2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa, montaż, integracja i uruchomienie dodatkowych modułów myjni taborowej w ramach zadania inwestycyjnego: „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pod nazwą: „Rozbudowa i doposażenie zaplecza technicznego spółki Koleje Śląskie sp. z o. o. w Katowicach”
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest Dostawa, montaż, integracja i uruchomienie dodatkowych modułów myjni taborowej w ramach zadania inwestycyjnego: „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pod nazwą: „Rozbudowa i doposażenie zaplecza technicznego spółki Koleje Śląskie sp. z o. o. w Katowicach” 2. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy). 3. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu. 4. Postępowanie będzie prowadzone w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej Zamawiającego pod adresem: https://kolejeslaskie.eb2b.com.pl. Korzystanie z Platformy jest bezpłatne. Na Platformie udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z Postępowaniem. Wszelkie oświadczenia, zawiadomienia, wyjaśnienia oraz inne dokumenty w Postępowaniu, jak również umowa będą sporządzone w języku polskim.
Interne Kennung: FFZS.27.16.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowy opis, zakres, wymagania, sposób przygotowania ofert oraz zasady ich oceny zostały zawarte w dokumentacji postępowania SWZ, która zamieszczona zostanie na platformie zakupowej Koleje Śląskie sp. z o.o. pod adresem https://kolejeslaskie.eb2b.com.pl/open-auctions.html Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), o którym mowa w Sekcji X ust. 10.1 SWZ; 2) zobowiązanie innego podmiotu oraz oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), o których mowa w Sekcji X ust. 10.14 SWZ (jeżeli dotyczy); 3) dowód wniesienia wadium (w przypadku wadium złożonego w formie poręczeń lub gwarancji); 4) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; tj.: - Pełnomocnictwo (o ile nie wynika bezpośrednio ze złożonego Formularza Ofertowego lub z właściwego rejestru) do podpisywania oferty dla osoby reprezentującej Wykonawcę, w oryginale w postaci elektronicznej podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci elektronicznej kopii poświadczonej notarialnie za zgodność z oryginałem, określające zakres pełnomocnictwa. Pełnomocnictwo musi być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy; 5) uzasadnienie, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 1233 ze zm.) – jeśli dotyczy, 6) oświadczenie Wykonawcy i (jeżeli dotyczy) podmiotu udostępniającego zasoby, o niepodleganiu wykluczeniu z Postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L nr 2033 z 23.10.2025) oraz o niepodleganiu wykluczeniu z postepowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2025 poz. 514 ze zm.) – zgodnie z załącznikiem nr 8 do SWZ (Wykonawca) lub załącznikiem nr 8a do SWZ (podmiot udostępniający zasoby); 7) oświadczenie Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielnie zamówienia, z którego wynika, które elementy zamówienia wykonają poszczególni wykonawcy złożone na Formularzu ofertowym – załącznik nr 1 do SWZ jeżeli dotyczy, 8) elektroniczną kopię protokołu z odbycia wizji lokalnej. Przed przystąpieniem do przygotowania oferty Wykonawca zobowiązany jest odbyć wizję lokalną. Zamawiający zorganizuje wizje lokalną na terenie Koleje Śląskie sp. z o.o. ul. Raciborska 58 40-074 Katowice od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 14:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu (wizja lokalna ma charakter obligatoryjny). W celu odbycia wizji lokalnej Wykonawca zobowiązany jest zgłosić się do Zamawiającego, składając pisemny wniosek na adres mailowy: lech.omozik@kolejeslaskie.pl oraz magdalena.siwek@kolejeslaskie.pl nie później niż na 3 dni przed planowanym terminem odbycia wizji lokalnej, wskazując imię i nazwisko osoby, która upoważniona jest do odbycia wizji lokalnej z ramienia Wykonawcy. Każdy z Wykonawców otrzyma egzemplarz protokołu z wizji, którego kopię elektroniczną winien załączyć do oferty.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen, Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42995000 Reinigungsmaschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42990000 Diverse Maschinen und Geräte für besondere Zwecke, 51500000 Installation von Maschinen und Geräten, 42924740 Hochdruck-Reinigungsgeräte, 42924730 Druckwasserreinigungsgeräte, 51100000 Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen, 45213320 Bauarbeiten für Gebäude in Verbindung mit dem Eisenbahngüterverkehr, 45350000 Maschinentechnische Installationen, 45400000 Baufertigstellung, 45213350 Bauarbeiten für Gebäude für mehrere Güterverkehrsmittel, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, integracja i uruchomienie dodatkowych modułów myjni taborowej w ramach zadania inwestycyjnego: „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pod nazwą: „Rozbudowa i doposażenie zaplecza technicznego spółki Koleje Śląskie sp. z o. o. w Katowicach” 2. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy). 3. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu. 4. Postępowanie będzie prowadzone w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej Zamawiającego pod adresem: https://kolejeslaskie.eb2b.com.pl. Korzystanie z Platformy jest bezpłatne. Na Platformie udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z Postępowaniem. Wszelkie oświadczenia, zawiadomienia, wyjaśnienia oraz inne dokumenty w Postępowaniu, jak również umowa będą sporządzone w języku polskim. 5. Zamówienie nie jest podzielone na części.
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen