See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowe sprzątanie i utrzymanie czystości i porządku nieruchomości zarządzanych przez KZGM w Katowicach (I)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe sprzątanie i:1) utrzymanie czystości i porządku w częściach wspólnych budynków (m. in. klatki schodowe, korytarze, piwnice, suszarnie, strychy, rowerownie);2) utrzymanie czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone m. in. chodniki, drogi wewnętrzne, trawniki, klomby, rabaty, place zabaw, miejsca pod koszami na śmieci, urządzenia małej architektury) łącznie z pielęgnacją (przycinanie, odchwaszczanie, podlewanie) zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym i wystawianiem koszy na śmieci we wskazanych nieruchomościach;3) koszenie trawników wraz z wywozem i utylizacją powstałych odpadów (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa);4) doraźne sprzątanie nieruchomości, w tym pielęgnacja zieleni lub dodatkowe koszenia trawy; w nieruchomościach zlokalizowanych na terenie Miasta Katowice i zarządzanych przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach, dla powierzchni wskazanych dla każdej części oddzielnie. 2. Zamówienie nie obejmuje odśnieżania dachów i usuwania sopli z wyjątkiem daszków nad wejściem do budynków. 3. Zamówienie podzielone jest na 8 części. 4. Zamawiający na podstawie art. 91 ust. 1 ustawy określa, że jeden Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie części zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 742737-2024
Interne Kennung: NZ.231.122.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77314100 Anlegen von Rasen, 77312100 Unkrautvernichtung, 77312000 Unkrautjäten, 77342000 Heckenschnitt
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 Dzielnica Dąbrówka Mała administrowana przez EB-2
Beschreibung: Kompleksowe sprzątanie i utrzymanie czystości i porządku nieruchomości położonych w dzielnicy Dąbrówka Mała i administrowanej przez EB2. 1. Zamówienie obejmuje kompleksowe sprzątanie:1) utrzymanie czystości i porządku w częściach wspólnych budynków (m. in. klatki schodowe, korytarze, piwnice, suszarnie, strychy, rowerownie); 2) utrzymanie czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone m. in. chodniki, drogi wewnętrzne, trawniki, klomby, rabaty, place zabaw, miejsca pod koszami na śmieci, urządzenia małej architektury) łącznie z pielęgnacją (przycinanie, odchwaszczanie, podlewanie) zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym i wystawianiem koszy na śmieci we wskazanych nieruchomościach;3) koszenie trawników wraz z wywozem i utylizacją powstałych odpadów (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa);4) doraźne sprzątanie nieruchomości, w tym pielęgnacja zieleni lub dodatkowe koszenia trawy;5)odśnieżanie i usuwania sopli z daszków nad wejściem do budynków. 2.Aktualne powierzchnie objęte zamówieniem wynoszą: powierzchnia wewnętrzna w budynkach: 9.078,94 m2, powierzchnia terenów zewnętrznych 65.997,19 m2, w tym powierzchnia trawników 33.615,13 m2. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami, gdzie określone są powierzchnie wewnątrz budynków (załącznik nr 1.1 do projektowanych postanowień umowy, powierzchnie zewnętrzne, w tym powierzchnie trawników do koszenia (załącznik nr 2.1 do projektowanych postanowień umowy), standardy świadczenia (czynności, częstotliwość) usług (załączniki 3/3a3d do projektowanych postanowień umowy) oraz pozostałe informacje określające wielkość i zakres przedmiotu zamówienia. 4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Dla każdej części zamówienia, Wykonawca lub podwykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących w ramach niniejszego zamówienia czynności, których wykonanie polega na świadczeniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1510 ze zm.), tj. osób wyznaczonych do realizacji umowy w zakresie czynności związanych z bieżącym utrzymaniem czystości i porządku. Na Wykonawcy ciąży obowiązek zapewnienia, aby również podwykonawcy spełniali wszystkie wymogi względem osób zatrudnionych na umowę o pracę. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących prace doraźne związane z koszeniem trawy, pielęgnacją roślin, odśnieżaniem lub myciem okien oraz czynności związanych z koordynacją wykonania usług. Wymóg nie dotyczy m.in. osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej, w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługi na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy. Sposób dokumentowania zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących wyżej wymienione czynności, uprawnienia w zakresie kontroli spełnienia wymogu zatrudnienia na umowę o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy. 5. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług tj. kompleksowego sprzątania, utrzymania czystości i porządku w nieruchomościach zarządzanych przez KZGM w Katowicach trwających maksymalnie 24 miesiące dla powierzchni nie większej niż: 1) dla części 1 powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 10.895,00 m2, zewnętrzne: 79.197,00 m2, w tym trawniki: 40.338,00 m2. Zasady oraz warunki świadczenia usług będą podobne jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający udzieli zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy na następujących warunkach: 1) wykonawca realizował dotychczasowe zamówienie w terminie i z należytą starannością, 2) wykonawca zapewni nie gorszy standard wykonania nowego zamówienia niż podstawowego, 3) strony w wyniku negocjacji uzgodnią istotne postanowienia umowy, w szczególności wynagrodzenie i termin wykonania nowego zamówienia. 6. Termin wykonania zamówienia: 1) Termin wykonania dla każdej części zamówienia: 24 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji usług lub do wyczerpania środków, o których mowa w § 6 ust. 3 pkt 1 umowy. 2) Rozpoczęcie realizacji usług nastąpi od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż: dla części 1 –05.04.2025 r.
