217596-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Reisebüros und Reiseveranstaltern sowie Hilfstätigkeiten für Touristen – Kompleksowa organizacja 6-dniowego zagranicznego wyjazdu studyjnego do Holandii
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa organizacja 6-dniowego zagranicznego wyjazdu studyjnego do Holandii
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa kompleksowej organizacji 6-dniowego zagranicznego wyjazdu studyjnego do Holandii dla grupy 35 uczestników na temat dobre praktyki gospodarowania wodą, holenderski system gospodarki wodnej, współpraca w zakresie gospodarowania wodą w terminie maj-październik 2025.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający nie stosuje w postępowaniu podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 109 Ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy PZP. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. Zamawiający nie dopuszcza złożenia oferty wariantowej oraz w postaci katalogów elektronicznych Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z możliwością prowadzenia negocjacji. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy PZP. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów przygotowania oferty. Zamawiający nie dopuszcza rozliczeń w walucie obcej. Zamawiający nie wymaga wniesienie wadium. Zamawiający nie przewiduje wyznaczenie wizji lokalnej. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych w niniejszym postępowaniu. Na podstawie art. 257 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 poz. 1320) Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania o udzielnie zamówienia, jeżeli nie zostaną mu przyznane środki publiczne z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Inwestycja B3.3.1. – Inwestycje w zwiększanie potencjału zrównoważonej gospodarki wodnej na obszarach wiejskich. Aktywizacja mieszkańców obszarów wiejskich przez ośrodki doradztwa rolniczego w formie lokalnych partnerstw wodnych (LPW) na rzecz działań w poprawę gospodarki wodnej na terenie województwa opolskiego, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć a sfinansowanie zamówienia. Zawartość oferty: 1. Formularz oferty – zgodnie z formularzem pobranym z platformy e-zamówienia - załącznik nr 1 do SWZ. 2. Przedmiotowe środki dowodowe tj. Program wizyty studyjnej na Niemcy. Dokument należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Dokument należy złożyć łącznie z ofertą. 3. Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego – na podstawie art. 117 ust. 4 Ustawy Pzp – zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ. 4. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia - zgodne ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ. 5. Dokument określający zasady reprezentacji oraz osobę uprawnioną do reprezentacji Wykonawcy (jeżeli nie wynikają one z innych dokumentów załączonych przez Wykonawcę do oferty), a jeżeli Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, także pełnomocnictwo (oryginał lub kopia potwierdzona notarialnie) określające zakres umocowania podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy. Dokument należy złożyć łącznie z ofertą. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 (JEDZ). Zamawiający zażąda tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Oferty należy sporządzić w języku polskim, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej – tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym - opis sposobu przygotowania i złożenia oferty zostały dokładnie opisany w pkt. 12 SWZ. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ. Wnioski o wyjaśnienie należy przesyłać za pomocą „Formularza do komunikacji”. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia. Wniosek, o którym mowa wyżej należy przesłać za pośrednictwem Platformy przez opcję „Zadaj pytanie” lub przy użyciu zakładki „Korespondencja”: w celu zadania pytania Zamawiającemu, Wykonawca klika lewym przyciskiem myszy klawisz ZADAJ PYTANIE. Powoduje to otwarcie okna, w którym należy uzupełnić dane Wykonawcy, temat i treść/przedmiot pytania, po wypełnieniu wskazanych pól wraz z wymaganym kodem weryfikującym z obrazka Wykonawca klika klawisz POTWIERDŹ, wykonawca uzyskuje potwierdzenie wysłania pytania poprzez komunikat systemowy "Pytanie wysłane". Zamawiający niezwłocznie udzieli wyjaśnień, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania ofert. Pełny opis procedury można znaleźć w SWZ postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63500000 Dienstleistungen von Reisebüros und Reiseveranstaltern sowie Hilfstätigkeiten für Touristen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 63510000 Dienstleistungen von Reisebüros und ähnliche Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa kompleksowej organizacji 6-dniowego zagranicznego wyjazdu studyjnego do Holandii dla grupy 35 uczestników na temat dobre praktyki gospodarowania wodą, holenderski system gospodarki wodnej, współpraca w zakresie gospodarowania wodą w terminie maj-październik 2025. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduję się w Załączniku nr 1 do Umowy.
Interne Kennung: DG.261.8.2025