217473-2026 - Ergebnis
Dänemark – Dienstleistungen von Krankenhäusern – Genudbud af tandlægevagt i den vestlige del af den midtjyske region
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelGenudbud af tandlægevagt i den vestlige del af den midtjyske region
BeschreibungNærværende offentlige kontrakt vedrører løbende drift af tandlægevagten i den vestlige del af Region Midtjylland. Formålet med udbuddet er at sikre alle borgere, herunder børn og unge, i den vestlige del af den midtjyske region, som lider af et pludseligt opstået akut behov for tandlægebistand, en mulighed for at modtage akut tandlægebehandling, herunder rådgivning, i weekender og på helligdage. Region Midtjylland ønsker derfor at indgå samarbejdsaftale med en eller flere tandlægeklinikker, der kan udføre behandling af relevante patienter, der kontakter tandlægevagten i åbningstiden, uanset om dette sker telefonisk eller ved fremmøde. Kontrakten vil løbe i 2 år med mulighed for forlængelse i op til 2x12 måneder.
Interne Kennung1-31-72-349-25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensDer er tale om sociale og andre specifikke tjenesteydelser, som udbydes i henhold til light-regimet i udbudslovens afsnit III
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85111000 Dienstleistungen von Krankenhäusern
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85100000 Dienstleistungen des Gesundheitswesens, 85110000 Dienstleistungen von Krankenhäusern und zugehörige Leistungen, 85111200 Ärztliche Versorgung im Krankenhaus
5. Los
LosLOT-0000