See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Právní podpora MMR v oblasti poskytování dotací
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je poskytování specializovaného právního poradenství Zadavateli v souvislosti s činností Zadavatele jakožto poskytovatele dotace ve smyslu § 14 odst. 2 zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů (rozpočtová pravidla), ve znění pozdějších předpisů, u projektů financovaných z národních dotačních titulů a u projektů spolufinancovaných z Evropských strukturálních a investičních fondů v programových obdobích 2014-2020 a 2021-2027, u nichž Zadavatel vykonává zároveň roli řídicího orgánu podle přímo použitelných předpisů EU. Podrobná specifikace předmětu veřejné zakázky je uvedena v zadávací dokumentaci.
Vorherige Bekanntmachung: 7191-2023
Interne Kennung: VZ/2022/026/745
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79100000 Dienstleistungen im juristischen Bereich
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79110000 Juristische Beratung und Vertretung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s ustanovením § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje právo na změnu závazku, spočívající ve změně způsobu poskytování služeb, konkrétně v možnosti rozšíření realizačního týmu dodavatele o další osobu/osoby. Každý další člen realizačního týmu nad rámec původních tří členů realizačního týmu musí prokázat odbornost shodné úrovně nebo vyšší než člen realizačního týmu, který obdržel v rámci hodnocení nejméně bodů. Odborností se rozumí jak splnění kvalifikačních požadavků na příslušného člena realizačního týmu, tak i naplnění úrovně hodnotícího kritéria „Zkušenost člena realizačního týmu“, kterého dosáhl člen realizačního týmu, který obdržel v rámci hodnocení nejméně bodů. Rozšíření realizačního týmu o dalšího člena/členy nemá vliv na složení původního realizačního týmu, tj. nový člen/členové nenahrazují původní členy realizačního týmu, pouze ho rozšiřují. Možnost nahrazení původního člena týmu je popsána v čl. 2.11 Přílohy č. 3 zadávací dokumentace – Závazný návrh smlouvy. Zadavatel si v souladu s ustanovením § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje právo změnit dodavatele v průběhu plnění veřejné zakázky, přičemž podmínky pro tuto změnu a způsob určení nového dodavatele jsou následující: a) Zadavatel odstoupí od smlouvy na plnění veřejné zakázky pro podstatné porušení smlouvy ze strany dodavatele, nebo bude smlouva ukončena dohodou mezi smluvními stranami z důvodu nedodržování smlouvy ze strany dodavatele. b) Zadavatel osloví s žádostí o uzavření smlouvy dodavatele, který se umístil v hodnocení nabídek za vybraným dodavatelem. Tento dodavatel, pokud bude písemně souhlasit, doloží Zadavateli ve lhůtě 30 kalendářních dní od doručení žádosti o uzavření smlouvy originály či ověřené kopie dokumentů prokazující, že dodavatel splnil Zadavatelem požadované kvalifikační předpoklady a další podmínky pro plnění předmětu zakázky. Pokud takto vyzvaný dodavatel uzavřít smlouvu odmítne či nesplní podmínky uvedené v tomto článku zadávací dokumentace, může se za stejných podmínek objednatel obrátit na dodavatele, který se umístil jako další v pořadí. Tento postup může Zadavatel v případě neuzavření smlouvy opakovat, a to až do oslovení dodavatele, který se v hodnocení nabídek v rámci tohoto zadávacího řízení umístil jako poslední v pořadí. Zadavatel uvádí, že v případě použití této výhrady nedojde k jiné změně smluvních podmínek a že podmínky nově uzavřené smlouvy budou odpovídat podmínkám smlouvy původní, resp. podmínkám původního dodavatele, vyjma ceny, která bude odpovídat nabídkové ceně dodavatele předložené v zadávacím řízení. V každém případě shora uvedeným způsobem oslovený dodavatel musí souhlasit se vstupem do práv a povinností původního dodavatele, které nebyly vypořádány, a zároveň musí převzít závazek ze smlouvy na základě své nabídkové ceny v původním zadávacím řízení.