelichting op de opbouw van tarieven is opgenomen in de Bijlage 11.
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: De looptijd van deze raamovereenkomst vangt aan op 1 januari 2026 en eindigt op 31 december 2028. Opdrachtgever heeft (01) eenmaal de mogelijkheid om de Overeenkomst te verlengen voor de duur van (01) één jaar. De maximale looptijd van de raamovereenkomst betreft daarmee (04) vier jaar indien gebruik gemaakt wordt van de maximale looptijd.