216446-2026 - Wettbewerb
Polen – Straßenarbeiten – Budowa centrum przesiadkowego na terenie Gminy Bytom - Stroszek
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa centrum przesiadkowego na terenie Gminy Bytom - Stroszek
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1) zaprojektowanie i budowa centrum przesiadkowego Bytom - Stoszek 2) zaprojektowanie i przebudowa skrzyżowania wraz z sygnalizacją świetlną w rejonie centrum przesiadkowego z DK11. 2. Zadanie, o którym mowa w ust. 1 pkt. 1) jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (EFRR) dla Priorytetu: FESL.03.00-Fundusze Europejskie dla zrównoważonej mobilności dla Działania: FESL.03.02-Zrównoważona multimodalna mobilność miejska– ZIT 3. Przedmiot zamówienia oraz sposób jego realizacji określa SWZ oraz załączniki do SWZ. 4. Zamówienie publiczne ujęte w planie postępowań o udzielenie zamówień 2026 zamieszczonym w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 14.01.2026 nr 2026/BZP 00034354/01/P - poz. 2.1.3 5. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania: https://mzdim-bytom.logintrade.net/zapytania_email,224428,20544bba994ee15f3b0a1777201bd517.html 6. Informacja o środkach komunikacji elektronicznej 6.1. W przedmiotowym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu następujących środków komunikacji elektronicznej: 1) Platformy do obsługi postępowań przetargowych, dostępnej pod adresem: https://mzdim-bytom.logintrade.net/; Obsługę techniczną Platformy świadczy firma Logintrade S.A. W przypadku pytań dotyczących korzystania z Platformy lub ewentualnych problemów technicznych prosimy o kontakt: pn – pt. w godz. 8.00 – 16.00, tel. +48 71 787 35 34 lub e-mail: helpdesk@logintrade.net. 2) Poczty elektronicznej: zamowienia@mzdim.bytom.pl; 6.2 Rejestracja i korzystanie z Platformy jest bezpłatne. Dokonując rejestracji Wykonawca akceptuje regulamin korzystania z Platformy. 6.3 Zgodnie z § 11 ust. 2 r.d.e. Zamawiający udostępnia poniżej informacje na temat specyfikacji, połączenia, formatu przesyłanych danych oraz szyfrowania i oznaczania czasu przekazania i odbioru danych. Wymagania techniczne związane z korzystaniem z Platformy: 6.3.1 dopuszczalne przeglądarki internetowe: aktualne wersje a) Internet Explorer b) Google Chrome c) Mozilla Firefox 6.3.2 Opera pozostałe wymagania techniczne: a) dostęp do sieci Internet b) obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest-ajax c) włączona obsługa JavaScript d) zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s e) zainstalowany Acrobat Reader f) zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java – Java SE Runtime Environment aktualna wersja 6.3.3 wspierane są rozwiązania dostarczane przez firmy: a) Polskie Centrum Certyfikacji Elektronicznej Sigillum Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. b) Centrum Obsługi Podpisu Elektronicznego Szafir Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A. c) Powszechne Centrum Certyfikacji Certum firmy Asseco Data Systems S.A. d) Kwalifikowane Centrum Certyfikacji Kluczy CenCert firmy Safe Technologies S.A. e) Certum Kwalifikowane EuroCert 6.4 Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy wynosi 150 MB. Większe pliki zaleca się skompresować do jednego pliku archiwum (ZIP) w celu nie przekroczenia w/w wielkości. Zamawiający informuje, że w oparciu o zapisy pkt 4 załącznika nr 2 do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych, wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformacyjnych nie dopuszcza się kompresji pliku archiwum w formacie RAR. W przypadku próby zastosowania formatu kompresji RAR nie będzie możliwe jego złożenie za pomocą Platformy. 6.5 Dopuszczalne formaty przesyłanych danych: Zamawiający wskazuje jako format danych przesyłanych przez Wykonawcę środkiem komunikacji elektronicznych oświadczeń lub dokumentów format .pdf. Jednak Wykonawca może przygotować dokumenty i oświadczenia w każdym innym formacie określonym treścią rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 czerwca 2017 r. w sprawie użycia środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz udostępniania i przechowywania dokumentów elektronicznych. 6.6 Kodowanie i oznaczenie czasu przekazania danych: czas zapisany jest w formacie YYYY MM-DD HH:MM:SS. 6.7 Do połączenia używany jest szyfrowany protokół HTTPS. Szyfrowanie danych odbywa się przy pomocy protokołu SSL. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. 6.8 W korespondencji kierowanej do Zamawiającego Wykonawcy powinni posługiwać się numerem przedmiotowego postępowania. 6.9 Komunikacja ustna dopuszczalna jest wyłącznie w odniesieniu do informacji, które nie są istotne, w szczególności nie dotyczą ogłoszenia o zamówieniu lub dokumentów zamówienia, ofert, o ile jej treść jest udokumentowana (wymagana jest pisemna notatka z rozmowy lub negocjacji). 7. Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadzał wstępnych konsultacji rynkowych. 8. Przedmiot niniejszego zamówienia jest częścią większego zadania inwestycyjnego, jakim jest budowa trzech centrum przesiadkowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie gminy Bytom. Zadanie to (jako całość) jest realizowane w dwóch odrębnych postępoowaniach, w zależności od posiadanych (lub pozyskanych) środków finansowych. W niniejszym postępowaniu Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 9. Zamawiający nie przewiduje ofert wariantowych. 10. Zamawiający nie wymaga złożenia oferty w postaci katalogu elektronicznego. 11. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług -art. 214 ust.1 pkt 7 Pzp. 12. Zamawiający przeprowadza postępowanie samodzielnie. 13. Ogłoszenie nie dotyczy zamówienia na usługi społeczne i inne szczególne usługi. 14. Zamawiający określa wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności zgodnie z art. 101 ust. 1 pzp. 15. Zamawiający uwzględnił w zakresie dostępności dla os. niepełnosprawnych zgodnie z art. 100 ust.1 pzp. 16. Zamawiający nie przewiduje opcji, ani wznowień. 17. Zamawiający nie określa etykiet zgodnie z art.104 ustawy pzp.
Interne Kennung: DNP.260.4.2026.PN.RB
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) zwanej dalej "ustawą pzp lub pzp". Postępowanie zostanie przeprowadzone w procedurze tzw. Odwróconej, tj. z zastosowaniem art.139 ust.1 i 2 ustawy pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233140 Straßenarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45000000 Bauarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45233150 Verkehrsberuhigungsarbeiten, 45233162 Bau von Fahrradwegen, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45233294 Installation von Straßenverkehrssignalen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71322500 Technische Planungsleistungen für Verkehrsanlagen, 45233293 Installation von Straßenmobiliar, 45223300 Bau von Parkplätzen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 71220000 Architekturentwurf, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45232452 Entwässerungsarbeiten, 45232451 Entwässerungs- und Oberflächenarbeiten, 45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen, 30195000 Tafeln, 39294100 Informations- und Werbeerzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1) zaprojektowanie i budowa centrum przesiadkowego Bytom - Stoszek 2) zaprojektowanie i przebudowa skrzyżowania wraz z sygnalizacją świetlną w rejonie centrum przesiadkowego z DK11. 2. Zadanie, o którym mowa w ust. 1 pkt. 1) jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (EFRR) dla Priorytetu: FESL.03.00-Fundusze Europejskie dla zrównoważonej mobilności dla Działania: FESL.03.02-Zrównoważona multimodalna mobilność miejska– ZIT 3. Przedmiot zamówienia oraz sposób jego realizacji określa SWZ oraz załączniki do SWZ.