2. Verfahren
Verfahren
Titel: AAB Vejle - Udbud af hårde hvidevarer 2026 - Offentligt udbud
Beschreibung: Servicemægleren forestår på vegne af AAB Vejle (Herefter benævnt Ordregiver), et Offentligt udbud af hårde hvidevarer som en rammeaftale. Rammeaftalen vedrører køb, levering, montering og bortskaffelse af hårde hvidevarer på Ordregivers lokationer. Dette bl.a. køleskabe, ovne, komfurer, emhætter, vaskemaskiner, tørretumbler o. lign.Lokationerne er følgende fordelt rundt i Vejle:Vardevej 9-15, Mindegade 2-34, Haraldsgade 1-25Svendsgade 14-20Svendsgade 2-12, 13-15, Mindegade 15-25, Nyboesgade 47-75Florasvej 2-24Boulevarden 4-18, Svendsgade 22-28, Borgm. Madsensgade 2-6Svendsgade 44-54, 111-125Svendsgade 31-53, Borgm. Madsensgade 1-7, Roarsvej 1-17Helgesvej 1-13, Signesvej 1-11Koldingvej 142-148, Ellevang 1-17, 2-32, Pedersholms Allé 2-22, Egevang 3-7, 4-6, Pilevænget 1-33, 2-32, Hasselvænget 2-10, 1-11Pederholms Allé 29-35, Roarsvej 25-31, 30-36, Irisvej 19-25, 26-32Skolegade 2-60, 7-21Finlandsvej 31-135Mindegade 17A, administrationsbygningenAskevænget 1-25Nordlandsvej 1-11Grønnedalen 2-46, Løget Høj 1-53Løget Dam 2-82, 1-65, Løget Høj 4-126Løget Center 1-77, 40-120Løget Center 73D, børneinstitutionNyboesgade 56-82, Valdemarsgade 2-42, Vesterbrogade Valdemarsgade 9-11, 13A-15B, Spinderigade 12-14Primulavej 2-34, 1-15, 51-55Sofievej 6-8, 14-18Sofievej 2, ældreboligerServicearealer SandegravenBomuldsspinderierne, DanmarksgadeBakkeglimt 1-39, 2-18Jenlevej 23A – 31EKäthe Lundsvej 3 - 7 & 4 - 12Danmarksgade 1 / Havneparken 16Spinderigade 22 A - C
Interne Kennung: 279633645
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbudsprocessen gennemføres af Servicemægleren A/S (CVR: 18619385) som rådgiver for AAB Vejle som udbyder opgaven.Udbuddet gennemføres efter reglerne i Udbudslovens afsnit II som er offentligt udbud.Derudover er der tale om en rammeaftale med én leverandør.Ordregivers forventede årlige forbrug og den dertilhørende kontraktværdi er estimeret til 12.800.000 kr. inkl. moms. og rammeaftalens maksimale værdi er opgjort til kr. 16.640.000. inkl. moms., jf. udbudsbetingelserne.Opgaven er ikke opdelt i delaftaler.Ordregiver har undladt at opdele opgaven i delaftaler, grundet opgavens begrænsede økonomiske og volumenmæssige omfang. Ordregiver ser desuden flere positive synergimæssige og styringsmæssige effekter ved, at det er en leverandøren, der håndterer den samlede opgave for Ordregiver, hvorfor det er optimalt, at opgaven udbydes som én samlet opgave.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39700000 Haushaltsgeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39711100 Kühlschränke und Tiefkühltruhen, 39711130 Kühlschränke, 39711360 Öfen, 39711361 Elektrische Backöfen, 39714000 Dunstabzugs- oder Rückführungshauben, 39722000 Teile für Herde, Kochplatten, Warmhalteplatten und Haushaltsgeräte, 39722200 Teile für Kochplatten, 42716120 Waschmaschinen
5. Los
Los: LOT-0000