Interne Kennung: Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911300 Fensterreinigung, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77314100 Anlegen von Rasen, 77312100 Unkrautvernichtung, 77312000 Unkrautjäten, 77342000 Heckenschnitt, 90911200 Gebäudereinigung, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dla każdej części zamówienia przewiduje skorzystanie z instytucji PRAWA OPCJI. Prawo opcji obejmuje zwiększenie zakresu usług w związku ze: 1) zmianą liczby metrów kwadratowych powierzchni nieruchomości, na których wykonywane są usługi z częstotliwością określoną w harmonogramie (w częściach wspólnych budynków lub na terenach zewnętrznych), w szczególności wynikających np. z oddania lub objęcia do zarządzania nieruchomości przez KZGM w Katowicach lub rozbieżności w stanie faktycznym, 2) koniecznością wykonania większej liczby koszeń trawy dla danych nieruchomości lub doraźnego posprzątania nieruchomości, w szczególności, gdy daną nieruchomość Zamawiający objął w administrowanie na kilka dni lub podmiot trzeci nakazał posprzątać daną nieruchomość lub powierzchnia jest objęta umową, a dodatkowe usługi mają być wykonane jednorazowo (np. konieczność usunięcia dodatkowego zabrudzenia); Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji są określone w projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający dla każdej części określił maksymalne ilości realizacji zamówienia, jednak zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tego tytułu. Zamawiający określił także minimalne (gwarantowane, obligatoryjne) zakresy usług (utrzymania czystości i porządku w częściach wspólnych budynków z częstotliwością określoną w harmonogramie, utrzymania czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone) łącznie z pielęgnacją zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym z częstotliwością określoną w harmonogramie, koszenia trawy wraz z wywozem i utylizacją odpadów z częstotliwością określoną w harmonogramie) dla poszczególnych części zamówienia (część 6 (EB6 Tysiąclecie) obejmuje tylko tereny zewnętrzne, zaś w części 8 zamówienia (budynki użytkowe o wyższym standardzie) nie występują trawniki). Zakresy maksymalne i minimalne dla poszczególnych części zamówienia wynoszą: 1) CZĘŚĆ 1: Maksymalne powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 10.895,00 m2, zewnętrzne: 79.197,00 m2, w tym trawniki: 40.338,00 m2. Gwarantowane powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 7.263,00 m2, zewnętrzne: 52.798,00 m2, w tym trawniki: 26.892,00 m2.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 Dzielnice Giszowiec, Janów-Nikiszowiec administrowane przez EB-2
Beschreibung: Kompleksowe sprzątanie i utrzymanie czystości i porządku nieruchomości położonych w dzielnicach Giszowiec, Janów-Nikiszowiec administrowanych przez EB-2. 1. Zamówienie obejmuje kompleksowe sprzątanie: 1) utrzymanie czystości i porządku w częściach wspólnych budynków (m. in. klatki schodowe, korytarze, piwnice, suszarnie, strychy, rowerownie); 2) utrzymanie czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone m. in. chodniki, drogi wewnętrzne, trawniki, klomby, rabaty, place zabaw, miejsca pod koszami na śmieci, urządzenia małej architektury) łącznie z pielęgnacją (przycinanie, odchwaszczanie, podlewanie) zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym i wystawianiem koszy na śmieci we wskazanych nieruchomościach; 3) koszenie trawników wraz z wywozem i utylizacją powstałych odpadów (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa);4) doraźne sprzątanie nieruchomości, w tym pielęgnacja zieleni lub dodatkowe koszenia trawy;5)odśnieżanie i usuwania sopli z daszków nad wejściem do budynków. 2.Aktualne powierzchnie objęte zamówieniem wynoszą: powierzchnia wewnętrzna w budynkach: 3.914,67 m2, powierzchnia terenów zewnętrznych 27.466,05 m2, w tym powierzchnia trawników 8.042,99 m2. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane ostanowienia umowy wraz z załącznikami, gdzie określone są powierzchnie wewnątrz budynków (załącznik nr 1.2 do projektowanych postanowień umowy, powierzchnie wewnętrzne, w tym powierzchnie trawników do koszenia (załącznik nr 2.2 do projektowanych postanowień umowy), standardy świadczenia (czynności, częstotliwość) usług (załączniki 3/3a3d do projektowanych postanowień umowy) oraz pozostałe informacje określające wielkość i zakres przedmiotu zamówienia. 4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Dla każdej części zamówienia, Wykonawca lub podwykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących w ramach niniejszego zamówienia czynności, których wykonanie polega na świadczeniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1510 ze zm.), tj. osób wyznaczonych do realizacji umowy w zakresie czynności związanych z bieżącym utrzymaniem czystości i porządku. Na Wykonawcy ciąży obowiązek zapewnienia, aby również podwykonawcy spełniali wszystkie wymogi względem osób zatrudnionych na umowę o pracę. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących prace doraźne związane z koszeniem trawy, pielęgnacją roślin, odśnieżaniem lub myciem okien oraz czynności związanych z koordynacją wykonania usług. Wymóg nie dotyczy m.in. osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej, w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługi na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy. Sposób dokumentowania zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących wyżej wymienione czynności, uprawnienia w zakresie kontroli spełnienia wymogu zatrudnienia na umowę o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy. 5. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług tj. kompleksowego sprzątania, utrzymania czystości i porządku w nieruchomościach zarządzanych przez KZGM w Katowicach trwających maksymalnie 24 miesiące dla powierzchni nie większej niż: 1) dla części 2 powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 4.698,00 m2, zewnętrzne: 32.959,00 m2, w tym trawniki: 9.652,00 m2. Zasady oraz warunki świadczenia usług będą podobne jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający udzieli zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy na następujących warunkach: 1) wykonawca realizował dotychczasowe zamówienie w terminie i z należytą starannością, 2) wykonawca zapewni nie gorszy standard wykonania nowego zamówienia niż podstawowego, 3) strony w wyniku negocjacji uzgodnią istotne postanowienia umowy, w szczególności wynagrodzenie i termin wykonania nowego zamówienia. 6. Termin wykonania zamówienia: 1) Termin wykonania dla każdej części zamówienia: 24 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji usług lub do wyczerpania środków, o których mowa w § 6 ust. 3 pkt 1 umowy. 2) Rozpoczęcie realizacji usług nastąpi od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż: dla części 2 –05.04.2025 r.
