2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa sprzętu komputerowego
Beschreibung: 1. Zamawiający przewiduje udzielić 2 większe zamówienie oraz 4 drobniejsze zamówienia w ciągu trwania dynamicznego systemu zakupów. Udzielanie zamówień będzie uzależnione od potrzeb Zamawiającego oraz posiadanych środków, w związku z czym ilości zamówień mogą ulec zmianie. 2. Zamawiający szacuje całkowitą ilość zamawianego sprzętu na: 1) Super Komputer – 2 szt. 2) Komputery AiO wraz z systemem operacyjnym - 500 szt. 3) Komputery PC wraz z systemem operacyjnym – 1 500 szt. 4) Monitory – 2 000 szt. 5) Komputery przenośne wraz z systemem operacyjnym – 1 000 szt. 6) Tablety – 300 szt. Zamawiający informuje, iż wskazane powyżej ilości stanowią tylko szacunkową ilość i w zależności od potrzeb Zamawiającego mogą ulec zmianie na etapie udzielania zamówień wykonawczych. 3. Zamawiający dokonuje kwalifikacji podmiotowej Wykonawców, którzy złożyli wnioski o dopuszczenie do DSZ, z zachowaniem terminów i zasad wynikających z art. 320 Pzp. 4. Po pierwszej kwalifikacji podmiotowej Wykonawców i ustanowieniu DSZ, Wykonawcy nieobjęci DSZ będą mieli możliwość złożenia wniosku o dopuszczenie do udziału w DSZ, w całym okresie jego obowiązywania. 5. Po otwarciu wniosków w pierwotnie wyznaczonym terminie, kolejnych terminów na składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w DSZ nie wyznacza się. 6. Wykonawcy mogą składać wnioski o dopuszczenie do udziału w DSZ także po upływie pierwotnie określonego terminu. Zamawiający zapewnia wykonawcom nieobjętym DSZ możliwość złożenia wniosków i zakwalifikowanie ich do DSZ, zgodnie z art. 319 Pzp. 7. Kwalifikacji podmiotowej Wykonawców na podstawie wniosków o dopuszczenie do udziału w DSZ, które wpłyną w trakcie obowiązywania DSZ, Zamawiający dokonuje analogicznie z zachowaniem terminów i zasad wynikających z art. 320 ustawy. 8. Jeśli przed złożeniem wniosku o dopuszczenie do udziału w DSZ w trakcie jego obowiązywania, zostało wysłane zaproszenie do składania ofert na zamówienie objęte DSZ, to Wykonawca składający taki wniosek, po pozytywnej kwalifikacji podmiotowej, zostanie zaproszony do składania ofert dopiero w kolejnym zamówieniu objętym DSZ. 9. Zamawiający w całym okresie obowiązywania DSZ może wezwać Wykonawców zakwalifikowanych do udziału w DSZ do złożenia nowego lub zaktualizowanego oświadczenia JEDZ, zgodnie z regulacją określoną w art. 322 ustawy. 9. W przypadku gdy w złożonym na wezwanie, o którym mowa w pkt 5 powyżej, nowym lub zaktualizowanym oświadczeniu JEDZ, Wykonawca nie potwierdzi, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu, zostanie poinformowany, z zastrzeżeniem art. 126 ustawy, o usunięciu z DSZ. 10. Zamówienia objęte DSZ udzielane będą po przeprowadzeniu procedury udzielenia skonkretyzowanego ilościowo zamówienia objętego DSZ, zgodnie z zasadami określonymi w art. 323 ustawy Pzp tj.: a. Zamawiający zaprasza jednocześnie wszystkich Wykonawców zakwalifikowanych DSZ do składania ofert, na każde zamówienie objęte DSZ, w terminie nie krótszym niż 10 dni od dnia przekazania Zaproszenia do składania ofert; b. Zamawiający dokonuje wyboru oferty najkorzystniejszej w oparciu o kryteria oceny ofert określone w Zaproszeniu do składania ofert. Zamawiający przewiduje kryterium oceny ofert CENA – 100%; c. Oceny ofert będzie dokonywała komisja. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert. Zamawiający poprawi w ofercie omyłki zgodnie z przepisami ustawy Pzp; d. Punktacja w tym kryterium zostanie ustalona w następujący sposób: Liczba punktów w kryterium cena = (najniższa wartość w kryterium cena spośród ocenianych ofert / wartość obliczanej oferty w kryterium cena) x 100 11. Zamawiający nie będzie wymagał złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych oraz dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 12. Szczegółowe warunki zamówienia będą zawsze ustalane oddzielnie dla poszczególnych zamówień udzielanych w ramach DSZ. 13. Wynikiem takiego zamówienia będzie zawarcie umowy z wybranym Wykonawcą. 