2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie ekspertyzy przyrodniczej dla obszaru Natura 2000 Jezioro Gopło PLH040007 wraz z aktualizacją PZO
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie weryfikacji występowania i zasięgu przedmiotów ochrony obszaru na całym obszarze Natura 2000 Jezioro Gopło PLH040007 (z włączeniem rezerwatu przyrody, w województwie kujawsko-pomorskim i wielkopolskim) na podstawie dotychczasowych dokumentacji z uzupełnieniem o wizje terenowe, badania eDNA i oceny państwowego Monitoringu Środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Na podstawie ww. danych opracowanie projektu nowego planu zadań ochronnych (dokumentacji i zarządzenia). 2. Przedmioty ochrony obszaru Natura 2000 objęte projektem: 1) 1617 - starodub łąkowy Angelica palustris 2) 1188 - kumak nizinny Bombina bombina 3) 1166 - traszka grzebieniasta Triturus cristatus 4) 6216 - haczykowiec błyszczący Hamatocaulis vernicocus 5) 1903 - lipiennik Loesela Liparis loeselii 6) 1340 - Śródlądowe słone łąki, pastwiska i szuwary (Glauco-Puccinietalia część – zbiorowiska śródlądowe) 7) 3140 - Twardowodne oligo- i mezotroficzne zbiorniki wodne z podwodnymi łąkami ramienic Charetea 8) 3150 - Starorzecza i naturalne eutroficzne zbiorniki wodne ze zbiorowiskami z Nympheion, Potamion 9) 6120 - Ciepłolubne, śródlądowe murawy napiaskowe (Koelerion glaucae) 10) 6210 - Murawy kserotermiczne (Festuco-Brometea) 11) 6410 - Zmiennowilgotne łąki trzęślicowe (Molinion) 12) 6430 - Ziołorośla górskie (Adenostylion alliariae) i ziołorośla nadrzeczne (Convolvuletalia sepium) 13) 6440 - Łąki selernicowe (Cnidion dubii) 14) 6510 - Niżowe i górskie świeże łąki użytkowane ekstensywnie (Arrhenatherion elatioris) 15) 7210 - Torfowiska nakredowe (Cladietum marisci, Caricetum buxbaumii, Schoenetum nigricantis) 16) 7230 - Górskie i nizinne torfowiska zasadowe o charakterze młak, turzycowisk i mechowisk 17) 9170 - Grąd środkowoeuropejski i subkontynentalny (Galio-Carpinetum, Tilio-Carpinetum) 18) 91E0 - łęgi wierzbowe, topolowe, olszowe i jesionowe (Salicetum albo-fragilis, Populetum albae, Alnenion glutinoso-incanae, olsy źródliskowe) 19) 91F0 - Łęgowe lasy dębowo-wiązowo-jesionowe (Ficario-Ulmetum) 20) 91I0 - Ciepłolubne dąbrowy (Quercetalia pubescenti-petraeae) 3. Obszar objęty projektem: 13459,42 ha (cały obszar Natura 2000 Jezioro Gopło PLH040007)
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73110000 Forschungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90720000 Umweltschutz
5. Los
Los: LOT-0001