Interne Kennung: Część 2
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dla każdej części zamówienia przewiduje skorzystanie z instytucji PRAWA OPCJI. Prawo opcji obejmuje zwiększenie zakresu usług w związku ze: 1) zmianą liczby metrów kwadratowych powierzchni nieruchomości, na których wykonywane są usługi z częstotliwością określoną w harmonogramie (w częściach wspólnych budynków lub na terenach zewnętrznych), w szczególności wynikających np. z oddania lub objęcia do zarządzania nieruchomości przez KZGM w Katowicach lub rozbieżności w stanie faktycznym, 2) koniecznością wykonania większej liczby koszeń trawy dla danych nieruchomości lub doraźnego posprzątania nieruchomości, w szczególności, gdy daną nieruchomość Zamawiający objął w administrowanie na kilka dni lub podmiot trzeci nakazał posprzątać daną nieruchomość lub powierzchnia jest objęta umową, a dodatkowe usługi mają być wykonane jednorazowo (np. konieczność usunięcia dodatkowego zabrudzenia); Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji są określone w projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający dla każdej części określił maksymalne ilości realizacji zamówienia, jednak zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tego tytułu. Zamawiający określił także minimalne (gwarantowane, obligatoryjne) zakresy usług (utrzymania czystości i porządku w częściach wspólnych budynków z częstotliwością określoną w harmonogramie, utrzymania czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone) łącznie z pielęgnacją zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym z częstotliwością określoną w harmonogramie, koszenia trawy wraz z wywozem i utylizacją odpadów z częstotliwością określoną w harmonogramie) dla poszczególnych części zamówienia (część 6 (EB6 Tysiąclecie) obejmuje tylko tereny zewnętrzne, zaś w części 8 zamówienia (budynki użytkowe o wyższym standardzie) nie występują trawniki). Zakresy maksymalne i minimalne dla poszczególnych części zamówienia wynoszą: 1) CZĘŚĆ 2: Maksymalne powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 4.698,00 m2, zewnętrzne: 32.959,00 m2, w tym trawniki: 9.652,00 m2. Gwarantowane powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 2.740,00 m2, zewnętrzne: 19.226,00 m2, w tym trawniki: 5.630,00 m2.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 Dzielnica Szopienice-Burowiec administrowana przez EB-2
Beschreibung: Kompleksowe sprzątanie i utrzymanie czystości i porządku nieruchomości położonych w dzielnicy Szopienice-Burowiec administrowanej przez EB- 2 . 1. Zamówienie obejmuje kompleksowe sprzątanie: 1) utrzymanie czystości i porządku w częściach wspólnych budynków (m. in. klatki schodowe, korytarze, piwnice, suszarnie, strychy, rowerownie); 2) utrzymanie czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone m. in. chodniki, drogi wewnętrzne, trawniki, klomby, rabaty, place zabaw, miejsca pod koszami na śmieci, urządzenia małej architektury) łącznie z pielęgnacją (przycinanie, odchwaszczanie, podlewanie) zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym i wystawianiem koszy na śmieci we wskazanych nieruchomościach; 3) koszenie trawników wraz z wywozem i utylizacją powstałych odpadów (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa); 4) doraźne sprzątanie nieruchomości, w tym pielęgnacja zieleni lub dodatkowe koszenia trawy; 5)odśnieżanie i usuwania sopli z daszków nad wejściem do budynków. 2.Aktualne powierzchnie objęte zamówieniem wynoszą: powierzchnia wewnętrzna w budynkach: 25.022,54 m2, powierzchnia terenów zewnętrznych 92.651,72 m2, w tym powierzchnia trawników 29.478,18 m2. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami, gdzie określone są powierzchnie wewnątrz budynków (załącznik nr 1.3 do projektowanych postanowień umowy, powierzchnie wewnętrzne, w tym powierzchnie trawników do koszenia (załącznik nr 2.3 do projektowanych postanowień umowy), standardy świadczenia (czynności, częstotliwość) usług (załączniki 3/3a3d do projektowanych postanowień umowy) oraz pozostałe informacje określające wielkość i zakres przedmiotu zamówienia. 4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Dla każdej części zamówienia, Wykonawca lub podwykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących w ramach niniejszego zamówienia czynności, których wykonanie polega na świadczeniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1510 ze zm.), tj. osób wyznaczonych do realizacji umowy w zakresie czynności związanych z bieżącym utrzymaniem czystości i porządku. Na Wykonawcy ciąży obowiązek zapewnienia, aby również podwykonawcy spełniali wszystkie wymogi względem osób zatrudnionych na umowę o pracę. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących prace doraźne związane z koszeniem trawy, pielęgnacją roślin, odśnieżaniem lub myciem okien oraz czynności związanych z koordynacją wykonania usług. Wymóg nie dotyczy m.in. osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej, w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługi na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy. Sposób dokumentowania zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących wyżej wymienione czynności, uprawnienia w zakresie kontroli spełnienia wymogu zatrudnienia na umowę o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy. 5. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług tj. kompleksowego sprzątania, utrzymania czystości i porządku w nieruchomościach zarządzanych przez KZGM w Katowicach trwających maksymalnie 24 miesiące dla powierzchni nie większej niż: dla części 3 powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 30.027,00 m2, zewnętrzne: 111.182,00 m2, w tym trawniki: 35.374,00 m2. Zasady oraz warunki świadczenia usług będą podobne jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający udzieli zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy na następujących warunkach: 1) wykonawca realizował dotychczasowe zamówienie w terminie i z należytą starannością, 2) wykonawca zapewni nie gorszy standard wykonania nowego zamówienia niż podstawowego, 3) strony w wyniku negocjacji uzgodnią istotne postanowienia umowy, w szczególności wynagrodzenie i termin wykonania nowego zamówienia. 6. Termin wykonania zamówienia: 1) Termin wykonania dla każdej części zamówienia: 24 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji usług lub do wyczerpania środków, o których mowa w § 6 ust. 3 pkt 1 umowy. 2) Rozpoczęcie realizacji usług nastąpi od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż: dla części 3 –07.04.2025 r.
Interne Kennung: Część 3
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dla każdej części zamówienia przewiduje skorzystanie z instytucji PRAWA OPCJI. Prawo opcji obejmuje zwiększenie zakresu usług w związku ze: 1) zmianą liczby metrów kwadratowych powierzchni nieruchomości, na których wykonywane są usługi z częstotliwością określoną w harmonogramie (w częściach wspólnych budynków lub na terenach zewnętrznych), w szczególności wynikających np. z oddania lub objęcia do zarządzania nieruchomości przez KZGM w Katowicach lub rozbieżności w stanie faktycznym, 2) koniecznością wykonania większej liczby koszeń trawy dla danych nieruchomości lub doraźnego posprzątania nieruchomości, w szczególności, gdy daną nieruchomość Zamawiający objął w administrowanie na kilka dni lub podmiot trzeci nakazał posprzątać daną nieruchomość lub powierzchnia jest objęta umową, a dodatkowe usługi mają być wykonane jednorazowo (np. konieczność usunięcia dodatkowego zabrudzenia); Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji są określone w projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający dla każdej części określił maksymalne ilości realizacji zamówienia, jednak zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tego tytułu. Zamawiający określił także minimalne (gwarantowane, obligatoryjne) zakresy usług (utrzymania czystości i porządku w częściach wspólnych budynków z częstotliwością określoną w harmonogramie, utrzymania czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone) łącznie z pielęgnacją zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym z częstotliwością określoną w harmonogramie, koszenia trawy wraz z wywozem i utylizacją odpadów z częstotliwością określoną w harmonogramie) dla poszczególnych części zamówienia (część 6 (EB6 Tysiąclecie) obejmuje tylko tereny zewnętrzne, zaś w części 8 zamówienia (budynki użytkowe o wyższym standardzie) nie występują trawniki). Zakresy maksymalne i minimalne dla poszczególnych części zamówienia wynoszą: 1) CZĘŚĆ 3: Maksymalne powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 30.027,00 m2, zewnętrzne: 111.182,00 m2, w tym trawniki: 35.374,00 m2. Gwarantowane powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 20.018,00 m2, zewnętrzne: 74.121,00 m2, w tym trawniki: 23.583,00 m2.
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 Dzielnice Śródmieście, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka i Załęska Hałda-Brynów administrowane przez EB-4
Beschreibung: Kompleksowe sprzątanie i utrzymanie czystości i porządku nieruchomości położonych w dzielnicach Śródmieście, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka i Załęska Hałda-Brynów administrowanych przez EB-4. 1. Zamówienie obejmuje kompleksowe sprzątanie: 1) utrzymanie czystości i porządku w częściach wspólnych budynków (m. in. klatki schodowe, korytarze, piwnice, suszarnie, strychy, rowerownie); 2) utrzymanie czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone m. in. chodniki, drogi wewnętrzne, trawniki, klomby, rabaty, place zabaw, miejsca pod koszami na śmieci, urządzenia małej architektury) łącznie z pielęgnacją (przycinanie, odchwaszczanie, podlewanie) zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym i wystawianiem koszy na śmieci we wskazanych nieruchomościach; 3) koszenie trawników wraz z wywozem i utylizacją powstałych odpadów (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa);4) doraźne sprzątanie nieruchomości, w tym pielęgnacja zieleni lub dodatkowe koszenia trawy; 5)odśnieżanie i usuwania sopli z daszków nad wejściem do budynków. 2.Aktualne powierzchnie objęte zamówieniem wynoszą: powierzchnia wewnętrzna w budynkach: 21.350,20 m2, powierzchnia terenów zewnętrznych 34.817,53 m2, w tym powierzchnia trawników 9.571,34 m2. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami, gdzie określone są powierzchnie wewnątrz budynków (załącznik nr 1.4 do projektowanych postanowień umowy, powierzchnie wewnętrzne, w tym powierzchnie trawników do koszenia (załącznik nr 2.4 do projektowanych postanowień umowy), standardy świadczenia (czynności, częstotliwość) usług (załączniki 3/3a3d do projektowanych postanowień umowy) oraz pozostałe informacje określające wielkość i zakres przedmiotu zamówienia. 4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Dla każdej części zamówienia, Wykonawca lub podwykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących w ramach niniejszego zamówienia czynności, których wykonanie polega na świadczeniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1510 ze zm.), tj. osób wyznaczonych do realizacji umowy w zakresie czynności związanych z bieżącym utrzymaniem czystości i porządku. Na Wykonawcy ciąży obowiązek zapewnienia, aby również podwykonawcy spełniali wszystkie wymogi względem osób zatrudnionych na umowę o pracę. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących prace doraźne związane z koszeniem trawy, pielęgnacją roślin, odśnieżaniem lub myciem okien oraz czynności związanych z koordynacją wykonania usług. Wymóg nie dotyczy m.in. osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej, w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługi na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy. Sposób dokumentowania zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących wyżej wymienione czynności, uprawnienia w zakresie kontroli spełnienia wymogu zatrudnienia na umowę o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy. 5. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług tj. kompleksowego sprzątania, utrzymania czystości i porządku w nieruchomościach zarządzanych przez KZGM w Katowicach trwających maksymalnie 24 miesiące dla powierzchni nie większej niż: dla części 4 powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 25.620,00 m2, zewnętrzne: 41.781,00 m2, w tym trawniki: 11.486,00 m2. Zasady oraz warunki świadczenia usług będą podobne jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający udzieli zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy na następujących warunkach: 1) wykonawca realizował dotychczasowe zamówienie w terminie i z należytą starannością, 2) wykonawca zapewni nie gorszy standard wykonania nowego zamówienia niż podstawowego, 3) strony w wyniku negocjacji uzgodnią istotne postanowienia umowy, w szczególności wynagrodzenie i termin wykonania nowego zamówienia. 6. Termin wykonania zamówienia: 1) Termin wykonania dla każdej części zamówienia: 24 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji usług lub do wyczerpania środków, o których mowa w § 6 ust. 3 pkt 1 umowy. 2) Rozpoczęcie realizacji usług nastąpi od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż: dla części 4 –08.05.2025 r.
Interne Kennung: Część 4
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dla każdej części zamówienia przewiduje skorzystanie z instytucji PRAWA OPCJI. Prawo opcji obejmuje zwiększenie zakresu usług w związku ze: 1) zmianą liczby metrów kwadratowych powierzchni nieruchomości, na których wykonywane są usługi z częstotliwością określoną w harmonogramie (w częściach wspólnych budynków lub na terenach zewnętrznych), w szczególności wynikających np. z oddania lub objęcia do zarządzania nieruchomości przez KZGM w Katowicach lub rozbieżności w stanie faktycznym, 2) koniecznością wykonania większej liczby koszeń trawy dla danych nieruchomości lub doraźnego posprzątania nieruchomości, w szczególności, gdy daną nieruchomość Zamawiający objął w administrowanie na kilka dni lub podmiot trzeci nakazał posprzątać daną nieruchomość lub powierzchnia jest objęta umową, a dodatkowe usługi mają być wykonane jednorazowo (np. konieczność usunięcia dodatkowego zabrudzenia); Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji są określone w projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający dla każdej części określił maksymalne ilości realizacji zamówienia, jednak zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tego tytułu. Zamawiający określił także minimalne (gwarantowane, obligatoryjne) zakresy usług (utrzymania czystości i porządku w częściach wspólnych budynków z częstotliwością określoną w harmonogramie, utrzymania czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone) łącznie z pielęgnacją zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym z częstotliwością określoną w harmonogramie, koszenia trawy wraz z wywozem i utylizacją odpadów z częstotliwością określoną w harmonogramie) dla poszczególnych części zamówienia (część 6 (EB6 Tysiąclecie) obejmuje tylko tereny zewnętrzne, zaś w części 8 zamówienia (budynki użytkowe o wyższym standardzie) nie występują trawniki). Zakresy maksymalne i minimalne dla poszczególnych części zamówienia wynoszą: 1) CZĘŚĆ 4: Maksymalne powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 25.620,00 m2, zewnętrzne: 41.781,00 m2, w tym trawniki: 11.486,00 m2. Gwarantowane powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 17.080,00 m2, zewnętrzne: 27.854,00 m2, w tym trawniki: 7.657,00 m2.
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 Dzielnice Ligota-Panewniki, Piotrowice-Ochojec, Kostuchna, Murcki, Podlesie, Załęska Hałda-Brynów, w tym ul. Uniczowska 36 administrowane przez EB-5
Beschreibung: Kompleksowe sprzątanie i utrzymanie czystości i porządku nieruchomości położonych w dzielnicach Ligota-Panewniki, Piotrowice-Ochojec, Kostuchna, Murcki, Podlesie, Załęska Hałda-Brynów, w tym ul. Uniczowska 36 (budynek użytkowy o innej częstotliwości świadczenia usług) administrowanych przez EB-5. 1. Zamówienie obejmuje kompleksowe sprzątanie:1) utrzymanie czystości i porządku w częściach wspólnych budynków (m. in. klatki schodowe, korytarze, piwnice, suszarnie, strychy, rowerownie);2) utrzymanie czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone m. in. chodniki, drogi wewnętrzne, trawniki, klomby, rabaty, place zabaw, miejsca pod koszami na śmieci, urządzenia małej architektury) łącznie z pielęgnacją (przycinanie, odchwaszczanie, podlewanie) zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym i wystawianiem koszy na śmieci we wskazanych nieruchomościach;3) koszenie trawników wraz z wywozem i utylizacją powstałych odpadów (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa);4) doraźne sprzątanie nieruchomości, w tym pielęgnacja zieleni lub dodatkowe koszenia trawy;5)odśnieżanie i usuwania sopli z daszków nad wejściem do budynków. 2.Aktualne powierzchnie objęte zamówieniem wynoszą: powierzchnia wewnętrzna w budynkach: 13.651,74 m2, powierzchnia terenów zewnętrznych 214.875,25 m2, w tym powierzchnia trawników 123.790,58 m2. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami, gdzie określone są powierzchnie wewnątrz budynków (załącznik nr 1.5 do projektowanych postanowień umowy, powierzchnie zewnętrzne, w tym powierzchnie trawników do koszenia (załącznik nr 2.5 do projektowanych postanowień umowy), standardy świadczenia (czynności, częstotliwość) usług (załączniki 3/3a3d do projektowanych postanowień umowy) oraz pozostałe informacje określające wielkość i zakres przedmiotu zamówienia. 4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Dla każdej części zamówienia, Wykonawca lub podwykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących w ramach niniejszego zamówienia czynności, których wykonanie polega na świadczeniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1510 ze zm.), tj. osób wyznaczonych do realizacji umowy w zakresie czynności związanych z bieżącym utrzymaniem czystości i porządku. Na Wykonawcy ciąży obowiązek zapewnienia, aby również podwykonawcy spełniali wszystkie wymogi względem osób zatrudnionych na umowę o pracę. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących prace doraźne związane z koszeniem trawy, pielęgnacją roślin, odśnieżaniem lub myciem okien oraz czynności związanych z koordynacją wykonania usług. Wymóg nie dotyczy m.in. osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej, w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługi na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy. Sposób dokumentowania zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących wyżej wymienione czynności, uprawnienia w zakresie kontroli spełnienia wymogu zatrudnienia na umowę o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy. 5. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług tj. kompleksowego sprzątania, utrzymania czystości i porządku w nieruchomościach zarządzanych przez KZGM w Katowicach trwających maksymalnie 24 miesiące dla powierzchni nie większej niż: dla części 5 powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 16.301,00 m2, zewnętrzne: 257.850,00 m2, w tym trawniki: 148.549,00 m2. Zasady oraz warunki świadczenia usług będą podobne jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający udzieli zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy na następujących warunkach: 1) wykonawca realizował dotychczasowe zamówienie w terminie i z należytą starannością, 2) wykonawca zapewni nie gorszy standard wykonania nowego zamówienia niż podstawowego, 3) strony w wyniku negocjacji uzgodnią istotne postanowienia umowy, w szczególności wynagrodzenie i termin wykonania nowego zamówienia. 6. Termin wykonania zamówienia: 1) Termin wykonania dla każdej części zamówienia: 24 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji usług lub do wyczerpania środków, o których mowa w § 6 ust. 3 pkt 1 umowy. 2) Rozpoczęcie realizacji usług nastąpi od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż: dla części 5 –05.04.2025 r.
Interne Kennung: Część 5
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dla każdej części zamówienia przewiduje skorzystanie z instytucji PRAWA OPCJI. Prawo opcji obejmuje zwiększenie zakresu usług w związku ze: 1) zmianą liczby metrów kwadratowych powierzchni nieruchomości, na których wykonywane są usługi z częstotliwością określoną w harmonogramie (w częściach wspólnych budynków lub na terenach zewnętrznych), w szczególności wynikających np. z oddania lub objęcia do zarządzania nieruchomości przez KZGM w Katowicach lub rozbieżności w stanie faktycznym, 2) koniecznością wykonania większej liczby koszeń trawy dla danych nieruchomości lub doraźnego posprzątania nieruchomości, w szczególności, gdy daną nieruchomość Zamawiający objął w administrowanie na kilka dni lub podmiot trzeci nakazał posprzątać daną nieruchomość lub powierzchnia jest objęta umową, a dodatkowe usługi mają być wykonane jednorazowo (np. konieczność usunięcia dodatkowego zabrudzenia); Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji są określone w projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający dla każdej części określił maksymalne ilości realizacji zamówienia, jednak zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tego tytułu. Zamawiający określił także minimalne (gwarantowane, obligatoryjne) zakresy usług (utrzymania czystości i porządku w częściach wspólnych budynków z częstotliwością określoną w harmonogramie, utrzymania czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone) łącznie z pielęgnacją zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym z częstotliwością określoną w harmonogramie, koszenia trawy wraz z wywozem i utylizacją odpadów z częstotliwością określoną w harmonogramie) dla poszczególnych części zamówienia (część 6 (EB6 Tysiąclecie) obejmuje tylko tereny zewnętrzne, zaś w części 8 zamówienia (budynki użytkowe o wyższym standardzie) nie występują trawniki). Zakresy maksymalne i minimalne dla poszczególnych części zamówienia wynoszą: 1) CZĘŚĆ 5: Maksymalne powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 16.301,00 m2, zewnętrzne: 257.850,00 m2, w tym trawniki: 148.549,00 m2. Gwarantowane powierzchnie do s przątania: wewnętrzne: 10.867,00 m2, zewnętrzne: 171.900,00 m2, w tym trawniki: 99.032,00 m2.
Los: LOT-0006
Titel: Część 6 Dzielnica Osiedle Tysiąclecia administrowana przez EB-6
Beschreibung: Kompleksowe sprzątanie i utrzymanie czystości i porządku nieruchomości położonych w dzielnicy Osiedle Tysiąclecia administrowanej przez EB-6. 1. Zamówienie obejmuje kompleksowe sprzątanie: 1) utrzymanie czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone m. in. chodniki, drogi wewnętrzne, trawniki, klomby, rabaty, place zabaw, miejsca pod koszami na śmieci, urządzenia małej architektury) łącznie z pielęgnacją (przycinanie, odchwaszczanie, podlewanie) zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym i wystawianiem koszy na śmieci we wskazanych nieruchomościach;2) koszenie trawników wraz z wywozem i utylizacją powstałych odpadów (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa);3) doraźne sprzątanie nieruchomości, w tym pielęgnacja zieleni lub dodatkowe koszenia trawy; 2.Aktualne powierzchnie objęte zamówieniem wynoszą: powierzchnia terenów zewnętrznych 84.118,76 m2, w tym powierzchnia trawników 52.737,11 m2. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami, gdzie określone są powierzchnie wewnątrz budynków (załącznik nr 2.5 powierzchnie zewnętrzne, w tym powierzchnie trawników do koszenia, standardy świadczenia (czynności, częstotliwość) usług (załączniki 3/3a3d do projektowanych postanowień umowy) oraz pozostałe informacje określające wielkość i zakres przedmiotu zamówienia. 4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Dla każdej części zamówienia, Wykonawca lub podwykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących w ramach niniejszego zamówienia czynności, których wykonanie polega na świadczeniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1510 ze zm.), tj. osób wyznaczonych do realizacji umowy w zakresie czynności związanych z bieżącym utrzymaniem czystości i porządku. Na Wykonawcy ciąży obowiązek zapewnienia, aby również podwykonawcy spełniali wszystkie wymogi względem osób zatrudnionych na umowę o pracę. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących prace doraźne związane z koszeniem trawy, pielęgnacją roślin, odśnieżaniem lub myciem okien oraz czynności związanych z koordynacją wykonania usług. Wymóg nie dotyczy m.in. osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej, w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługi na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy. Sposób dokumentowania zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących wyżej wymienione czynności, uprawnienia w zakresie kontroli spełnienia wymogu zatrudnienia na umowę o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy. 5. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług tj. kompleksowego sprzątania, utrzymania czystości i porządku w nieruchomościach zarządzanych przez KZGM w Katowicach trwających maksymalnie 24 miesiące dla powierzchni nie większej niż: dla części 6 powierzchnie do sprzątania: zewnętrzne: 100.943,00 m2, w tym trawniki: 63.285,00 m2. Zasady oraz warunki świadczenia usług będą podobne jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający udzieli zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy na następujących warunkach: 1) wykonawca realizował dotychczasowe zamówienie w terminie i z należytą starannością, 2) wykonawca zapewni nie gorszy standard wykonania nowego zamówienia niż podstawowego, 3) strony w wyniku negocjacji uzgodnią istotne postanowienia umowy, w szczególności wynagrodzenie i termin wykonania nowego zamówienia. 6. Termin wykonania zamówienia: 1) Termin wykonania dla każdej części zamówienia: 24 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji usług lub do wyczerpania środków, o których mowa w § 6 ust. 3 pkt 1 umowy. 2) Rozpoczęcie realizacji usług nastąpi od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż: dla części 6 –26.04.2025 r.
Interne Kennung: Część 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77314100 Anlegen von Rasen, 77312100 Unkrautvernichtung, 77312000 Unkrautjäten, 77342000 Heckenschnitt, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dla każdej części zamówienia przewiduje skorzystanie z instytucji PRAWA OPCJI. Prawo opcji obejmuje zwiększenie zakresu usług w związku ze: 1) zmianą liczby metrów kwadratowych powierzchni nieruchomości, na których wykonywane są usługi z częstotliwością określoną w harmonogramie (w częściach wspólnych budynków lub na terenach zewnętrznych), w szczególności wynikających np. z oddania lub objęcia do zarządzania nieruchomości przez KZGM w Katowicach lub rozbieżności w stanie faktycznym, 2) koniecznością wykonania większej liczby koszeń trawy dla danych nieruchomości lub doraźnego posprzątania nieruchomości, w szczególności, gdy daną nieruchomość Zamawiający objął w administrowanie na kilka dni lub podmiot trzeci nakazał posprzątać daną nieruchomość lub powierzchnia jest objęta umową, a dodatkowe usługi mają być wykonane jednorazowo (np. konieczność usunięcia dodatkowego zabrudzenia); Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji są określone w projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający dla każdej części określił maksymalne ilości realizacji zamówienia, jednak zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tego tytułu. Zamawiający określił także minimalne (gwarantowane, obligatoryjne) zakresy usług (utrzymania czystości i porządku w częściach wspólnych budynków z częstotliwością określoną w harmonogramie, utrzymania czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone) łącznie z pielęgnacją zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym z częstotliwością określoną w harmonogramie, koszenia trawy wraz z wywozem i utylizacją odpadów z częstotliwością określoną w harmonogramie) dla poszczególnych części zamówienia (część 6 (EB6 Tysiąclecie) obejmuje tylko tereny zewnętrzne, zaś w części 8 zamówienia (budynki użytkowe o wyższym standardzie) nie występują trawniki). Zakresy maksymalne i minimalne dla poszczególnych części zamówienia wynoszą: 1) CZĘŚĆ 6: Maksymalne powierzchnie do sprzątania: zewnętrzne: 100.943,00 m2, w tym trawniki: 63.285,00 m2. Gwarantowane powierzchnie do sprzątania: zewnętrzne: 67.295,00 m2, w tym trawniki: 42.190,00 m2.