14. Wraz z zaproszeniem zamawiający przekaże wykonawcom formularz cenowy. W Formularzu należy podać cenę oferty brutto, która musi określać całkowitą wycenę przedmiotu zamówienia. Cena ofertowa musi uwzględniać wszystkie należne Wykonawcy elementy wynagrodzenia wynikające z tytułu przygotowania, realizacji i rozliczenia przedmiotu zamówienia w tym obejmować wszelkie koszty bezpośrednie i pośrednie, jakie poniesie Wykonawca z tytułu prawidłowego i terminowego wykonania całości przedmiotu zamówienia, zysk oraz wszelkie wymagane przepisami podatki i opłaty. Cena musi też uwzględniać ryzyko wzrostu kosztów realizacji przedmiotu zamówienia. Cena jest ceną ostateczną, niepodlegającą negocjacji i wyczerpującą wszelkie należności Wykonawcy wobec Zamawiającego związane z realizacją przedmiotu zamówienia. Ceną oferty jest wartość brutto asortymentu stanowiącego przedmiot zamówienia cena jednostkowa netto x ilość = wartość netto + podatek VAT = wartość brutto, tj. cena oferty. Podstawą do wyliczenia ceny będzie formularz cenowy, opis przedmiotu zamówienia (dołączane do zaproszenia do składania ofert) oraz projekt umowy (załącznik do niniejszego dokumentu). Cenę należy podać w złotych polskich w postaci cyfrowej i słownej, w zaokrągleniu do dwóch miejsc po przecinku.
Interne Kennung: ZP-2380-54/2026
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213000 Personalcomputer, 30231300 Bildschirme, 30213100 Tragbare Computer
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Zamawiający ustanawia Dynamiczny System Zakupów (zwany dalej DSZ), zgodnie z art. 316 ust. 1 Ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (dalej Pzp) na zasadach dotyczących zamówień, których wartość jest powyżej progów unijnych o których mowa w art. 3 Ustawy Pzp oraz niniejszej Informacji (SWZ). 2. Przedmiotem zamówień sukcesywnie udzielanych w ramach DSZ będą dostawy sprzętu informatycznego. 3. Wykaz podmiotowych środków dowodowych 1) Wykonawcy wraz z wnioskiem o dopuszczenie do DSZ są zobligowani do złożenia: a) oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez zamawiającego; Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) b) informacji z Krajowego Rejestru Karnego sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem w zakresie o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2, art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a) Ustawy Pzp, c) informacji z Krajowego Rejestru Karnego dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 4 Ustawy Pzp sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; d) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności zgodnie z art. 109 ust. 1 pkt 1 Ustawy Pzp; e) zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności zgodnie z art. 109 ust. 1 pkt 1 Ustawy Pzp; f) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji w zakresie, o którym mowa w art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy Pzp; g) oświadczenia o braku podstawy do wykluczenia przewidzianej w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do niniejszej informacji. 2) Jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia, zamawiający może na każdym etapie postępowania, wezwać wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych wyżej wymienionych podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia, art. 126 ust. 2 ustawy Pzp ma zastosowanie. 3) Jeżeli zachodzą uzasadnione podstawy do uznania, że złożone uprzednio podmiotowe środki dowodowe nie są już aktualne, zamawiający może w każdym czasie wezwać wykonawcę lub wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia, art. 126 ust. 3 ustawy Pzp ma zastosowanie. 4) Zamawiający zwraca się do wykonawców zarejestrowanych w systemie aby utrzymywali stale aktualność dokumentów podmiotowych i dosyłali kolejne w miarę, jak pierwotnie złożone będą tracić ważność w celu umożliwienia sprawnego prowadzenia procedury. 5) Zamawiający nie wzywa do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile wykonawca wskazał w oświadczeniu, o którym mowa w pkt 2.1.a) niniejszego rozdziału, dane umożliwiające dostęp do tych środków. 6) Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia podmiotowych środków dowodowych, które zamawiający posiada, jeżeli wykonawca wskaże te środki oraz potwierdzi ich prawidłowość i aktualność. 7) W zakresie nieuregulowanym ustawą Pzp lub niniejszą informacją do oświadczeń i dokumentów składanych przez Wykonawcę w postępowaniu zastosowanie mają w szczególności przepisy rozporządzenia Ministra Rozwoju Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie.