2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Poprawa warunków siedliskowych w biotopach cietrzewia na terenie Natura 2000 PLB 280014 Ostoja Poligon Orzysz - monitoring ssaków drapieżnych"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonaniu inwentaryzacji na terenie obszaru Natura 2000 PLB 280014 Ostoja Poligon Orzysz następujących gatunków ssaków drapieżnych: lis pospolity (Vulpes vulpes), borsuk europejski (Meles meles), jenot azjatycki (Nycteteutes procyonides), kuna leśna (Martes martes), kuna domowa (Martes foina), norka amerykańska (Neogale vison), tchórz zwyczajny (Mustela putorius) wraz z opracowaniem jej wyników w celu oszacowania liczebności, zagęszczenia populacji i określenia lokalizacji miejsc bytowania osobników. Zamówienie niniejsze jest realizowane w ramach projektu pn. „Razem dla natury –ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo” (OPL2) współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko2021-2027 „FEnIKS” Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ w Opisie przedmiotu zamówienia. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar Natura 2000 PLB 280014 Ostoja Poligon Orzysz. Wykonawca przyjmuje do wiadomości, że Przedmiot Umowy będzie realizowany w strefie czynnego poligonu wojskowego, co związane jest z niebezpieczeństwem natknięcia się na niewybuchy, niewypały i inne pozostałości po ćwiczeniach wojskowych oraz zobowiązuje się do zachowania ostrożności w trakcie realizowania zamówienia, a w przypadku wystąpienia wymienionych okoliczności natychmiastowego opuszczenia tego terenu i zgłoszenia zdarzenia oficerowi dyżurnemu Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz (dalej OSP WL). Wykonywanie przedmiotu zamówienia będzie możliwe w okresach wolnych od ćwiczeń prowadzonych przez wojskowe jednostki organizacyjne. Informacje o terminach ćwiczeń na bieżąco będą w posiadaniu Zamawiającego oraz dostępne na tablicy ogłoszeń i w sekretariacie Nadleśnictwa. Przed przystąpieniem do realizacji przedmiotu zamówienia pracownicy Wykonawcy zobowiązani są wystąpić do Komendanta OSPWL Orzysz o wydanie przepustek uprawniających do wjazdu na teren poligonu oraz do odbycia instruktażu dotyczącego zasad bezpieczeństwa przeprowadzonego przez upoważnionego przedstawiciela OSP WL. Wykonawca zobowiązany jest zgłaszać telefonicznie do oficera dyżurnego OSP WL wjazd na określony teren, przewidywany czas przebywania na poligonie, a także fakt opuszczenia terenu poligonu. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy ubezpieczenia OC z tytułu swej działalności zbieżnej z przedmiotem Zamówienia i utrzymywania tego ubezpieczenia przez okres wykonywania umowy, a także do okazania Zamawiającemu dokumentów potwierdzających zawarcie umowy ubezpieczenia i opłacenia składek - na warunkach zaakceptowanych przez Zamawiającego, przy czym suma gwarancyjna (z uwzględnieniem ewentualnych franszyz i innych ograniczeń lub zniżek co do sumy gwarancyjnej) winna odpowiadać co najmniej wynagrodzeniu ofertowemu brutto, a zakres ubezpieczenia powinien obejmować też odpowiedzialność za szkody wyrządzone w wyniku rażącego niedbalstwa. Zamawiający ustanowi dla wykonywania Zadania nadzór przyrodniczy. Wykonawca ma bezwzględny obowiązek stosowania się do poleceń osoby wykonującej nadzór przyrodniczy. Żadne prace objęte umową nie mogą być podjęte bez zgody osoby sprawującej nadzór przyrodniczy. Wykonawca ma obowiązek uzyskania tej zgody na piśmie i przedstawienia tych zgód Zamawiającemu wraz ze zgłoszeniem Zadania do odbioru. Wykonawca jest zobowiązany w szczególności do przekazywania osobie prowadzącej nadzór przyrodniczy z ramienia Zamawiającego informacji dotyczących realizacji Umowy oraz umożliwienia mu przeprowadzenia kontroli ich wykonywania pod względem wypełniania obowiązków związanych z ochroną przyrody, Wykonawca jest zobowiązany do postępowania zgodnie z ostateczną decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia, jeśli została ona wydana przez właściwy organ lub do innych aktów wydanych przez organy administracji publicznej, jeśli mają one zastosowanie do wykonywanego przedmiotu umowy lub jego części. Jeżeli adresatem tych aktów jest Zamawiający ma on obowiązek niezwłocznego przekazywania stosownych informacji Wykonawcy.