Los: LOT-0007
Titel: Część 7 Dzielnice Załęże, Śródmieście administrowane przez EB-6
Beschreibung: Kompleksowe sprzątanie i utrzymanie czystości i porządku nieruchomości położonych w dzielnicach Załęże, Śródmieście administrowanych przez EB-6. 1. Zamówienie obejmuje kompleksowe sprzątanie: 1) utrzymanie czystości i porządku w częściach wspólnych budynków (m. in. klatki schodowe, korytarze, piwnice, suszarnie, strychy, rowerownie); 1) utrzymanie czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone m. in. chodniki, drogi wewnętrzne, trawniki, klomby, rabaty, place zabaw, miejsca pod koszami na śmieci, urządzenia małej architektury) łącznie z pielęgnacją (przycinanie, odchwaszczanie, podlewanie) zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym i wystawianiem koszy na śmieci we wskazanych nieruchomościach;3) koszenie trawników wraz z wywozem i utylizacją powstałych odpadów (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa);4) doraźne sprzątanie nieruchomości, w tym pielęgnacja zieleni lub dodatkowe koszenia trawy; 5) odśnieżanie i usuwanie sopli z daszków nad wejściem do budynków. 2.Aktualne powierzchnie objęte zamówieniem wynoszą: powierzchnia wewnętrzna w budynkach 11.309,74, powierzchnia terenów zewnętrznych 43.015,83 m2, w tym powierzchnia trawników 11.763,02 m2. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami, gdzie określone są powierzchnie wewnątrz budynków (załącznik nr 1.7 do projektowanych postanowień umowy, powierzchnie zewnętrzne, w tym powierzchnie trawników do koszenia (załącznik nr 2.7 do projektowanych postanowień umowy), standardy świadczenia (czynności, częstotliwość) usług (załączniki 3/3a-3d do projektowanych postanowień umowy) oraz pozostałe informacje określające wielkość i zakres przedmiotu zamówienia. 4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Dla każdej części zamówienia, Wykonawca lub podwykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących w ramach niniejszego zamówienia czynności, których wykonanie polega na świadczeniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1510 ze zm.), tj. osób wyznaczonych do realizacji umowy w zakresie czynności związanych z bieżącym utrzymaniem czystości i porządku. Na Wykonawcy ciąży obowiązek zapewnienia, aby również podwykonawcy spełniali wszystkie wymogi względem osób zatrudnionych na umowę o pracę. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących prace doraźne związane z koszeniem trawy, pielęgnacją roślin, odśnieżaniem lub myciem okien oraz czynności związanych z koordynacją wykonania usług. Wymóg nie dotyczy m.in. osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej, w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługi na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy. Sposób dokumentowania zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących wyżej wymienione czynności, uprawnienia w zakresie kontroli spełnienia wymogu zatrudnienia na umowę o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy. 5. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług tj. kompleksowego sprzątania, utrzymania czystości i porządku w nieruchomościach zarządzanych przez KZGM w Katowicach trwających maksymalnie 24 miesiące dla powierzchni nie większej niż: dla części 7 powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 13.572,00 m2, wewnętrzne: 51.619,00 m2, w tym trawniki: 14.116,00 m2. Zasady oraz warunki świadczenia usług będą podobne jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający udzieli zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy na następujących warunkach: 1) wykonawca realizował dotychczasowe zamówienie w terminie i z należytą starannością, 2) wykonawca zapewni nie gorszy standard wykonania nowego zamówienia niż podstawowego, 3) strony w wyniku negocjacji uzgodnią istotne postanowienia umowy, w szczególności wynagrodzenie i termin wykonania nowego zamówienia. 6. Termin wykonania zamówienia: 1) Termin wykonania dla każdej części zamówienia: 24 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji usług lub do wyczerpania środków, o których mowa w § 6 ust. 3 pkt 1 umowy. 2) Rozpoczęcie realizacji usług nastąpi od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż: dla części 7 –08.05.2025 r.
Interne Kennung: Część 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77314100 Anlegen von Rasen, 77312100 Unkrautvernichtung, 77312000 Unkrautjäten, 77342000 Heckenschnitt, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90630000 Glatteisbeseitigung
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dla każdej części zamówienia przewiduje skorzystanie z instytucji PRAWA OPCJI. Prawo opcji obejmuje zwiększenie zakresu usług w związku ze: 1) zmianą liczby metrów kwadratowych powierzchni nieruchomości, na których wykonywane są usługi z częstotliwością określoną w harmonogramie (w częściach wspólnych budynków lub na terenach zewnętrznych), w szczególności wynikających np. z oddania lub objęcia do zarządzania nieruchomości przez KZGM w Katowicach lub rozbieżności w stanie faktycznym, 2) koniecznością wykonania większej liczby koszeń trawy dla danych nieruchomości lub doraźnego posprzątania nieruchomości, w szczególności, gdy daną nieruchomość Zamawiający objął w administrowanie na kilka dni lub podmiot trzeci nakazał posprzątać daną nieruchomość lub powierzchnia jest objęta umową, a dodatkowe usługi mają być wykonane jednorazowo (np. konieczność usunięcia dodatkowego zabrudzenia); Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji są określone w projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający dla każdej części określił maksymalne ilości realizacji zamówienia, jednak zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tego tytułu. Zamawiający określił także minimalne (gwarantowane, obligatoryjne) zakresy usług (utrzymania czystości i porządku w częściach wspólnych budynków z częstotliwością określoną w harmonogramie, utrzymania czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone) łącznie z pielęgnacją zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym z częstotliwością określoną w harmonogramie, koszenia trawy wraz z wywozem i utylizacją odpadów z częstotliwością określoną w harmonogramie) dla poszczególnych części zamówienia (część 6 (EB6 Tysiąclecie) obejmuje tylko tereny zewnętrzne, zaś w części 8 zamówienia (budynki użytkowe o wyższym standardzie) nie występują trawniki). Zakresy maksymalne i minimalne dla poszczególnych części zamówienia wynoszą: 1) CZĘŚĆ 7: Maksymalne powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 13.572,00 m2, zewnętrzne: 51.619,00 m2, w tym trawniki: 14.116,00 m2. Gwarantowane powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 9.048,00 m2, zewnętrzne: 34.413,00 m2, w tym trawniki: 9.410,00 m2.
