See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ubezpieczenie majątku i OC Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych - negocjacje w wolnej ręki
Beschreibung: Ubezpieczenie majątku i OC Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych: Część I: Ubezpieczenie mienia RARS Część II: Ubezpieczenie mienia RARS od ryzyk politycznych
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I: Ubezpieczenie mienia Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Ubezpieczenia majątku i OC Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych” 2. Rodzaj zamówienia: usługa. 3. Przedmiot zamówienia sklasyfikowany jest we Wspólnym Słowniku Zamówień: podstawowy kod CPV: 66510000-8 - usługi ubezpieczeniowe, Dodatkowe kody CPV: a) 66515000-3 usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty, 4. Przedmiot zamówienia został podzielony na II części: a) Część I: Ubezpieczenie mienia Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych b) Część II: Ubezpieczenie mienia Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych od ryzyk politycznych 5. Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia znajdują się w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia – udostępnianym na wniosek Wykonawcy. 6. Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji:. a) W Części I: Ubezpieczenie mienia Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na objęciu ochroną ryzyk przywłaszczenia, defraudacji, sprzeniewierzenia lub innych umyślnych działań przechowawców rezerw żywnościowych. W przypadku skorzystania z prawa opcji, ochroną ubezpieczeniową zostaną objęte szkody polegające na utracie, uszkodzeniu lub zniszczeniu mienia stanowiącego własność Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w postaci rezerw żywnościowych, powstałe w następstwie przywłaszczenia, defraudacji, sprzeniewierzenia lub innego umyślnego działania o podobnym charakterze, popełnionego przez członków organów zarządczych, pracowników lub osoby zatrudnione przez przechowawcę (w tym także osoby wykonujące pracę na podstawie umów cywilnoprawnych), działających samodzielnie lub we współdziałaniu z osobami trzecimi. Limit odpowiedzialności dla ryzyk objętych niniejszą opcją wynosi 1 000 000 zł na jedno i wszystkie zdarzenia w każdym rocznym okresie rozliczeniowym. Skorzystanie z prawa opcji będzie zależne od dysponowania odpowiednimi środkami. Brak skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń o wynagrodzenie ani odszkodowanie. b) W Części II: Ubezpieczenie mienia Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych od ryzyk politycznych Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji: 1) Opcja nr 1 - rozszerzenie zakresu ochrony o ryzyko wojny i/lub wojny domowej W przypadku skorzystania z prawa opcji, w OPZ w § 2 ust. 1 pkt 1 dodaje się lit. g w brzmieniu: "ryzyko wojny i/lub wojny domowej". Jednocześnie w OPZ w § 4 ust. 3 dodaje się pkt 2) w brzmieniu: "dla ryzyk wojny i/lub wojny domowej franszyza redukcyjna wynosi ... zł." Skorzystanie z prawa opcji będzie zależne od dysponowania odpowiednimi środkami. Brak skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń o wynagrodzenie ani odszkodowanie 2) Opcja nr 2 - zmniejszenie wysokości franszyzy redukcyjnej dla ryzyk aktów terroryzmu, sabotażu, zamieszek, strajków i/lub niepokojów społecznych do kwoty 50 000 000 zł. Skorzystanie z prawa opcji będzie zależne od dysponowania odpowiednimi środkami. Brak skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń o wynagrodzenie ani odszkodowanie. Szczegółowy zakres prawa opcji znajduje się w OPZ. Skorzystanie z prawa opcji będzie zależne od dysponowania odpowiednimi środkami. Brak skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń o wynagrodzenie ani odszkodowanie. 7. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt.7) pzp w wysokości do 20% łącznej, szacowanej wartości zamówienia. 8. Zamówienia polegające na powtórzeniu tych samych usług będą udzielane na tych samych warunkach co zamówienie podstawowe opisane w załączniku nr 1 – Opis przedmiotu zamówienia – część udostępniana na wniosek Wykonawcy..
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W Części I: Ubezpieczenie mienia Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na objęciu ochroną ryzyk przywłaszczenia, defraudacji, sprzeniewierzenia lub innych umyślnych działań przechowawców rezerw żywnościowych. W przypadku skorzystania z prawa opcji, ochroną ubezpieczeniową zostaną objęte szkody polegające na utracie, uszkodzeniu lub zniszczeniu mienia stanowiącego własność Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w postaci rezerw żywnościowych, powstałe w następstwie przywłaszczenia, defraudacji, sprzeniewierzenia lub innego umyślnego działania o podobnym charakterze, popełnionego przez członków organów zarządczych, pracowników lub osoby zatrudnione przez przechowawcę (w tym także osoby wykonujące pracę na podstawie umów cywilnoprawnych), działających samodzielnie lub we współdziałaniu z osobami trzecimi. Limit odpowiedzialności dla ryzyk objętych niniejszą opcją wynosi 1 000 000 zł na jedno i wszystkie zdarzenia w każdym rocznym okresie rozliczeniowym. Skorzystanie z prawa opcji będzie zależne od dysponowania odpowiednimi środkami. Brak skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń o wynagrodzenie ani odszkodowanie.
Los: LOT-0002
Titel: Część II: Ubezpieczenie mienia Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych od ryzyk politycznych
Beschreibung der Optionen: W Części II: Ubezpieczenie mienia Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych od ryzyk politycznych Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji: 1) Opcja nr 1 - rozszerzenie zakresu ochrony o ryzyko wojny i/lub wojny domowej W przypadku skorzystania z prawa opcji, w OPZ w § 2 ust. 1 pkt 1 dodaje się lit. g w brzmieniu: "ryzyko wojny i/lub wojny domowej". Jednocześnie w OPZ w § 4 ust. 3 dodaje się pkt 2) w brzmieniu: "dla ryzyk wojny i/lub wojny domowej franszyza redukcyjna wynosi ... zł." Skorzystanie z prawa opcji będzie zależne od dysponowania odpowiednimi środkami. Brak skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń o wynagrodzenie ani odszkodowanie 2) Opcja nr 2 - zmniejszenie wysokości franszyzy redukcyjnej dla ryzyk aktów terroryzmu, sabotażu, zamieszek, strajków i/lub niepokojów społecznych do kwoty 50 000 000 zł. Skorzystanie z prawa opcji będzie zależne od dysponowania odpowiednimi środkami. Brak skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń o wynagrodzenie ani odszkodowanie.