218233-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten – Świadczenie usługi ochrony osób i mienia w obiektach zajmowanych przez Urząd Miejski w Gdańsku
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usługi ochrony osób i mienia w obiektach zajmowanych przez Urząd Miejski w Gdańsku
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest ochrona osób i mienia w obiektach zajmowanych przez Urząd Miejski w Gdańsku realizowana w formie bezpośredniej ochrony fizycznej stałej i doraźnej, stałego dozoru sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych świadczona przez Wykonawcę posiadającego koncesję wydaną zgodnie z ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 roku o ochronie osób i mienia (Dz.U. z 2025 r., poz. 532). Obiekty Zamawiającego stanowią budynki, budowle, lokale, przyległy teren wraz z parkingami oraz ciągami komunikacyjnymi, przeznaczone na potrzeby administracji publicznej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung677799-2025
Interne KennungBZP.271.42.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensNiniejsze zamówienie dotyczy usługi społecznej. Zgodnie z art. 360 ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej: Pzp) Zamawiający, udzielając zamówień, o których mowa w art. 359 pkt 1 ustawy Pzp, może nie stosować przepisów ustawy dotyczących minimalnych terminów składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub terminów składania ofert.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
LosLOT-0000
TitelŚwiadczenie usługi ochrony osób i mienia w obiektach zajmowanych przez Urząd Miejski w Gdańsku.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest ochrona osób i mienia w obiektach zajmowanych przez Urząd Miejski w Gdańsku realizowana w formie bezpośredniej ochrony fizycznej stałej i doraźnej, stałego dozoru sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych świadczona przez Wykonawcę posiadającego koncesję wydaną zgodnie z ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 roku o ochronie osób i mienia (Dz.U. z 2025 r., poz. 532). Obiekty Zamawiającego stanowią budynki, budowle, lokale, przyległy teren wraz z parkingami oraz ciągami komunikacyjnymi, przeznaczone na potrzeby administracji publicznej.
Optionen
Beschreibung der OptionenPrawo opcji. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy Pzp w dwóch zakresach – opcji ilościowej oraz opcji terminowej. 1) W ramach prawa opcji ilościowej (opcja 1), Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwiększenia zamówienia podstawowego o maksymalnie 20% liczby roboczogodzin tj. 172 478 roboczogodzin x 20% = maksymalnie 34 496 roboczogodzin. 2) Opcja ilościowa zostanie uruchomiona przez Zamawiającego w sytuacji zaistnienia konieczności objęcia ochroną dodatkowego obiektu na terenie Gdańska lub np. potrzeby wzmocnienia ochrony obiektów chronionych w ramach zamówienia podstawowego. 3) Zamawiający powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji ilościowej, w zakresie opisanym w pkt 1 powyżej, jednorazowo lub kilkakrotnie, nie później niż do końca obowiązywania umowy podstawowej, poprzez złożenie pisemnego oświadczenia. Po upływie terminu obowiązywania umowy podstawowej zastrzeżone prawo opcji ilościowej, o którym mowa w pkt 1, wygasa. 4) Zamawiający przewiduje w ramach prawa opcji terminowej (opcja 2) przedłużenie okresu trwania umowy zamówienia podstawowego o kolejne 24 miesiące (od dnia 28 listopada 2027 r. godz. 06:00 do dnia 28 listopada 2029 r. godz. 06:00), przy czym zakres przedmiotu zamówienia w ramach opcji terminowej będzie również składał się z zamówienia podstawowego i opcji ilościowej. Zakres przedmiotu zamówienia w ramach opcji terminowej będzie tożsamy z zakresem zamówienia podstawowego i opcji ilościowej. Maksymalna liczba roboczogodzin w ramach opcji terminowej nie może przekroczyć maksymalnej łącznej liczby roboczogodzin wskazanej w zamówieniu podstawowym oraz opcji ilościowej (172 478 roboczogodzin + 34 496 roboczogodzin = 206 974 roboczogodzin), przy zachowaniu ceny jednostkowej brutto podanej w ofercie Wykonawcy, z uwzględnieniem zmian cen, w tym waloryzacji, o których mowa w § 10 wzoru umowy. 5) Zamawiający powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji terminowej na kolejne 24 miesiące, w zakresie opisanym w pkt 4 powyżej, w zależności od swoich potrzeb, w trakcie obowiązywania umowy, poprzez złożenie pisemnego oświadczenia nie później niż do 1 sierpnia 2027 roku. Po upływie tego terminu zastrzeżone prawo opcji terminowej, o którym mowa w pkt 4, wygasa. Po jednorazowym uruchomieniu opcji terminowej (opcja 2) Zamawiający zastrzega sobie prawo do realizacji opcji ilościowej w ramach opcji terminowej w zależności od zaistnienia takiej potrzeby. 6) Zasady realizacji przedmiotu umowy objętego prawem opcji ilościowej i terminowej dotyczące w szczególności: sposobu jego realizacji, jego kontroli, sposobu zapłaty, cen jednostkowych, sposobu naliczania kar umownych oraz współpracy Stron będą takie same jak te, które obowiązują w stosunku do podstawowego przedmiotu umowy. 7) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony w pkt 1. Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 8) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji ilościowej lub terminowej, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktycznie zrealizowane usługi, z zachowaniem cen wynikających ze złożonej oferty, z uwzględnieniem wszelkich ich zmian i waloryzacji wprowadzonych w trakcie trwania umowy.