Los: LOT-0008
Titel: Część 8 Nieruchomości położone przy ul. Św. Jana 10, ul. Rynek 13, ul. Rynek 5 budynki użytkowe o wyższym standardzie administrowane przez EB-3
Beschreibung: Kompleksowe sprzątanie i utrzymanie czystości i porządku nieruchomości położonych przy ul. Św. Jana 10, ul. Rynek 13, ul. Rynek 5 budynki użytkowe o wyższym standardzie (tzw. „specjalne”) administrowanych przez EB-3. 1. Zamówienie obejmuje kompleksowe sprzątanie: 1) utrzymanie czystości i porządku w częściach wspólnych budynków (m. in. klatki schodowe, korytarze, piwnice, suszarnie, strychy, rowerownie); 2) utrzymanie czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone m. in. chodniki, drogi wewnętrzne, trawniki, klomby, rabaty, place zabaw, miejsca pod koszami na śmieci, urządzenia małej architektury) łącznie z pielęgnacją (przycinanie, odchwaszczanie, podlewanie) zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym i wystawianiem koszy na śmieci we wskazanych nieruchomościach;3) doraźne sprzątanie nieruchomości; 4) odśnieżanie i usuwanie sopli z daszków nad wejściem do budynków. 2.Aktualne powierzchnie objęte zamówieniem wynoszą: powierzchnia wewnętrzna w budynkach 1.073,34, powierzchnia terenów zewnętrznych 407,69 m2. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami, gdzie określone są powierzchnie wewnątrz budynków (załącznik nr 1.8 do projektowanych postanowień umowy, powierzchnie zewnętrzne, w tym powierzchnie trawników do koszenia (załącznik nr 2.8 do projektowanych postanowień umowy), standardy świadczenia (czynności, częstotliwość) usług (załączniki 3/3a-3d do projektowanych postanowień umowy) oraz pozostałe informacje określające wielkość i zakres przedmiotu zamówienia. 4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Dla każdej części zamówienia, Wykonawca lub podwykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących w ramach niniejszego zamówienia czynności, których wykonanie polega na świadczeniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1510 ze zm.), tj. osób wyznaczonych do realizacji umowy w zakresie czynności związanych z bieżącym utrzymaniem czystości i porządku. Na Wykonawcy ciąży obowiązek zapewnienia, aby również podwykonawcy spełniali wszystkie wymogi względem osób zatrudnionych na umowę o pracę. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących prace doraźne związane z koszeniem trawy, pielęgnacją roślin, odśnieżaniem lub myciem okien oraz czynności związanych z koordynacją wykonania usług. Wymóg nie dotyczy m.in. osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej, w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługi na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy. Sposób dokumentowania zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących wyżej wymienione czynności, uprawnienia w zakresie kontroli spełnienia wymogu zatrudnienia na umowę o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy. 5. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług tj. kompleksowego sprzątania, utrzymania czystości i porządku w nieruchomościach zarządzanych przez KZGM w Katowicach trwających maksymalnie 24 miesiące dla powierzchni nie większej niż: dla części 8 powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 1.288,00 m2, zewnętrzne: 489,00 m2. Zasady oraz warunki świadczenia usług będą podobne jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający udzieli zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy na następujących warunkach: 1) wykonawca realizował dotychczasowe zamówienie w terminie i z należytą starannością, 2) wykonawca zapewni nie gorszy standard wykonania nowego zamówienia niż podstawowego, 3) strony w wyniku negocjacji uzgodnią istotne postanowienia umowy, w szczególności wynagrodzenie i termin wykonania nowego zamówienia. 6. Termin wykonania zamówienia: 1) Termin wykonania dla każdej części zamówienia: 24 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji usług lub do wyczerpania środków, o których mowa w § 6 ust. 3 pkt 1 umowy. 2) Rozpoczęcie realizacji usług nastąpi od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż: dla części 8 –13.05.2025 r.
Interne Kennung: Część 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung, 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90630000 Glatteisbeseitigung
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dla każdej części zamówienia przewiduje skorzystanie z instytucji PRAWA OPCJI. Prawo opcji obejmuje zwiększenie zakresu usług w związku ze: 1) zmianą liczby metrów kwadratowych powierzchni nieruchomości, na których wykonywane są usługi z częstotliwością określoną w harmonogramie (w częściach wspólnych budynków lub na terenach zewnętrznych), w szczególności wynikających np. z oddania lub objęcia do zarządzania nieruchomości przez KZGM w Katowicach lub rozbieżności w stanie faktycznym, 2) koniecznością wykonania większej liczby koszeń trawy dla danych nieruchomości lub doraźnego posprzątania nieruchomości, w szczególności, gdy daną nieruchomość Zamawiający objął w administrowanie na kilka dni lub podmiot trzeci nakazał posprzątać daną nieruchomość lub powierzchnia jest objęta umową, a dodatkowe usługi mają być wykonane jednorazowo (np. konieczność usunięcia dodatkowego zabrudzenia); Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji są określone w projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający dla każdej części określił maksymalne ilości realizacji zamówienia, jednak zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tego tytułu. Zamawiający określił także minimalne (gwarantowane, obligatoryjne) zakresy usług (utrzymania czystości i porządku w częściach wspólnych budynków z częstotliwością określoną w harmonogramie, utrzymania czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone) łącznie z pielęgnacją zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym z częstotliwością określoną w harmonogramie, koszenia trawy wraz z wywozem i utylizacją odpadów z częstotliwością określoną w harmonogramie) dla poszczególnych części zamówienia (część 6 (EB6 Tysiąclecie) obejmuje tylko tereny zewnętrzne, zaś w części 8 zamówienia (budynki użytkowe o wyższym standardzie) nie występują trawniki). Zakresy maksymalne i minimalne dla poszczególnych części zamówienia wynoszą: 1) CZĘŚĆ 8: Maksymalne powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 1.288,00 m2, zewnętrzne: 489,00 m2. Gwarantowane powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 858,00 m2, zewnętrzne: 326,00 m2.