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90721700 Schutz gefährdeter Arten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonaniu inwentaryzacji na terenie obszaru Natura 2000 PLB 280014 Ostoja Poligon Orzysz następujących gatunków ssaków drapieżnych: lis pospolity (Vulpes vulpes), borsuk europejski (Meles meles), jenot azjatycki (Nycteteutes procyonides), kuna leśna (Martes martes), kuna domowa (Martes foina), norka amerykańska (Neogale vison), tchórz zwyczajny (Mustela putorius) wraz z opracowaniem jej wyników w celu oszacowania liczebności, zagęszczenia populacji i określenia lokalizacji miejsc bytowania osobników. Zamówienie niniejsze jest realizowane w ramach projektu pn. „Razem dla natury –ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo” (OPL2) współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 „FEnIKS”. Szczegółówy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest W SWZ Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar Natura 2000 PLB 280014 Ostoja Poligon Orzysz. Wykonawca przyjmuje do wiadomości, że Przedmiot Umowy będzie realizowany w strefie czynnego poligonu wojskowego, co związane jest z niebezpieczeństwem natknięcia się na niewybuchy, niewypały i inne pozostałości po ćwiczeniach wojskowych oraz zobowiązuje się do zachowania ostrożności w trakcie realizowania zamówienia, a w przypadku wystąpienia wymienionych okoliczności natychmiastowego opuszczenia tego terenu i zgłoszenia zdarzenia oficerowi dyżurnemu Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz (dalej OSP WL). Wykonywanie przedmiotu zamówienia będzie możliwe w okresach wolnych od ćwiczeń prowadzonych przez wojskowe jednostki organizacyjne. Informacje o terminach ćwiczeń na bieżąco będą w posiadaniu Zamawiającego oraz dostępne na tablicy ogłoszeń i w sekretariacie Nadleśnictwa. Przed przystąpieniem do realizacji przedmiotu zamówienia pracownicy Wykonawcy zobowiązani są wystąpić do Komendanta OSPWL Orzysz o wydanie przepustek uprawniających do wjazdu na teren poligonu oraz do odbycia instruktażu dotyczącego zasad bezpieczeństwa przeprowadzonego przez upoważnionego przedstawiciela OSP WL. Wykonawca zobowiązany jest zgłaszać telefonicznie do oficera dyżurnego OSP WL wjazd na określony teren, przewidywany czas przebywania na poligonie, a także fakt opuszczenia terenu poligonu. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy ubezpieczenia OC z tytułu swej działalności zbieżnej z przedmiotem Zamówienia i utrzymywania tego ubezpieczenia przez okres wykonywania umowy, a także do okazania Zamawiającemu dokumentów potwierdzających zawarcie umowy ubezpieczenia i opłacenia składek - na warunkach zaakceptowanych przez Zamawiającego, przy czym suma gwarancyjna (z uwzględnieniem ewentualnych franszyz i innych ograniczeń lub zniżek co do sumy gwarancyjnej) winna odpowiadać co najmniej wynagrodzeniu ofertowemu brutto, a zakres ubezpieczenia powinien obejmować też odpowiedzialność za szkody wyrządzone w wyniku rażącego niedbalstwa. Zamawiający ustanowi dla wykonywania Zadania nadzór przyrodniczy. Wykonawca ma bezwzględny obowiązek stosowania się do poleceń osoby wykonującej nadzór przyrodniczy. Żadne prace objęte umową nie mogą być podjęte bez zgody osoby sprawującej nadzór przyrodniczy. Wykonawca ma obowiązek uzyskania tej zgody na piśmie i przedstawienia tych zgód Zamawiającemu wraz ze zgłoszeniem Zadania do odbioru. Wykonawca jest zobowiązany w szczególności do przekazywania osobie prowadzącej nadzór przyrodniczy z ramienia Zamawiającego informacji dotyczących realizacji Umowy oraz umożliwienia mu przeprowadzenia kontroli ich wykonywania pod względem wypełniania obowiązków związanych z ochroną przyrody, Wykonawca jest zobowiązany do postępowania zgodnie z ostateczną decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia, jeśli została ona wydana przez właściwy organ lub do innych aktów wydanych przez organy administracji publicznej, jeśli mają one zastosowanie do wykonywanego przedmiotu umowy lub jego części. Jeżeli adresatem tych aktów jest Zamawiający ma on obowiązek niezwłocznego przekazywania stosownych informacji Wykonawcy.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje prawa opcji.